Zobacz pełną wersję : Pan Samochodzik - Marauder
Jeśli było, to usuńcie, myślę że warto zobaczyć ;)
Vwy6nY78sZk
Michał Jędrak
09-07-2011, 10:46
Piękny :-) To jest to co ja lubię w samochodach.
najlepszy jest sposób radzenia sobie jak nas ktos zastawi... ;)
mirekkania
10-07-2011, 22:18
Żona obiecała kupić mi to na urodziny.
No i super. Już nie będziesz musiał obawiać się żadnych IED. ;-)
Uwielbiam ten program.
A jeszcze bardziej jego budżet ;)
Spoko drynda :)
...a na marginesie - żeby nie było - mamy podobny krajowy
czyli Żubr z AMZ (awtomobilnyj zawod :) ) Kutno
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/800pxIsimg3593rc2-1.jpg
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Isimg3593rc2.jpg/800px-Isimg3593rc2.jpg)
;)
Wojskowy tak nie działa jak cywil ;)
"Wojskowy tak nie działa jak cywil"
Masz rację, cokolwiek by powyższe miało oznaczać ;), jednak...
należy pamiętać, że marauder też zaczynał jako pojazd militarny,
czyli jeszcze nic straconego. Żubr w tej wersji wygląda przecież sympatycznie ;)
Mało tego, istnieje też wersja dla policji (prócz trzech wojskowych),
która mogłaby się świetnie nadafać do fotografowania.
Coś dla amatorów zwierzyny lub reporterów :)
W pierwszym wypadku dobrze by było przemalować,
a w drugim wręcz przeciwnie ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/turpolicjaprzd-1.jpg
źródło (http://www.czerwonesamochody.com/data/media/2/turpolicjaprzd.jpg)
Spoko drynda :)
...a na marginesie - żeby nie było - mamy podobny krajowy
czyli Żubr z AMZ (awtomobilnyj zawod :) ) Kutno
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/800pxIsimg3593rc2-1.jpg
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Isimg3593rc2.jpg/800px-Isimg3593rc2.jpg)
;)
To przebudowany Iveco EuroCargo ;)
"To przebudowany Iveco EuroCargo"
Niezupełnie. Tylko płyta podwoziowa i napęd. To bardzo ważne podzespoły,
ale do gotowego pojazdu militarnego droga jeszcze daleka... ;)
velaskez
13-07-2011, 10:41
U nas na PWr zrobili takie coś:
M-ATV G10
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://d.webgenerator24.pl/k/r//9p/bi/hxgd28004w0w4k4ss84k4k08ggo.600.jpg)
Waga 12,5t, pancerz 10mm, mieści 10 żołnierzy. Specjalnie zaprojektowano kabinę w kształcie litery V, tak żeby rozpraszać energię wybuchu min. No i siedzenia w środku dla tych 10 wojaków to jest kosmos.
Germaz w teorii niezły jest (o praktyce nie mam pojęcia) pod względem wytrzymałości.
Rafał_Sz
13-07-2011, 18:29
U nas na PWr zrobili takie coś:
M-ATV G10
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://d.webgenerator24.pl/k/r//9p/bi/hxgd28004w0w4k4ss84k4k08ggo.600.jpg)
Waga 12,5t, pancerz 10mm, mieści 10 żołnierzy. Specjalnie zaprojektowano kabinę w kształcie litery V, tak żeby rozpraszać energię wybuchu min. No i siedzenia w środku dla tych 10 wojaków to jest kosmos.
Ło! Zajechać takim czymś pod Biedronę - bezcenne. :)
velaskez
13-07-2011, 20:16
Ło! Zajechać takim czymś pod Biedronę - bezcenne. :)
Jeździłem tym jako pasażer po mieście :D Cudowne :mrgreen:
A robiliście test w makdosie? Ciekaw jestem miny panienki w okienku... ;-)
Ktoś im powinien powiedzieć, że klatkę bezpieczeństwa buduje sie w środku pojazdu, nie na zewnątrz!
I bez schodów czy podjazdów dla inwalidów!!! Bo nie zawsze nazwa "klatka" oznacza to samo! ;)
"Wojskowy tak nie działa jak cywil"
Masz rację, cokolwiek by powyższe miało oznaczać ;), jednak...
należy pamiętać, że marauder też zaczynał jako pojazd militarny,
czyli jeszcze nic straconego. Żubr w tej wersji wygląda przecież sympatycznie ;)
Mało tego, istnieje też wersja dla policji (prócz trzech wojskowych),
która mogłaby się świetnie nadafać do fotografowania.
Coś dla amatorów zwierzyny lub reporterów :)
W pierwszym wypadku dobrze by było przemalować,
a w drugim wręcz przeciwnie ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/turpolicjaprzd-1.jpg
źródło (http://www.czerwonesamochody.com/data/media/2/turpolicjaprzd.jpg)
A to na dole służy do rozgarniania kiboli ;)
Możnaby tu jednak odwrotny ukos zastosować, a na wylocie prasę
i podajnikiem związanych na przyczepę, na wzór rolniczy...
velaskez
15-07-2011, 19:22
A robiliście test w makdosie? Ciekaw jestem miny panienki w okienku... ;-)
Nie robiliśmy, bo to ma więcej niż te 2.65m :D A nie chcieliśmy niszczyć...
A nie chcieliśmy niszczyć...Niszczyć McDonaldsa, jak rozumiem? ;-)
No i siedzenia w środku dla tych 10 wojaków to jest kosmos.
Masz może gdzieś zdjęcia?
velaskez
18-07-2011, 16:39
Nie mam zdjęć. Mam render modelu takiego fotela.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.portal.pwr.wroc.pl/files/prv/id24/aktualnosci/pojazd_opancerzony_fotel.jpg)
Mam w domu gdzieś gazetkę z przedstawieniem dokładnym modelu foteli jak i analizą MES w czasie wybuchu. Jak ją znajdę to poskanuję.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.