PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie matrycy - Wrocław



tzk
29-05-2005, 18:16
Nie wiem czy w dobrym miejscu jednak spróbuję.
Gdzie we Wrocławiu wyczyszczę matrycę. Trochę mi się zafajdała. Czy muszę do Serwisu w Warszawie czy dam radę we Wrocławiu.
Chyba, że ktoś z forumowiczów jest z Wrocławia i pomoże?

Władca Pixeli
29-05-2005, 19:53
Zacznij sam od gruszki. Jak się uda to będzie taniej. Jak się nie da to zawsze zostaje serwis.
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=101241

tzk
29-05-2005, 21:46
niestety, grucha nie działa

c2h5oh
30-05-2005, 08:58
moge pomoc, ale zabrac sie moge za to najwczesniej jutro - uczelnia..

tzk
30-05-2005, 15:31
to chyba dopiero w przyszłym tygodniu, bo w tym nie wziąłem aparatu :-(

czy mój D70 to przeżyje ? :?:
zmówimy sie poprzez email bo coś pw do Ciebie ode mnie nie przechodzą.

c2h5oh
30-05-2005, 15:37
ja wiem czy przezyje? ale przeciez na swoim uczyc sie nie bede ;-) A tak powaznie to wcale takie trudne nie jest i sadze ze sam tez bys sobie poradzil

tzk
30-05-2005, 15:44
Próbowałem na sucho ale nie za bardzo wyszło a nie mam isopropanolu,
Jednak skoro masz doświadczenie i wspomniany napój (z tego co widziałem masz :-)) to ja wezmę inny i połaczymy przyjemne z pożytecznym :-)

kmdf
31-05-2005, 13:39
C2h5oH mam pytanie do Ciebie, mialem juz przyjemnosc czyscic matryce izopropanolem ale on niestety pozostawia takie fajne smugi jak odparuje i co potem ?, jakos sobie poradzilem z tymi fenomenalnymi smugami ale krew mnie zlalala, masz jakis patent albo sposob?, ja uzywalem plastikowego mieszadelka do kawy odpowiedzni oszlifowany na to papierek do czyszcenia szkal "bez włoskow" i jazda po filtrze ale te smugi!!!! bedze wdzieczny za wskazowki pozdrawiam

c2h5oh
31-05-2005, 13:51
miales na matrycy "mazy" czy tluste paprochy? wydmuchales wszystko wczesniej gruszka do oporu? i jaka miales czystosc tego izopropanolu?

kmdf
31-05-2005, 14:38
wiec odp. wyczyscilem matryce grucha potem poniewaz na probnych zdjeciech z przyslona 22 nadal widzialem cudowne kropeczki postanowilem siegnac po wiekszy kaliber(izopropanol) kupilem go w skladnicy chemicznej w najmniejszej dostepnej ilosci flaszka 1 litr co do tej czystosci powiem tak nie ma na naklejce nic wprost o czystosci jest natomiastc3h2h-60,1g/mol 2 propanol(izopropanol)pure a w skladnikach jest podane pozostalosc po odparowaniu max 0,002%, hmmm sam nie wiem co to znaczy ale chyba niewiele z niego zostaje:) 0,002% czegos co moge zinterpretowac jako nieczystosci. ale mysle ze te smugi moze tez pozostawiac celuloza wchodzaca w reakcje z tym plynem, sam nie wiem z chemi mi najlepiej nie szlo:) aha mazy nie tluste plamy, spiritus salicylowy tez tak sie zachowuje ze pozostawia mazy tak samo choc spirytusem nie czyscilem filtra nad matryca

c2h5oh
31-05-2005, 15:00
najprawdopodobniej to nie jest problem z izopropanolem tylko zwyczajnie rozmazane plamy. po pucowaniu wytrzyj do sucha papierkiem.

kmdf
31-05-2005, 15:25
tak tez zrobilem ale bylem troche nie mile zaskoczony taka reakcja troche sie musialem na szorowac by to pozdejmowac a jakie kolwiek dotykanie tego filtra wzbudza we mnie odruchy ucieczki a tu jeszce trzeba wycierac:(, zreszta jeszcze cos tam zostalo ale juz nie mialem sumienia tam grzebac, a co myslicie o wacikach do uszy? jako czyscika?, bo to zawijanie papierka mnie doprowadzalo do szewskiej pasjii:)

krzysiekk
31-05-2005, 16:14
wszakze juz jest watek o czyszczeniu, w ktorym piwalem o moich doswiadczeniach, ale napisze i tu - tez chcialem wyczyscic wacikiem. Sprawa jest jednak skomplikowana. O ile na filtrze widac jakies wieksze paprochy
i ich charakter jest staly, nie oleisty, plama itp i gruszka nie schodzi, to czasem pomoze taki wacik, ale najczesciej rozbabrze jeszcze gorzej. IMO tekturka albo cos innego - jakis niereagentny plastik - moze teflon (tu prosba do chemikow - co nie reaguje z alkoholem) na to nawinac papierek w wiadomy sposob. Szerokosc
tekturki - minimalnie tylko mniejsza niz matrycy, tak, zeby pociagniecie jednorazowe obejmowalo cala jej szerokosc.
Mazanie w te i na zad jest IMHO nieskuteczne. Maziaki. Wszelkie inne dodatkowe ruchy takze - jeden ruch i test. Potem drugi .... i tak do skutku :-)
Ja czyscilem plynem Hama do optyki i czyscilem dlugo, bo nie wiedzialem ze musze czyscic wolno.
Ruch mial byc bardzo wolny, jednoczesnie obserwujac jak rozklada sie plyn za czyscidelkiem.
Ma rownomiernie wysychac - inaczej plamska na sto fajerek :)
Zgarniasz swinstwo do rowka i powinno byc.

Jak nie musisz to nie czysc. Do paprochow mozna sie przyzwyczaic :) jak Cygan do szubienicy .. ale mozna.
(Ewentualni Romowie na forum - to nic osobistego :))

U mnie zostal jeden wiekszy i siedzi mi na godzinie 10 - 1/5 odleglosci od lewej i gornej krawedzi obrazu.
Na krajobrazach widac, ale robie ich tak malo, ze moge wysteplowac w gimpie bez problemu.

Nie radze czyscic na sucho - tylko ewentualne zdjecie twardego, przyklejonego paproszka - z tym ze uwaga na wacik - nie moze miec zadnego zatlusczenia - inaczej robota na marne.

Nie wiem c2h5oh, czy sie ze mna zgodzisz - ale proch/ kurz ktory ewentualnie moze znalezc sie pod
suchym czyscidelkiem moze okazac sie twardszy od filtra - np. czasteczka spalonego wegla - w miastach pelno. I ryska gotowa :-(

c2h5oh
31-05-2005, 17:29
Zawsze mozesz trafic na jakiegos wyjatkowo twardego bruda, jest ryzyko. Ale sam filtr jest naprawde twardy i jesli zachowa sie ostroznosc i zdrowy rozsadek to najwyzej mikroryse zalapie.

jurgen
31-05-2005, 21:59
czysciłem wacikiem i jest gites, tylko delikatnie panowie, jak z dziewicą

kacperek
04-06-2005, 14:41
mozesz dac namiary na allegro na nie, jesli masz? nigdy nie moglem ich znalezc.

tzk
04-06-2005, 15:17
jak widać na allegro są tez inne małe odkurzacze, ciekawe jak się będzie sprawdzał ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52346775, choć gość ma sporo negatywów

Antonina
04-06-2005, 15:26
Witam
czytam te Wasze opinie i aż mnie ciarki biora i włosy stanęły na głowie z przerażenia. Ja się bałam użyc eteru chociaz jest rekomendowany że może stac się cos z filtrem na matrycy a tu sklep chemiczny ' o rozpaczy) - ja Wam doradzę gdzie można znaleźć eter .Pierwszy pomysł to taki; popytać w sklepach modelarskich mój syn kiedys zajmował się modelarstwem i z tego co pamiętam to te dawne silniki modelarskie chyba pracowały na eterze ale nie jestem pewna bo te nowe to cztero-suwy i pracują na paliwie modelarskim to juz raczej nie jest eter.
Drugi pomysł to eter mają napewno w szpitalu wiecie jakie są czasy więc myslę że załatwicie . Ja czekam na zestaw do czyszczenia matryc z Canady tylko na razie nie maja 14 mm czyścidełek może do dwóch tygodni będę mieć je w domu to dam więcej informacji jak się sprawa przedstawia.
P.S Patyczki do uszu odpadają definitywnie zostają kudełki z waty i efekt jeszcze gorszy
Pozdrawiam

Władca Pixeli
04-06-2005, 16:03
Pierwszy pomysł to taki; popytać w sklepach modelarskich mój syn kiedys zajmował się modelarstwem i z tego co pamiętam to te dawne silniki modelarskie chyba pracowały na eterze ale nie jestem pewna bo te nowe to cztero-suwy i pracują na paliwie modelarskim to juz raczej nie jest eter.
Teraz samoloty (przynajmniej w USA) latają na innym paliwie. Są tam dodatki smarujące, więc lepiej nie próbować w aparatach.
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LE5765&P=1

Antonina
04-06-2005, 16:26
Na pewno te nowe łatają na innym paliwie ale znalazłam w piwnicy trzy butelki po paliwie na jednej jest napisane eter jest oderwana nalepka w połowie jeszcze jest napisane do silników samo zapłonowych nie wiem czy jest jakis dodatek bo zerwana nalepka na drugiej paliwo lotnicze z dodatkiem olej rycynowy 20% do silników żarowych .Jak będzie dzwonił to zapytam gdzie można kupić eter
Do władca pixeli chyba żle sie zrozumieliśmy ja absolutnie nie proponuje żadnego paliwa lotniczego ani rakietowego :lol: :lol: tylko zasugerowałam że można zapytać o eter w sklepie modelarskim jesli ktoś mieszka w dużym mieście przecież nie napiszę idz anestezjologa :roll: :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam

Antonina
04-06-2005, 17:43
Nie wiem jakie miałeś doświadczenia z eterem ale ja już kilkakrotnie czyściłam eterem i jestem zadowolona

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=8505&highlight=uwaga+na+niekt%F3re+gruszki

Tak wyglądała moja matryca przed wyczyszczeniem eterem
Pozdrawiam

[ Dodano: Sob 04 Cze, 2005 ]
A tak po czyszczeniu ETEREM do narkozy

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img141.echo.cx/img141/5682/dsc7305kopia5wi.jpg]źródło (http://[URL=http://www.imageshack.us)[/URL]

Antonina
04-06-2005, 18:11
Jeśli pracujesz w szpitalu to ile byś chciał za taką buteleczke



[ Dodano: Sob 04 Cze, 2005 ]
Ja nic nie robiłam tylko dwa czy trzy paprochy chciałam wyrzucić i dmuchnełam sobie troche guszeczką i cos tam wyskoczyło talk czy cos tego rodzaju,po czym chciałam to wyczyścić patyczkiem do uszu tak jak to ktos wyżej zaproponował i dlatego nie polecam -z własnego doswiadczenia-i jeszcze większego bigosu narobiłam

mpriest
04-06-2005, 18:28
Panie, Panowie ..

Dramatyzujecie. Sa Swaby do czyszczenia matrycy. Dwa machniecia
i po zawodach!

Antonina
04-06-2005, 18:32
Ja myślałam o wysyłce Pocztą bo do województwa Łódzkiego trochę daleko można by wysłać pocztą ostrożnie i opakowane w steropian aby sie nie rozbiła i nie uspiła pocztoludków ile bys chciał za ten specyfik albo ten drugi do czyszczenia optyki w mikroskopach chyba że go można dostać gdzies normalnie :lol:

[ Dodano: Sob 04 Cze, 2005 ]

Panie, Panowie ..

Dramatyzujecie. Sa Swaby do czyszczenia matrycy. Dwa machniecia
i po zawodach!

ja wiem że są ale nie w Polsce chyba że znasz miejsce to daj znac gdzie mozna dostac u nas w kraju. Ja zamówiłam zestaw Digi-Pad Digital SLR CCD Cleaning ale bedę miec może za dwa tygodnie bo ostatnio napisali że im brakło 14mm

Władca Pixeli
04-06-2005, 19:05
Do władca pixeli chyba żle sie zrozumieliśmy ja absolutnie nie proponuje żadnego paliwa lotniczego ani rakietowego :lol: :lol: tylko zasugerowałam że można zapytać o eter w sklepie modelarskim jesli ktoś mieszka w dużym mieście przecież nie napiszę idz anestezjologa :roll: :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam
To nie jest paliwo lotnicze tylko właśnie do modeli latających. Teraz chyba eteru się nie stosuje.

P.S.
Tylko nie rozpętajcie takiej dyskusji jak ostatnio
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=9288

Antonina
04-06-2005, 19:17
Do władca pixeli chyba żle sie zrozumieliśmy ja absolutnie nie proponuje żadnego paliwa lotniczego ani rakietowego :lol: :lol: tylko zasugerowałam że można zapytać o eter w sklepie modelarskim jesli ktoś mieszka w dużym mieście przecież nie napiszę idz anestezjologa :roll: :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam
To nie jest paliwo lotnicze tylko właśnie do modeli latających. Teraz chyba eteru się nie stosuje.

Oczywiście masz racje miałam na myśli paliwo do modeli latajacych

A wtym sklepie maja Digi-Pady

http://www.warehouseexpress.com/




[ Dodano: Sob 04 Cze, 2005 ]
--------------------------------------------------------------------------------
Digital SLR CCD Cleaner
Sensor dust is a problem that nearly all users of digital SLR camera's have encountered. Usually the dust gets into the camera whilst changing lenses in dusty environments or even zoom lenses can pull dust particles into the camera over a period of time. The dust tends to be more visible when shooting smaller apertures (i.e f/16 and smaller). A good test is to take a picture of the sky at f/22 and then examine the picture in your photo editing software and zoom in to 100%. Any spots you see are almost certain to be sensor dust and the sensor needs to be cleaned.

Digi-Pads™ are precision made sensor cleaning tools designed by photographers for photographers. Four sizes are currently available which covers most of the current range of digital SLR camera models and are supplied in packs of 10 complete with full instruction. The Digi-Pads™ are manufactured in a clean room environment and individually vacuum sealed to ensure a contamination free cleaning solution. We recommend that you only use the Digi-Pads™ with Eclipse Optical Cleaning Fluid. (sold separately)


Cameras currently supported :-

Digi-Pad Type 1 – Canon EOS D30, D60, 10D,20D 300D, 350D. Nikon D70, D70S, D100, D1, D1H, D1X D2H, D2X, Pentax ist D, ist DS

Digi-Pad Type 2 – Fujifilm S1 Pro , S2 Pro, S3 Pro, Konica-Minolta Dynax 7D

Digi-Pad Type 3 – Canon EOS 1D, 1D Mark II

Digi-Pad Type 4 – Canon EOS 1Ds, 1Ds Mark II Kodak 14n, SLR/c, SLR/n


--------------------------------------------------------------------------------

Digi-Pad Type 1 (10 pack)
£19.95

--------------------------------------------------------------------------------

Digi-Pad Type 2 (10 pack)
£19.95

--------------------------------------------------------------------------------

Digi-Pad Type 3 (10 pack)
£19.95

--------------------------------------------------------------------------------

Digi-Pad Type 4 (10 pack)
£19.95

--------------------------------------------------------------------------------

Eclipse Cleaning fluid
ECLIPSE lens cleaner is the highest purity lens cleaner available. It dries as quickly as it can be applied leaving absolutely no residue. When used with PEC-PAD photo wipes, it is possible to clean only the portion of lens which is dirty eliminating "hazy swirls". Dispense several drops onto a clean, folded PEC-PAD and lightly wipe surface in a single direction. Refold pad to expose a clean side and re-wipe as necessary.

Eclipse Cleaner (59ml)
£7.99

tzk
04-06-2005, 23:12
Chyba, że jeszcze takie pędzelki;
http://www.visibledust.com/sensor_brush_details.html
tylko ta cena trochę przeraza

Antonina
05-06-2005, 08:54
No też ciekawa sprawa ale ja czekam na ten zestaw Digi-Pad niecałe 140zl ale masz w zestawie 10 sztuk to nie jest jednorazowe wiedz wystarczy na przyszłość będzie to taniej jak Warszawski serwis gdzieś na forum czytałam że za czyszczenie liczą sobie koło stówy i co ważniejsze nie trzeba czekać . A tak na marginesie to mnie osobiście jest lepiej pojechać do Wiednia taka sama odległość jest tam firma wykonująca usługi fotograficzne to nie jest serwis ale kiedyś wyczyścili mi matryce na poczekaniu dostałam kawę i po pietnastu minutach mogłam pstrykać zdjęcia i kosztowało mnie to na złotówki 40 zł poszukam wizytówki to wstawię adres może ktoś będzie miał jakiś problem w Austrii to się mu przyda ?

[ Dodano: Nie 05 Cze, 2005 ]
A co do ceny to możesz założyć wątek poszukuje chętnych na zakup zestawu do czyszczenia matrycy jeśli jest tam 10 sztuk to na 10 osób wyjdzie niecałe 20zł z wysyłką na osobę ustanówcie skarbnika żeby zbierał kasę i zamówił ja gdybym nie zamówiła na pewno bym się przyłączyła do takiego czegoś
Pozdrawiam

BodzioBB
14-05-2006, 21:13
Tez mam paprochy na matrycy chciałbym ją wyczyścić tylko nie wiem jak się do niej dostać.

Tomek Stępień
14-05-2006, 21:31
Menu --> Set up menu --> mirror lock-up --> yes wciskasz spust i do roboty :-D

A tak na marginesie to czemu w instrukcji nie sprawdzisz?

pozdrawiam

griszka
15-05-2006, 07:06
Matryce czyszczą chłopcy w fotomasterze na Odrzańskiej, chyba biora za to stówkę:) o ile pamiętam
Pzdr

sandr
15-05-2006, 14:33
Hmm, stówkę :? - na przeciwko kina Helios jest taki niepozorny warsztacik, gdzie na poczekaniu wyczyszczono mi matrycę za 20,- albo 30,- PLN (nie pamiętam dokładnie).

kraqsek
22-05-2007, 06:23
Witam

Musze wyczyścic matryce. przeczytałem wszystkie posty i juz jestem prawie gotowy..prawie. Mam jeszcze pare pytan. Mam D80.Czy sensor jest pokryty szkłem, jakims tworzywem itd. Czy jak mocniej przycisne na sensor nic sie nie stanie? W postach wszyscy piszą o ostrożności. Spowodowane jest to możliwoscia uszkodzenia sensora czy porysowania powierzchni (jesli sensor jest czyms zabezpieczony) :)

Maciek321
23-05-2007, 09:23
Witam
(...) Mam D80.Czy sensor jest pokryty szkłem, jakims tworzywem itd. Czy jak mocniej przycisne na sensor nic sie nie stanie? W postach wszyscy piszą o ostrożności. (...)

Matryca pokryta jest filtrem pasmowo przepustowym (nie pamiętam czy dolno, czy górno) Filtr ten jest z bardzo twardego materiału, co nie znaczy ze mozna po nim skrobać :) gwoździem. Poza tym musisz pamiętać, że nawet mikroskopijna ryska, czy mały zadzior nie widoczny gołym okiem od góry, dla tej rozdzielczości będzie ogromną dziurą widoczną na zdjęciach. A co do czyszczenia w/w filtra, to najgorzej jest w narożnikach. O ile wyczyścisz środek o tyle w narozniku jest bardzo ciężko. W serwisie gosc robił mi to tak, że czyscil powierzcnie filtra eterem, a potem wydmuchał to wszystko strumieniem sprężonego powietrza. Ja sam jednak niemoglem w ogóle doczyścic, po każdym dotknięciu filtra bylo coraz więcej plamek.

nimlot
23-05-2007, 11:59
Hmm, stówkę :? - na przeciwko kina Helios jest taki niepozorny warsztacik, gdzie na poczekaniu wyczyszczono mi matrycę za 20,- albo 30,- PLN (nie pamiętam dokładnie).

20-30 zl to nie jest tragiczny koszt ... zwlaszcza ze raczej nie przebywam w warunkach w ktorych moze mi czesto wpasc jakich paproch do aparatu :))) ...
jak narazie to radze sobie gruszka :)

maniek0
02-06-2007, 17:51
http://www.imagic.pl/pupload/view/36524

U mnie to po ćwiczeniach na poltegorze to wygląda tak ^

U kogo mogę to wyczyścić we Wrocławiu ?
Albo kto pomoże laikowi ?

FilipeG
03-06-2007, 18:40
ktos juz tu mówil o Panu na przeciwko HELIOSa. podaje namiary: Pan Andrzej Wysocki ul. Psie Budy 12/13 50-080 Wrocław tel: 602243894. w ciagu godzny za 30 PLN (mam jeszcze rachunek) czysci matryce. bardzo mily czlowiek. w poniedzialki z tego co pamietam ma nieczynne. pozdrawiam

Poochini
04-06-2007, 22:58
na psich budach jest serwis foto w ktorym taka matryce wyczyszcza ci za 25 pln..niose tam aparat od jakiegos czasu juz i doniesc nie moge..punk polecony przez fachowcow wiec o aparat sie nie boj..

ekonet
25-06-2007, 14:27
ktos juz tu mówil o Panu na przeciwko HELIOSa. podaje namiary: Pan Andrzej Wysocki ul. Psie Budy 12/13 50-080 Wrocław tel: 602243894. w ciagu godzny za 30 PLN (mam jeszcze rachunek) czysci matryce. bardzo mily czlowiek. w poniedzialki z tego co pamietam ma nieczynne. pozdrawiam
Dziękuję Ci, dobry człowieku, za ten nr telefonu. Chadzałem do niego (pana Andrzeja) 20 lat temu, w czasach Practic i Pentaconów. Nigdy wtedy nie miał telefonu, a że często chorował, więc równie często całowało się klamkę tych półłukowych drzwi. Cieszę się, że wpasował się w epokę cyfrową. Pora więc udać się tam i dać człowiekowi zarobić za czyszczenie matrycy.

ekonet
25-06-2007, 14:37
po czyszczeniu ETEREM do narkozy
Eter jako środek do znieczulenia ogólnego, zwanego potocznie narkozą, wyszedł z użycia długo przed drugą wojną światową... Natomiast można go spotkać w gabinetach stomatologicznych, ale używa się go tam w inny sposób.

ekonet
06-07-2007, 22:39
No i byłem dzisiaj u pana Wysockiego - wyczyścił mi matrycę, komorę lustra i obiektyw. Zapłaciłem 50 zł. Trwało godzinę. Fachowiec wysokiej klasy. Bardzo polecam wszystkim.

eVek
28-08-2009, 15:20
Odświeżę wątek, bo już trochę się zestarzał ostatni post :) Potrzeba mi porządnego czyszczenia we Wrocławiu. Wiecie może, czy ów pan Wysocki nadal się tym zajmuje? A może jakąś inną "pralnię" znacie?

Domowym sposobem nie umiałam się pozbyć problemu... dałam body do czyszczenia podobno znającemu się na rzeczy koledze, ale matryca wygląda jeszcze gorzej :( Chciałabym teraz dać komuś, kto zrobi to porządnie.

Edit:
A więc dodzwoniłam się do P. Andrzeja i nadal tam naprzeciw Heliosa bawi się w czyszczenie.
We wtorek idę wyprać sprzęt.

Art Erie
28-08-2009, 15:31
wiec odp. wyczyscilem matryce grucha potem poniewaz na probnych zdjeciech z przyslona 22 nadal widzialem cudowne kropeczki postanowilem siegnac po wiekszy kaliber(izopropanol) kupilem go w skladnicy chemicznej w najmniejszej dostepnej ilosci flaszka 1 litr co do tej czystosci powiem tak nie ma na naklejce nic wprost o czystosci[...]
Zapewne jest informacja typu:cz. ; czda. ; tech. lub cos w tym stylu. Odpowiednio:"czysty", "czysty do analizy", "techniczny".

Co do eteru "do narkozy", to owszem; jakieś 100 lat temu ;)

everr
02-10-2009, 21:15
Dla informacji...bylem dzisiaj u Pana Andrzeja. Za czyszczenie matrycy, boczków i lustra w S3 Pro zapłaciłem 70zł. Zostało mi jeszcze podklejenie i dopasowanie gumek ale to juz kwestia ok 100zł.
Nr do w/w Pana aktualny.

Master95
03-10-2009, 21:29
Co sądzicie o takim wynalazku : http://allegro.pl/item750071031_lenspen_sk_1_pioro_czyszczace_do_mat rycy_sk1.html

wrocek
03-10-2009, 21:43
Master95, miałem już kupić ten sprzęt, ale gdzieś wyczytałem, że czasem zostawia na matrycy jakieś okruchy z końcówki czyszczącej. Można to chyba później wydmuchać, ale wątpliwości pozostały.

superlama
13-10-2015, 11:08
Odkopię wątek - gdzie w sobotę można w 2015 roku wyczyścić "od ręki" matrycę?:) Fajnie by było w miarę blisko Dworca Głównego.

Tibi7
16-10-2015, 01:15
Nie ma co kombinować.
Leć do Pana Andrzeja.


Tu Namiar:
Na przeciwko kina HELIOS.

Wejście od strony Ul.Kazimierza Wielkiego.

Pan Andrzej Wysocki
ul. Psie Budy 12/13 (adres podaję uliczkę z tyłu kamienicy)
50-080 Wrocław
tel: 602243894.
(o ile aktualny ten numer)

bulinko
05-11-2015, 12:51
Nawiązując do powyższego posta. Pisze małą informacje.
Numer telefonu aktualny.
Czyszczenie matrycy w FX,lustra i komory + przedniej soczewki i tylnej w obiektywie 110 zł
W aparatach DX 90 zł
Byłem, czyściłem i polecam.

Prezo
06-11-2015, 12:13
Również polecam Pana Andrzeja.
Wrocław Psie Budy

superlama
06-11-2015, 12:38
Dziękuję!