PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień piąty: 29 stycznia-04 lutego 2007



admin
05-02-2007, 00:04
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/05/01.jpg)

I miejsce w piątym tygodniu - gratulujemy!
---


2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/05/02.jpg)

autor - yelen
---


3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/05/03.jpg)

autor - lolas
---


4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/05/04.jpg)

auto - jakubs
---


5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/05/05.jpg)

III miejsce piątego tygodnia - gratulujemy!
---


6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/05/06.jpg)

autor - admin
---


7.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/05/07.jpg)

autor - Keyser Soze
---


8.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/05/08.jpg)

II miejsce piątego tygodnia - gratulujemy!
---

odie83
05-02-2007, 00:10
mam nadzieję, że zagłosowałem jako pierwszy...
tym razem nie miałem wątpliwości ;)

aTomek
05-02-2007, 00:16
i po głosowaniu

odie83
05-02-2007, 00:18
...a dlaczego ósme zdjęcie wyświetliło mi się dopiero teraz? :shock:

holka
05-02-2007, 00:19
z mojej winy :(

andrzej_laskowski
05-02-2007, 00:20
...a dlaczego ósme zdjęcie wyświetliło mi się dopiero teraz? :shock:


Bo łabędzie to ogólnie małoszybkie stworzenia, to i tu się nie wyrobił ten na czas.;)

odie83
05-02-2007, 00:21
z mojej winy :(
nic się nie stało ;)
jednak ósme u mnie jest na drugiej pozycji...

kronos28
05-02-2007, 00:24
ooo jaa cieee krece no w tym tygodniu, to no brak mi slow. Super po prostu super. Poziom i trudnosc wyboru skacze z tygodnia na tydzien coaraz wyzej.

Zbigniew
05-02-2007, 00:36
Bez sensu - teraz muszę przekupić ze 2-3 forumowiczów, aby oddali mi swoje prawo do głosowania ... :(

jolcia
05-02-2007, 00:37
Niestety mi również wyświetliło się 7 i 8 dopiero jak zagłosowałam. Szkoda :( zdecydowanie inny typ niż głosowałam widząc komplet zdjęć.

pilon
05-02-2007, 00:38
głos oddany :)
łatwo nie było, trzeba było głowe przestroić na uczucia :)

fIlek
05-02-2007, 00:43
Mój też, ale łatwo nie było

Jacek_Z
05-02-2007, 00:44
mam nadzieję, że zagłosowałem jako pierwszy...
tym razem nie miałem wątpliwości ;)

coś taki w gorącej wodzie kąpany.
ciekawe, że nie miałes wątpliwości.
no, no w tym tygodniu jeszcze wyższy poziom i wyrównany poziom.
Ja jeszcze nie głosuje, nie wiem na które.
odie83 - naprawdę nie miałeś wątpliwości?

jakubs
05-02-2007, 00:45
chyba sobie wyjątkowo odłożę głosowanie na inny termin, bo na chwilę obecną to z pewnością nie zagłosowałbym mózgiem :) ... tylko różnego rodzaju upodobaniami...

admin
05-02-2007, 00:46
Jolcia, Zbigniew, wybaczcie ale zdaje sie ze chyba po prostu nie zauwazyliscie zdjec. Widze Wasze glosowania i nie pokrywaja sie z czasem publikacji (4 minuty i 26 sekund spoznienia). Jesli jednak uwazacie ze zle zaglosowaliscie, w drodze wyjatku, przeniose Wasze glosy. Prosze o informacje na PW. W momencie publikacji ostatniego zdjecia oddane byly DWA glosy...

jolcia
05-02-2007, 00:50
To możliwe. Ale otworzyłam stronę i kilka minut oglądałam zdjęcia bez odświeżania, wiec z czasem może być tak jak mówisz. Jeśli możesz to proszę mój głos przenieś, napiszę na priv. Dzięki. Następnym razem po prostu nie będę się grzała i kilka minut odczekam ;)

admin
05-02-2007, 00:52
Nie ma problemu. Bardzo prawdopodobna przyczyna. Faktycznie warto czasem odswiezyc przed glosowaniem ale zapewniam ze takich wpadek juz nie bedzie :)

Glos przeniesiony.

jolcia
05-02-2007, 00:55
Dzięki :D

Ludmar
05-02-2007, 01:05
wow! w tym głosowaniu miałem dylemat i to nie mały, ale się uporałem z problemem i zagłosowałem, stawiam że to zdjęcie zajmie minimum drugie miejsce ;) no w najgorszym wypadku 3 :(

Dyziek
05-02-2007, 01:26
Z tygodnia na tydzień coraz trudniej wybierać:)Głos oddany.

maroo
05-02-2007, 02:00
Za trójką przemawia u mnie patyiotyzm lokalny, ale nie za bardzo lubię HDR :D

Jacek_Z
05-02-2007, 02:03
nie sądzę, by to był HDR. Raczej filtr połówkowy. popatrz na czubki drzew.
ciągle nie głosowałem - wracam i ... chyba jutro zagłosuję.

jivaro
05-02-2007, 02:35
Gratuluje wszystkim autorom, tym razem stopień trudności wyboru sprawił mi jeszcze większą przyjemność...
Postanowiłem dość przekornie zagłosować tym razem nie na zdjęcie które najbardziej mi się podobało ale to które mnie po prostu zaciekawiło..., ot taka mała perwersja:). Pozdrawiam.

odie83
05-02-2007, 03:02
coś taki w gorącej wodzie kąpany.
ciekawe, że nie miałes wątpliwości.
no, no w tym tygodniu jeszcze wyższy poziom i wyrównany poziom.
Ja jeszcze nie głosuje, nie wiem na które.
odie83 - naprawdę nie miałeś wątpliwości?
Owszem zagłosowałem od razu... Na początku myślałem, że gdyby ósme zdjęcie się nie spóźniło to może bym zagłosował inaczej, ale doszedłem do wniosku, że jednak nie ;)
Wybór oczywiście trudny i gdy zdjęcia są równie dobre technicznie wybieram to "piękniejsze" ;)
bo chyba o to chodzi... to, które urzekło mnie po sekundzie oglądania, a nie po kilku minutach...

starx
05-02-2007, 10:21
głos oddany-ja też nie miałem wątpliwości i mam nadzieję że i tym razem dobrze ulokowałem swój jakże cenny głos ;-)

Ania_B
05-02-2007, 11:23
zdjęcia robią się coraz ciekawsze ale i tak mam znowu swojego faworyta który wybija się spośród reszty..głos oddany, czekam z niecierpliwością na następny tydzień!

jchyra
05-02-2007, 11:38
wszystkim, którzy wystawili zdjęcia do konkursu
gratuluję, fotografie prezentują wyrównany i wysoki poziom

jakubs
05-02-2007, 12:14
racja... poziom jest do tego stopnia wyrównany, że obok siebie umieszczone są zdjęcia propagujące zdrowy tryb życia i popularyzujące szkodliwe używki ;)

Maciej
05-02-2007, 15:25
Ech... Nie wiem na które się zdecydować. Poczekam z głosem, zbyt wyrównany poziom.

żółto-czarny
05-02-2007, 16:55
Z tygodnia na tydzień coraz trudniej wybierać:)Głos oddany.
Najgorsze, że z tygodnia na tydzień nie przybywa mi odwagi, żeby wkleić coś swojego :cry:

ekonet
05-02-2007, 17:11
Najgorsze, że z tygodnia na tydzień nie przybywa mi odwagi, żeby wkleić coś swojego :cry:

Masz rację - mam to samo - a nawet można stwierdzić, że odwaga, jeśli była, pomaszerowała żwawo w siną dal...
Nawet, żeby gratulować, trzeba by być kimś...

jakubs
05-02-2007, 18:11
Chopcy ja to mam taką koncepcję na zdjęcie na przyszły tydzień, że jak je zobaczycie to już nikt nigdy nie będzie się bał posłać swojego zdjęcia :D gwarantuję Wam, że nawet jak się jest ostatnim w tych konkursach, tak jak ja jestem- to i tak jest fajnie...

PS
ekonet_pth (swoją drogą niezła kryptoreklama:)) przeczytałem jeszcze raz Twojego posta i mi się płakać zachciało, potem pomyślałem, że to na żarty, potem pomyślałem, że może jednak na poważnie, no nie wiem... taki jestem naiwny... W każdym razie, jeśli napisałeś to poważnie, to powiem Ci, że strasznie mnie zasmuciłeś i na dodatek się mylisz.

ekonet
05-02-2007, 22:24
Chopcy ja to mam taką koncepcję na zdjęcie na przyszły tydzień, że jak je zobaczycie to już nikt nigdy nie będzie się bał posłać swojego zdjęcia :D gwarantuję Wam, że nawet jak się jest ostatnim w tych konkursach, tak jak ja jestem- to i tak jest fajnie...

PS
ekonet_pth (swoją drogą niezła kryptoreklama:)) przeczytałem jeszcze raz Twojego posta i mi się płakać zachciało, potem pomyślałem, że to na żarty, potem pomyślałem, że może jednak na poważnie, no nie wiem... taki jestem naiwny... W każdym razie, jeśli napisałeś to poważnie, to powiem Ci, że strasznie mnie zasmuciłeś i na dodatek się mylisz.

To wynik niskiej samooceny po prostu.

jarq.
06-02-2007, 11:33
noooo ... z tygodnia na tydzien poziom idzie w górę - super! ... szkoda, że nie mogę brać udziału w zabawie - jednym brak odwagi innym związuje ręce regulamin. Pozostaje bierne przyglądanie się ...

tml
06-02-2007, 15:56
Kolejny tydzień z coraz trudniejszym wyborem. Głos oddany po namyśle i pewnei znowu na przekór wszystkim... Ehh, zawsze jakoś inaczej mi się podoba i do mnie przemawia...

ozzy
06-02-2007, 19:42
na co by tu zaglosowac, na co, na co? kilka odrzuconych, ale nadal mam z czego wybierac :/

moze jutro pojdzie mi lepiej z wyborem;)

BOSS
06-02-2007, 20:20
Po długich namysłach głos oddany :-)

jakubs
06-02-2007, 20:22
BOSS Ty się długo namyślasz, bo się rozpraszasz ;)

meliszipak
06-02-2007, 23:11
I bądż tu kurcze mądry.
Wiem które jest imo najsłabsze, ale przecież nie o to chodzi..

marekon
06-02-2007, 23:27
A może by tak dawać punkty,w związku z wyrównanym poziomem fotek.Byłoby łatwiej wybierać.Co wy na to?
Np I-miejsce 3 punkty
II-miejsce 2 punkty
III- miejsce 1 punkt

Jacek_Z
06-02-2007, 23:38
pisałem juz o tym, postulowałem to,
technicznie - da się zaznaczyć kilka pozycji, ale równoważnie (za taka sama ilośc punktów)
powinno to sie zrobic - tak uwazam.

admin
06-02-2007, 23:43
Zostawiamy punktacje jak jest. Nie zmienia sie zasad w trakcie konkursu.

Jacek_Z
06-02-2007, 23:54
jak masz na mysli aktualne głosowania - to oczywiste. Ale przyszłe tygodniowe (czy miesięczne) nie wiąże się ze zmianą regulaminu. Czytałem go przed chwilą, nie ma w nim mowy o sposobie głosowania w taki, a nie w inny sposób. W przyszłym głosowaniu w nagłówku wytłuszczeniem mozna by zakomunikować, że się ma 3 głosy.
W regulaminie mozna by cos napisać o tytułach zdjęć - bo nic o tym nie ma. Mozna - czy nie? Jestem na tak.

sailor
07-02-2007, 09:58
klepniete. tym razem bez watpliwosci

ozzy
07-02-2007, 14:55
a co tam... niech bedzie, glos oddany :]

sil
08-02-2007, 09:50
miałem bardzo trudną decyzję. Dwa równie dobre zdjęcia!!!

admin
10-02-2007, 00:19
Widze, ze calkowicie bez echa przechodzi zamkniecie piatej edycji. Dziwne, bo jest pare fajnych fot.

jakubs
10-02-2007, 00:20
jakoś tak nagle się zakończyło :)

odie83
10-02-2007, 00:22
Bingo!!!
pisałem tu już że dla mnie ostatnia fotka jest na drugim miejscu...
...a głosowałem na pierwszą oczywiście ;)

Ja czekam na jeszcze jedno zakończenie ;)

andrzej_laskowski
10-02-2007, 00:26
A kiedy zakończenie głosowania na fotke miesiąca?

jakubs
10-02-2007, 00:27
no, no sześć głosów... poszedłem do przodu :D jak burza

Yelen
10-02-2007, 00:30
Jesteś lepszy ode mnie:P. Naprawdę gratuluję zwycięzcom. Świetne zdjęcia.

Ludmar
10-02-2007, 00:32
poraz kolejny zdjęcie na które oddałem głos zajeło drugie miejsce
w tym głosowaniu przewaga dwuch pierwszych zdjęć do reszty jest ogromna, wcześniej nie było takich dysproporcji

hihi a tak btw czy w konkursach mogą brać udział ich organizatorzy? - dobra dobra już będe cicho ;)

Keyser Soze
10-02-2007, 00:32
...echhh, znowu tylko czwarty, chlip
ale pocieszam sie tym, ze robie rownie dobre zdjecia jak Piotr ;) a to juz cos

gratulacje dla zwyciezcy...

jakubs
10-02-2007, 00:33
Yelen lepszy nie jestem, łaska ludu na pstrym koniu jeździ- jak to mówią :) dzisiaj ja mam 6 głosów, jutro Ty :p
...... bardzo dziękuję wszystkim głosującym.... na mnie...... jesteście wspaniali :)

no może trochę przesadziłem

odie83
10-02-2007, 00:34
poraz kolejny zdjęcie na które oddałem głos zajeło drugie miejsce
w tym głosowaniu przewaga dwuch pierwszych zdjęć do reszty jest ogromna, wcześniej nie było takich dysproporcji

hihi a tak btw czy w konkursach mogą brać udział ich organizatorzy? - dobra dobra już będe cicho ;)
-wcześniej zdjęcia zawsze szły parami... zajrzyj to się przekonasz ;)
-jak płaci to może :mrgreen:

jchyra
10-02-2007, 00:37
ja wiedziałem, że wygra pierwsze :-)
bo to cudne zdjęcie jest i gratuluję autorowi, ale ja specjalnie oddałem głos na foto 2
i z tego miejsca gratuluję yelen'owi bo to zdjęcie bardzo ciekawe, choć nie na kalendarz
gratuluję (troszkę mniejsze gratulacje dla sprawiedliwości) wszystkim którzy spróbowali sił w konkursie,
poziom był bardzo wysoki

ekonet
10-02-2007, 00:40
Widze, ze calkowicie bez echa przechodzi zamkniecie piatej edycji. Dziwne, bo jest pare fajnych fot.

Jak to "bez echa"? Głos oddany; obywatelski obowiązek spełniony. Spocznij, wolno palić :)

Yelen
10-02-2007, 00:53
Dla mnie ten konkurs to kolejna lekcja. Na pewno jeszczę wezmę udział, bo klimat tu panujący jest świetny. Dziękuję wszystkim głosującym.

kronos28
10-02-2007, 19:22
ahhh ta 1 jest niesamowita i 8 tez tak samo. Co tu pisać, też gratuluje obu autorom.

Jacek_Z
11-02-2007, 00:37
pora na cotygodniowy komentarz.
dwa zdjęcie się jak widac wybijały. Także ja w akurat miedzy tymi się zastanawiałem. Głos oddałem jednak na nr1.
czy przewaga była aż tak wielka nad resztą? Duża, ale nie aż tak jak by wynikało z głosów. Stąd postulat, by dać mozliwość podania głosów na 3 zdjęcia. I tak wygra najlepsze, ale rozkład głosów będzie bardziej równy i sprawiedliwszy. W regulaminie nie ma okreslonego jak to robić - można więc to wprowadzić - bez zmian regulaminowych.
1 - za nastrój, poetyckość. Mgłę się ciężko fotografuje. Tu się to bardzo dobrze udało.
2 - fotografia socjologiczna? społecznie zaangazowana? co ono pokazuje? deskorolkarz. Ale o co chodzi? jako ciekawie zobaczone - ostra kontra, sylweta itd? To fajne zabiegi na początku przygody z fotografią. By zachwycało musi być lepsze technicznie oraz cos dobrze pokazywać.
3 - zdjęcie numer 3 jak dla mnie, ale wg innych nie :( Bardzo dobra kompozycja, rozłozenie kolorów itd. może bym je obciął 2 cm od góry i 1 cm od dołu. Autor miał pecha (podobnie jak autor zdj 7) co do światła, musiał ratowac niebo. Niby zdjęcie o niczym - ale dobra fotografia. Może zamiast filtru cokina lepiej by było to zrobić w PS, w HDR albo przeszczepić niebo z innego zdjęcia?
4 - taki sobie portret. Nie rozumiem ani kadrowania krótko przed twarzą, zostawienie dużej czarnej plamy z tyłu. oczy zamknięte.
5 - niewątpliwie wysoko zaszło przez złapaną chwilę. Tylko, że jak zawsze napiszę - musi się to bronić jako fotografia jako taka, bym ja wysoko cenił. Piłkę to tam można w PS umieścić, choć mam nadzieję, że autor był uczciwy. Jako fotografia sportowa nie musi być idealna technicznie, dlatego odpuszczę tu narzekanie na wysokie ISO itd. Ale zdecydowanie lepiej by było widac kawałek zielonego stołu do tenisa. Bezbłędnie by wskazywało sytuaję, trochę tego zabrakło. Za to niepotrzebna prawa strona, za pusto tam jest. Dla mnie to zdjęcie nr 5-6 tygodnia.
6 - ładny kolor, subtelne przejścia. W dużym powiększeniu fajne na ścianę do ozdoby. Dobrze zobaczone, dobrze zrealizowane. To jakaś moda na dziewczyny z dymkiem? Dużo tych zdjęć kilku autorów, a to jest to co mi ię najbardziej w zdjęciu nie podoba. Pokazuje sprawność techniczną fotografa, ale psuje odbiór zdjęcia.
7 - zdjęcie nr 3-4. podobnie jak w nr 3 autor nie miał szczęscia do położenia słońca. Lepiej by było gdyby ta wieża była bardziej wyizolowana. Sądzę, że było tu sporo obróbki - na którym może nawet zdjęcie straciło? Jest dość płaskie tonalnie. Może to HDR? W każdym razie dobry krajobraz, dobry kadr i kompozycja.
8 - największy konkurent zdj nr 1. Mam nadzieję, że autor sie nie obrazi na mnie, że niesprawiedliwie głosowałem. dałem głos na 1 - bo wiedziałem, że nr 2 i tak sobie poradzi, przechodzą 3 zdjęcia. Można się domyslac kto daje takie ładne zdjęcia ptaków (w cieńkiej czarnej rameczce), nie trzeba autorowi motywacji i tak ma jej wiele. A autor jedynki - nie wiem kto - dałem więc punkt pro-motywacyjnie. Co do zdjęcia łabędzia - świetne technicznie, świetne kompozycyjne, ubogie w kolor - to tez fajnie. Tylko czerwony dziób - w mniej więcej w mocnym punkcie. Ekstra. Domyślam się ile autora kosztowało (nie chodzi o cenę telebiektywów) zrobienie tego zdjęcia, ile to doświadczenia.
PS: wolę komentowac jak nie znam autorów, ale nie ma jak, bo nie chcę komentowac szczegółowo w czasie głosowania, a jak sie pokazuja wyniki (nie sugeruje sie nimi, naprawdę) to razem pokazują się autorzy.

jakubs
11-02-2007, 04:03
Ja to tym razem nic nie napiszę, bo mam wrażenie, że autorzy dobrze wiedzą, dlaczego te akurat zdjęcia umieścili... nie ma tu zdjęć złych... Głosowałem na pingpongistkę, bo jest zniewalająca :) Skrzydła ósemki, oczywiście perfekcyjne, i to to zdjęcie uważałbym za doskonałe gdyby nie omamiła mnie laska ;)

żółto-czarny
13-02-2007, 09:07
1. a potem 8. Ja też się na tym znam ;-)
Co do pingpongistki, cieszę się że wreszcie pojawiło się coś sportowego i na dodatek przeszło dalej! :D