PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 10 - GP Niemiec



adolfik9501
21-07-2011, 20:32
Witam.

Przed nami FORMULA 1 GROSSER PREIS SANTANDER VON DEUTSCHLAND 2011 na torze Nurburgring.

Tor prezentuje się tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/germany_862/circuit_diagram.html))

z satelity zaś następująco:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(50°19'53.72" N, 6°56'25.34" E)

Dane techniczne (dane w nawiasie dotyczą pierwotnej wersji toru):

Długość toru: 5148 m (22810 m)
Ilość okrążeń: 60 (15)
Dystans wyścigu: 308.863 km (342.150 km)
Pierwsze GP: 2003 (1951)
Ostatnie GP: 2009 (1976 - ostatni wyścig na północnej pętli, 3 wersja toru)
Ilość GP: 6 (38 - na wszystkich 6 wersjach)

Strefa DRS:

Pomiar: na wejściu w zakręt nr 10.
Aktywacja: na wyjściu z zakrętu nr 11.

Pierwszy zwycięzca:

2003 - Ralf Schumacher (Williams FW25/BMW P83 3.0 V10) 1:34'43.622 hrs. 195.633 km/h.
(1951 - Alberto Ascari (Ferrari 375/Ferrari 375 4.5 V12) 3:23'03.3 hrs. 134.801 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2009 - Mark Webber (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:36'43.310 hrs. 191.598 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'28.351 min. 209.763 km/h.

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'29.468 min. 207.144 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 22 lipca 2011 r

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 23 lipca 2011 r

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 24 lipca 2011 r

Wyścig: 14:00

Dostępny, jak prawie zawsze, będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy, do wyszperania na stronach:

http://www.rojadirecta.es/

http://www.vipbox.tv/

http://www.soccer-live.pl/index.php

http://hqtv.com.pl/pl/

http://www.sport-typ.info/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

pHfW2dw2aC4

Zapraszam.

Ja zaś spadam walczyć z kompem by po ostatnich burzach wszystko było ok...

EDIT: Byłbym zapomniał: Karun Chandhok zastąpi Jarno Trulliego w Lotusie.

Do jutra bez odbioru ;)

MadOnion
22-07-2011, 13:02
Juz jutro wstawaj ;p

adolfik9501
22-07-2011, 13:06
Ale ja tylko na chwilę... awarię kompa obecnie wykorzystuję na dyskowe sprzątanie, a jest co sprzątać ;)

Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
22-07-2011, 20:02
Wyniki drugiej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
23-07-2011, 12:08
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
23-07-2011, 15:05
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Coś się zaczyna dziać. Oby wyścig był ciekawy i deszczowy ;)

adolfik9501
23-07-2011, 16:08
Zapomniało mi się wspomnieć, że Liuzzi zostanie przesunięty o 5 pozycji w dół tabeli, czyli zamieni się miejscami z Ricciardo za przedwczesną wymianę skrzyni biegów...

adolfik9501
23-07-2011, 21:53
Buemi (STR) został wykluczony z czasówki za niezgodne z próbką paliwo (więcej informacji (http://www.f1wm.pl/php/news_id-22980.html)). Będzie się musiał chłopak przepychać z końca stawki.

TristisAnima
24-07-2011, 15:48
Ależ wyścig, coś wspaniałego. W końcu prawdziwa walka w czołówce z wielką niewiadomą do samego końca. Już dawno nie było tak ciekawie.

elarco
24-07-2011, 18:26
Piękny wyścig, walka w czołówce bardzo emocjonująca i ciekawa, oby więcej takich wyścigów ;) i sympatyczny motyw z Alonso i Webberem w końcówce:) Mark po zakończaniu kariery może liczyć na angaż w najnowszej części Taxi :-D

costi
24-07-2011, 20:18
Włączyłem dopiero przy 20. okrążeniu, ale było na co popatrzeć. Zaiste, bardzo dobry wyścig.

adolfik9501
24-07-2011, 21:22
Zaiste popieram przedmówców - wyścig dobry, a walka o pudło miodzio. Szkoda na sam koniec Massy, ale tak to czasem jest.

Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

EDIT: Buemi dostał karę (pięć miejsc w tył na starcie na Hungaroringu) za wyautowanie Quick Nicka.