PDA

Zobacz pełną wersję : PS vs Irfan Viewer...



Ponury_Kosiarz
30-05-2005, 15:37
Czy Wy też tak macie, że podczas obróbki w PSie kolory są super, wszystko ładnie nasycone, kontrast super, a jak się zapisze obrobioną fotę i podejrzy w Irfanie, to po kolorach pozostaje wspomnienie i fotka wygląda jak nie to samo zdjęcie ?
Może to wynika z profilu kolorów Adobe, którego używa PS. Da się to jakoś "ustandaryzować" w systemie ?

Ja normalnie jestem już daltonistą, jeśli chodzi o kolory - wszędzie foty wyglądają inaczej...

Pozdrawiam !

c2h5oh
30-05-2005, 15:51
zrob po obrobce konwersje do sRGB (na kopii) lub zapisuj z profilem (nie zawsze dziala - niektore programy ignoruja)

seamoon
30-05-2005, 17:47
No własnie tez mam te problemy...Podpinam sie do tematu...

c2h5oh
30-05-2005, 18:03
macie 2 mozliwosci: 1. przed zapisaniem wersji nie-do-laba dokonac konwersji do sRGB (siedze pod linuxem i nie moge sprawdzic gdzie to dokladnie bylo, ale to samo menu gdzie zmienia sie z 16 bitowego koloru na 8-mio) 2. zapisujac dla weba zaznaczyc zapis profilu kolorow razem ze zdjeciem (nie wszystkie programy ten profil odczytaja..)

deep
30-05-2005, 20:20
Jest jeszcze trzecia możliwość, wywalić profil koloru monitora. Pomaga w 100%. Niektóre programy korzystają z tego profilu inne go olewają i trzeba za każdym razem wchodzić w ustawienia i przestawiać. PS jest o tyle durny że nie pamięta ustawienia a nawet jak pokazuje że wybrany jest profil naszego monitora to i tak nie jest bo jak go ponownie zaznaczymy to zmieniają się kolory. Sam miałem ten problem, że ACDsee mi pokazywał kolorki takie jak chciałem a PS knocił.

Anonymous
30-05-2005, 23:16
Jest jeszcze trzecia możliwość, wywalić profil koloru monitora. Pomaga w 100%. Niektóre programy korzystają z tego profilu inne go olewają i trzeba za każdym razem wchodzić w ustawienia i przestawiać. PS jest o tyle durny że nie pamięta ustawienia a nawet jak pokazuje że wybrany jest profil naszego monitora to i tak nie jest bo jak go ponownie zaznaczymy to zmieniają się kolory. Sam miałem ten problem, że ACDsee mi pokazywał kolorki takie jak chciałem a PS knocił.

Chyba łatwiej profil przestrzeni roboczej PS dla RGB przestawić na sRGB, bo "wywalenie profilu" i tak mniej więcej do tego będzie się sprowadzać.

Robert_P
31-05-2005, 08:24
Jest jeszcze jedna możliwość w zakładce ustawienia-plugins jest okienko "stosuj automatycznie balans bieli" oraz "stosuj balans bieli aparatu" może masz zaznaczone ?
Jeśli działasz w jpg to nie ma znaczenia bo to się tyczy Raw-ów.

ps. Ja mimo różnych kombinacji też nie mam IDENTYCZNYCH kolorów :(

stig
31-05-2005, 13:09
do wszystkich:
zakladam, ze wiekszosc korzysta z Windows. Aby ujednolicic kolory w roznych aplikacjach musicie miec wszedzie przypiety ten sam profil. Radze poszukac w modulach konfiguracyjnych swoich programow. Programy, ktore nie maja takiej mozliwosci (np. starsze ACDSee -- o tym akurat wiem, bo uzywam. Wersja 7 i chyba 6 -- ma taka mozliwosc), korzystaja z ustawien systemu. A w systemie profil podpina sie nastepujaco; "Wlasciwosci ekranu", zakladka "Ustawienia", przycisk "zaawansowane" i zakladka "zarzadzanie kolorami". Tam zaladowac i ustawic jako domyslny -- ten sam profil jakiego uzywa sie np. w Shopie, i od tej chwili wszystkie "nieprofilowalne" programy powinnny wyswietlac foty tak samo...