Zobacz pełną wersję : Sony Alpha A99 - ISO do 409600!!!
Chyba nie było:
Photorumors przedstawił plotkę o potencjalnej specyfikacji Alphy A99. Chyba to jednak zbyt optymistyczne:)
Translucent mirror
36.9 Megapixel 3MOS Exmor sensor
(No Bayer filter)
ISO 100-102400 extendable to 204800 and 409600
12 frames per second
No infrared or anti-alias filters
Digital infrared filtering with three modes NO IR,WITH IR,ONLY IR
In camera moire remove
89 cross-type points AF
Metering direct from sensor
60/1-1/24000sec, time, bulb shutter (focal plane)
Flash synchronization up to 1/500sec and high-speed sync up to 1/24000sec
Built-In GPS and Wi-Fi plus Thunderbolt
Two CompactFlash card slots
Price around €3000
Z zamkniętym denkiem będzie robić foty planu astralnego.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bible-guide-online.com/images/jesus-optical-illusion.jpg)
Chyba nie było:
Photorumors przedstawił plotkę o potencjalnej specyfikacji Alphy A99. Chyba to jednak zbyt optymistyczne:)
Translucent mirror
36.9 Megapixel 3MOS Exmor sensor
(No Bayer filter)
ISO 100-102400 extendable to 204800 and 409600
12 frames per second
No infrared or anti-alias filters
Digital infrared filtering with three modes NO IR,WITH IR,ONLY IR
In camera moire remove
89 cross-type points AF
Metering direct from sensor
60/1-1/24000sec, time, bulb shutter (focal plane)
Flash synchronization up to 1/500sec and high-speed sync up to 1/24000sec
Built-In GPS and Wi-Fi plus Thunderbolt
Two CompactFlash card slots
Price around €3000
Hahahaha. AF wygląda nieźle :D migawka i sync też :D
atrem_foto
20-07-2011, 10:11
Z zamkniętym denkiem będzie robić foty planu astralnego.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bible-guide-online.com/images/jesus-optical-illusion.jpg)
Toż to całun z Turynu! :D
B r e d n i e ! !
Brednie to by były, jakby cenę podali na 300 euro ;)
A co do specyfikacji - odbieram to bardziej jako pobożne życzenia onanistów sprzętowych niż faktyczną specyfikację aparatu, który ma się ukazać niedługo ;)
ja bym wszystkie te informacje podzielił przez trzy:) i wówczas robi się realnie:)
Photoartbox
20-07-2011, 10:43
ja bym wszystkie te informacje podzielił przez trzy:) i wówczas robi się realnie:)
Przez 3, to wychodzi A33 :)
PS. Bedzie fajny watek, szkoda, ze go pewnie zamkna :(
Pawel Pawlak
20-07-2011, 12:01
raczej fikcja, ale wiele spraw teoretycznie realnych
najwyższe iso - przecież nie napisano czy w pełnej rozdzielczości - może przy 9mpix takie będzie ? a może przy niższej ? a oże tylko w JPG w trybie wielkorotnego naświetlania kadrów jak w A55, albo w trybie w/b jak w iso102400 w d5100
szbkostrzelność - brak klasycznego machającego lustra ułatwia sprawę - pozostaje olbrzymia ilość danych do odczytania i przetworzenia w czasie rzeczywistym - ale znów - wystarczy uzaleznić FPS od rozdzilczości i okaże się że przy tych 9mpix ( a może wyższej rozdzielczości ?) 12fps jest realne.
Migawka na 1/16000 była o ile pamiętam już w d1h - 1/24000 to "tylko" 2/3EV krócej ;)
High_Noise
26-07-2011, 17:38
Iso 400 tys:lol: w sam raz do portretow w jaskiniach bez latarki.
minolta miała już analoga z migawką 1/12000 (dynax 9xi). Teoretycznie wyższa czułość miałaby uzasadnienie w związku z nieruchomym lustrem... ale to wszystko i tak o dupę rozbić bez dostępu do dużego wyboru obiektywów
krzysiozboj
27-07-2011, 13:59
Gdy bodajże były przecieki n/t D3 to też było niedowierzanie a później specyfikacja przerosła nawet sporo plotek. Od czasów D3 nieco minęło to pewnie znów będzie możliwy spory skok jakościowy matryc a że nikon ma od sony to i obie firmy pewnie coś pokażą. Nie jestem specem od technikaliów ale zastanawiam się dlaczego któraś firma nie wyłamie się w drugą stronę jeśli matryce sporo się nie rozwijają, dlaczego miast iso100-100k z rozszerzeniem na 400k nie zaproponować na 50-50k z rozszerzeniem na 25 i 100k. Niskie czułości pozwalają także na ciekawą zabawę, nie tylko te wysokie.
re look
często to powtarzam - sony czy pentax (nawet olek ale tu nieco inna specyfika) czymś braki w szkłach muszą nadrabiać, często dają ciekawsze puszki za mniejsza cenę niż C/N, dwa największe systemy zwyczajnie odcinają kupony od tego że są w miarę kompletne i pozwalają dość mocno modyfikować zestawy.
Pawel Pawlak
27-07-2011, 14:06
D3/d3s - czyli puszki z najlepszym wysokim iso nie mają matrycy od sony - tylko własne nikona
często to powtarzam - sony czy pentax (nawet olek ale tu nieco inna specyfika) czymś braki w szkłach muszą nadrabiać, często dają ciekawsze puszki za mniejsza cenę niż C/N, dwa największe systemy zwyczajnie odcinają kupony od tego że są w miarę kompletne i pozwalają dość mocno modyfikować zestawy.
zgadza się, dlatego w reporterce nie uświadczysz sony, a w studiach się trafiają (że tak spłycę temat cokolwiek).
D3/d3s - czyli puszki z najlepszym wysokim iso nie mają matrycy od sony - tylko własne nikonaKażda firma (Canon, Pentax, Sony, Samsung) jakby zrobiła 12mpix na FF w najnowszej technologii, to miałaby równie najlepsze wysokie iso... dlatego dziwi mnie, czemu tego nie robią..
Pawel Pawlak
27-07-2011, 14:35
Każda firma (Canon, Pentax, Sony, Samsung) jakby zrobiła 12mpix na FF w najnowszej technologii, to miałaby równie najlepsze wysokie iso... dlatego dziwi mnie, czemu tego nie robią..
Raczej teoretyczne założnenie :)
Raczej teoretyczne założnenie :)No teoretyczne, bo nikt nie pokusi się zrobić mniej, ale dużo lepiej. Jednakże nie widzę żadnego argumentu, który mówiłby, że byłoby inaczej.
Mimo wszystko nawet nie zdajesz sobie sprawy jak mi smutno z tego powodu - 8mpix na aps-c, 14-16 na FF w najnowszej technologii i iso 15 milionów byłoby używalne :P
Nie można iść "za bardzo" do przodu bo jeszcze by się jasne obiektywy przestały tak dobrze sprzedawać ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.