PDA

Zobacz pełną wersję : Skradziono Nikkora 14-24 2.8G ED



Fenthorn
20-07-2011, 21:24
No skradziono.
16 lipca ok. 16:00.
We wrocławskim ZOO.
Podejrzany personel ogródka gastronomicznego w lokalu "Letnia". No, przynajmniej w mojej opinii.
W torbie LowePro razem z iPhonem 4 16GB i różnymi dokumentami.
A mocowanie body do statywu Manfrotto też szlag trafił.
Numer seryjny Nikkora : 302692. Stan idealny.
Cecha charakterystyczna - przednia osłona na obiektyw ma płaszczyznowe zadrapanie na obwodzie od otarcia o chropawy mur.
Dedykowana torba na obiektyw w domu, więc pewnie na aukcji jej nie uświadczycie.
Uwaga na aukcje internetowe i komisy. Nagroda dla znalazcy :)
Obiecuję 100% zadowolenia. ;)
PS. Jestem otwarty na sugestie, gdzie jeszcze warto zamieścić informację o kradzieży sprzętu.
Pozdrowienia dla wszystkich Nikoniarzy!

Fenthorn
21-07-2011, 20:25
Nie chcę zapeszać. Być może jestem na jakimś tropie. Zobaczymy.

Chciałem zgłosić się do Nikon Polska, żeby puścić info worldwide po serwisach.
Ale na lokalnym komisariacie nie chcą wypisać zaświadczenia dla Nikon Polska.
Spisali zeznania, numer seryjny z gwarancji, przefaksowali do Wrocławia i mam czekać na zaświadczenie od Wrocławia z Grunwaldzkiej.
Przeglądałem anglojęzyczne fora.

Aż dziw, że posługiwanie się się szkłem z wyspawanymi numerami seryjnymi nie jest przestępstwem.
A to podobno na porządku dziennym. Rynek kwitnie w północnej Afryce, można już kupić od Araba kradzionego D3x za 500E.
Sprawa aż domaga się regulacji prawnej.

T.Z.
21-07-2011, 22:02
Może opisz jak do kradzieży doszło?

stock
21-07-2011, 22:08
właśnie - bo aż jestem zdziwiony ze w naszym ZOO rabneli. Podaj jakieś szczegóły, co i jak ?