adolfik9501
06-07-2011, 23:35
Witam.
Przed nami dziewiąty wyścig w tym sezonie 2011 FORMULA 1 SANTANDER BRITISH GRAND PRIX na torze Silverstone Circuit.
Tor obecnie ma układ następujący:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(pełny diagram tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/great_britain_861/circuit_diagram.html))
Widok z satelity, choć sprzed wyścigu w ubiegłym roku:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Obecnie utworzono nowe zaplecze między zakrętami Club i Abbey, jak również umiejscowiono tam prostą startową.
Trochę danych technicznych:
Długość toru: 5891 m
Ilość okrążeń: 52
Dystans wyścigu: 306.747 km
Pierwsze Grand Prix: 2010
Strefa DRS: pojedyncza;
Pomiar: 25 metrów przed zakrętem nr 3;
Aktywacja: 45 metrów za zakrętem nr 4.
Jako, że poza zmianą umiejscowienia startu, tor jest taki sam jak w zeszłym roku, rekordy możemy uznać za aktualne:
Pierwszy (jedyny) zwycięzca:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:24'38.200 hrs. 217.088 km/h.
Najszybszy czas Pole Position:
2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'29.615 min. 236.652 km/h.
Najlepszy czas okrążenia podczas wyścigu (rekord toru):
2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'30.874 min. 233.373 km/h.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 8 lipca 2011 r
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 9 lipca 2011 r
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 10 lipca 2011 r
Wyścig: 14:00
Jak zawsze dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz dla nie mających TV streamy do znalezienia na stronach:
http://www.sport-typ.info/
http://hqtv.com.pl/pl/
http://www.soccer-live.pl/index.php
http://www.vipbox.tv/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z ciekawostek przed wyścigiem:
Wprowadzono zakaz dmuchania dyfuzorów, poprzez odpowiednie zapisy odnośnie mapowania silnika. W skrócie: noga z gazu=brak dmuchania na dyfuzor. Wróżki twierdzą, że najbardziej na tym straci RedBull i Renault. O RB się nie boję, ale z Renią przy jej dyspozycji może być problem ;) Jak będzie naprawdę - przekonamy się w weekend.
Rezerwowy kierowca STR, protegowany RedBulla Australijczyk Daniel Ricciardo zastąpi (teoretycznie do końca sezonu) w HRT Kartikeyana.
EDIT: Williams będzie od 2012 roku używał silników Renault. Jeszcze tylko Newey do kompletu i będzie jak w latach '90 ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z biblioteki YT:
Onboard z zeszłego roku:
iTzAGqfCSbU
Zapraszam.
Przed nami dziewiąty wyścig w tym sezonie 2011 FORMULA 1 SANTANDER BRITISH GRAND PRIX na torze Silverstone Circuit.
Tor obecnie ma układ następujący:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(pełny diagram tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/great_britain_861/circuit_diagram.html))
Widok z satelity, choć sprzed wyścigu w ubiegłym roku:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Obecnie utworzono nowe zaplecze między zakrętami Club i Abbey, jak również umiejscowiono tam prostą startową.
Trochę danych technicznych:
Długość toru: 5891 m
Ilość okrążeń: 52
Dystans wyścigu: 306.747 km
Pierwsze Grand Prix: 2010
Strefa DRS: pojedyncza;
Pomiar: 25 metrów przed zakrętem nr 3;
Aktywacja: 45 metrów za zakrętem nr 4.
Jako, że poza zmianą umiejscowienia startu, tor jest taki sam jak w zeszłym roku, rekordy możemy uznać za aktualne:
Pierwszy (jedyny) zwycięzca:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:24'38.200 hrs. 217.088 km/h.
Najszybszy czas Pole Position:
2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'29.615 min. 236.652 km/h.
Najlepszy czas okrążenia podczas wyścigu (rekord toru):
2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'30.874 min. 233.373 km/h.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 8 lipca 2011 r
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 9 lipca 2011 r
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 10 lipca 2011 r
Wyścig: 14:00
Jak zawsze dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz dla nie mających TV streamy do znalezienia na stronach:
http://www.sport-typ.info/
http://hqtv.com.pl/pl/
http://www.soccer-live.pl/index.php
http://www.vipbox.tv/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z ciekawostek przed wyścigiem:
Wprowadzono zakaz dmuchania dyfuzorów, poprzez odpowiednie zapisy odnośnie mapowania silnika. W skrócie: noga z gazu=brak dmuchania na dyfuzor. Wróżki twierdzą, że najbardziej na tym straci RedBull i Renault. O RB się nie boję, ale z Renią przy jej dyspozycji może być problem ;) Jak będzie naprawdę - przekonamy się w weekend.
Rezerwowy kierowca STR, protegowany RedBulla Australijczyk Daniel Ricciardo zastąpi (teoretycznie do końca sezonu) w HRT Kartikeyana.
EDIT: Williams będzie od 2012 roku używał silników Renault. Jeszcze tylko Newey do kompletu i będzie jak w latach '90 ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z biblioteki YT:
Onboard z zeszłego roku:
iTzAGqfCSbU
Zapraszam.