PDA

Zobacz pełną wersję : Pan Samochodzik - Marauder



credka
08-07-2011, 19:45
Jeśli było, to usuńcie, myślę że warto zobaczyć ;)
Vwy6nY78sZk

Michał Jędrak
09-07-2011, 10:46
Piękny :-) To jest to co ja lubię w samochodach.

ozzy
10-07-2011, 20:22
najlepszy jest sposób radzenia sobie jak nas ktos zastawi... ;)

mirekkania
10-07-2011, 22:18
Żona obiecała kupić mi to na urodziny.

Majek
11-07-2011, 00:28
No i super. Już nie będziesz musiał obawiać się żadnych IED. ;-)

frostic
11-07-2011, 08:22
Uwielbiam ten program.
A jeszcze bardziej jego budżet ;)

Seeker
11-07-2011, 18:57
Spoko drynda :)
...a na marginesie - żeby nie było - mamy podobny krajowy

czyli Żubr z AMZ (awtomobilnyj zawod :) ) Kutno


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/800pxIsimg3593rc2-1.jpg
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Isimg3593rc2.jpg/800px-Isimg3593rc2.jpg)

;)

credka
11-07-2011, 20:22
Wojskowy tak nie działa jak cywil ;)

Seeker
12-07-2011, 18:03
"Wojskowy tak nie działa jak cywil"

Masz rację, cokolwiek by powyższe miało oznaczać ;), jednak...
należy pamiętać, że marauder też zaczynał jako pojazd militarny,
czyli jeszcze nic straconego. Żubr w tej wersji wygląda przecież sympatycznie ;)

Mało tego, istnieje też wersja dla policji (prócz trzech wojskowych),
która mogłaby się świetnie nadafać do fotografowania.
Coś dla amatorów zwierzyny lub reporterów :)
W pierwszym wypadku dobrze by było przemalować,
a w drugim wręcz przeciwnie ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/turpolicjaprzd-1.jpg
źródło (http://www.czerwonesamochody.com/data/media/2/turpolicjaprzd.jpg)

freefly
12-07-2011, 18:49
Spoko drynda :)
...a na marginesie - żeby nie było - mamy podobny krajowy

czyli Żubr z AMZ (awtomobilnyj zawod :) ) Kutno


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/800pxIsimg3593rc2-1.jpg
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Isimg3593rc2.jpg/800px-Isimg3593rc2.jpg)

;)

To przebudowany Iveco EuroCargo ;)

Seeker
12-07-2011, 19:26
"To przebudowany Iveco EuroCargo"

Niezupełnie. Tylko płyta podwoziowa i napęd. To bardzo ważne podzespoły,
ale do gotowego pojazdu militarnego droga jeszcze daleka... ;)

velaskez
13-07-2011, 10:41
U nas na PWr zrobili takie coś:
M-ATV G10

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://d.webgenerator24.pl/k/r//9p/bi/hxgd28004w0w4k4ss84k4k08ggo.600.jpg)

Waga 12,5t, pancerz 10mm, mieści 10 żołnierzy. Specjalnie zaprojektowano kabinę w kształcie litery V, tak żeby rozpraszać energię wybuchu min. No i siedzenia w środku dla tych 10 wojaków to jest kosmos.

Seeker
13-07-2011, 14:57
Germaz w teorii niezły jest (o praktyce nie mam pojęcia) pod względem wytrzymałości.

Rafał_Sz
13-07-2011, 18:29
U nas na PWr zrobili takie coś:
M-ATV G10

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://d.webgenerator24.pl/k/r//9p/bi/hxgd28004w0w4k4ss84k4k08ggo.600.jpg)

Waga 12,5t, pancerz 10mm, mieści 10 żołnierzy. Specjalnie zaprojektowano kabinę w kształcie litery V, tak żeby rozpraszać energię wybuchu min. No i siedzenia w środku dla tych 10 wojaków to jest kosmos.
Ło! Zajechać takim czymś pod Biedronę - bezcenne. :)

velaskez
13-07-2011, 20:16
Ło! Zajechać takim czymś pod Biedronę - bezcenne. :)

Jeździłem tym jako pasażer po mieście :D Cudowne :mrgreen:

Majek
13-07-2011, 22:30
A robiliście test w makdosie? Ciekaw jestem miny panienki w okienku... ;-)

frostic
14-07-2011, 09:52
Ktoś im powinien powiedzieć, że klatkę bezpieczeństwa buduje sie w środku pojazdu, nie na zewnątrz!
I bez schodów czy podjazdów dla inwalidów!!! Bo nie zawsze nazwa "klatka" oznacza to samo! ;)



"Wojskowy tak nie działa jak cywil"

Masz rację, cokolwiek by powyższe miało oznaczać ;), jednak...
należy pamiętać, że marauder też zaczynał jako pojazd militarny,
czyli jeszcze nic straconego. Żubr w tej wersji wygląda przecież sympatycznie ;)

Mało tego, istnieje też wersja dla policji (prócz trzech wojskowych),
która mogłaby się świetnie nadafać do fotografowania.
Coś dla amatorów zwierzyny lub reporterów :)
W pierwszym wypadku dobrze by było przemalować,
a w drugim wręcz przeciwnie ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/turpolicjaprzd-1.jpg
źródło (http://www.czerwonesamochody.com/data/media/2/turpolicjaprzd.jpg)

Seeker
14-07-2011, 14:44
A to na dole służy do rozgarniania kiboli ;)
Możnaby tu jednak odwrotny ukos zastosować, a na wylocie prasę
i podajnikiem związanych na przyczepę, na wzór rolniczy...

velaskez
15-07-2011, 19:22
A robiliście test w makdosie? Ciekaw jestem miny panienki w okienku... ;-)

Nie robiliśmy, bo to ma więcej niż te 2.65m :D A nie chcieliśmy niszczyć...

Majek
16-07-2011, 10:11
A nie chcieliśmy niszczyć...Niszczyć McDonaldsa, jak rozumiem? ;-)

Locter
16-07-2011, 13:23
Fajne resoraki :)

ku6i
18-07-2011, 16:14
No i siedzenia w środku dla tych 10 wojaków to jest kosmos.

Masz może gdzieś zdjęcia?

velaskez
18-07-2011, 16:39
Nie mam zdjęć. Mam render modelu takiego fotela.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.portal.pwr.wroc.pl/files/prv/id24/aktualnosci/pojazd_opancerzony_fotel.jpg)

Mam w domu gdzieś gazetkę z przedstawieniem dokładnym modelu foteli jak i analizą MES w czasie wybuchu. Jak ją znajdę to poskanuję.