PDA

Zobacz pełną wersję : Sunpak PZ42x do Sony radiowo?



mathes
11-07-2011, 10:56
Witam,
pozostała mi po systemie Sony lampa Sunpak PZ42x. Wpadłem na pomysł, że w jakiś sposób mógłbym ją sparować z moim Nissinem Di622 Mark II i pobawić się w strobing. I teraz pytanie: czy w ogóle da się to zrobić? Nigdy nie zajmowałem się wyzwalaniem radiowym i nie bardzo wiem czy da się do tego podejść z lampą do Sony.

krolewicz
11-07-2011, 11:30
jesli lampka ma stopke sony, to bedziesz potrzebowal jakiejs przejsciowki a potem juz kazdy wyzwalacz radiowy powinien śmigac

Lukdz
11-07-2011, 13:13
pobawić się w strobing.

Z tego co wiem to ze zdalnym sterowaniem i błyskami stroboskopowymi może być problem.

adolfik9501
11-07-2011, 14:40
jesli lampka ma stopke sony, to bedziesz potrzebowal jakiejs przejsciowki a potem juz kazdy wyzwalacz radiowy powinien śmigac

Jak najbardziej tak, adapter na ten przykład: http://allegro.pl/adapter-stopka-do-sony-konica-minolta-fs-1200-i1692498250.html.


Z tego co wiem to ze zdalnym sterowaniem i błyskami stroboskopowymi może być problem.

W temacie nie ma mowy o zdalnym sterowaniu, czy też o błyskach strobo...

Jedynym problemem może być ewentualna lampa, jeśli jest z początków produkcji modelu, gdyż wówczas miały one problem z wyzwalaniem radiowym. Jednak było to dawno, więc duże prawdopodobieństwo jest, że nie będzie akurat z tym egzemplarzem problemu.

EDIT: Najprościej, bez kupna zestawu radiowego, i najtaniej będzie dokupić fotocelę pod lampę PZ42X (wersja pod Sony/Minolta) i obie lampy wyzwalać poprzez fotocelę. Najlepiej zaś przez radyjko...