PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 09 - GP Wielkiej Brytanii



adolfik9501
06-07-2011, 23:35
Witam.

Przed nami dziewiąty wyścig w tym sezonie 2011 FORMULA 1 SANTANDER BRITISH GRAND PRIX na torze Silverstone Circuit.

Tor obecnie ma układ następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(pełny diagram tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/great_britain_861/circuit_diagram.html))

Widok z satelity, choć sprzed wyścigu w ubiegłym roku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Obecnie utworzono nowe zaplecze między zakrętami Club i Abbey, jak również umiejscowiono tam prostą startową.

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5891 m
Ilość okrążeń: 52
Dystans wyścigu: 306.747 km
Pierwsze Grand Prix: 2010

Strefa DRS: pojedyncza;

Pomiar: 25 metrów przed zakrętem nr 3;
Aktywacja: 45 metrów za zakrętem nr 4.

Jako, że poza zmianą umiejscowienia startu, tor jest taki sam jak w zeszłym roku, rekordy możemy uznać za aktualne:

Pierwszy (jedyny) zwycięzca:

2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:24'38.200 hrs. 217.088 km/h.

Najszybszy czas Pole Position:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'29.615 min. 236.652 km/h.

Najlepszy czas okrążenia podczas wyścigu (rekord toru):

2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'30.874 min. 233.373 km/h.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 8 lipca 2011 r

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 9 lipca 2011 r

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 10 lipca 2011 r

Wyścig: 14:00

Jak zawsze dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz dla nie mających TV streamy do znalezienia na stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://hqtv.com.pl/pl/

http://www.soccer-live.pl/index.php

http://www.vipbox.tv/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z ciekawostek przed wyścigiem:

Wprowadzono zakaz dmuchania dyfuzorów, poprzez odpowiednie zapisy odnośnie mapowania silnika. W skrócie: noga z gazu=brak dmuchania na dyfuzor. Wróżki twierdzą, że najbardziej na tym straci RedBull i Renault. O RB się nie boję, ale z Renią przy jej dyspozycji może być problem ;) Jak będzie naprawdę - przekonamy się w weekend.

Rezerwowy kierowca STR, protegowany RedBulla Australijczyk Daniel Ricciardo zastąpi (teoretycznie do końca sezonu) w HRT Kartikeyana.

EDIT: Williams będzie od 2012 roku używał silników Renault. Jeszcze tylko Newey do kompletu i będzie jak w latach '90 ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z biblioteki YT:

Onboard z zeszłego roku:

iTzAGqfCSbU

Zapraszam.

MadOnion
07-07-2011, 10:59
Stary układ toru jakoś bardziej mi odpowiadał ;p

adolfik9501
07-07-2011, 11:03
Stary układ toru jakoś bardziej mi odpowiadał ;p

Któryś szczególnie, czy ogólnie stary - bez nowej sekcji.

EDIT: Mnie najbardziej się widzi ten z lat 1991-1993.

adolfik9501
07-07-2011, 11:35
Któryś szczególnie, czy ogólnie stary - bez nowej sekcji.

EDIT: Mnie najbardziej się widzi ten z lat 1991-1993.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/silver91-1.jpg
źródło (http://www.allf1.info/tracks/silver91.jpg)

MadOnion
07-07-2011, 23:51
NO dokładnie ten : )

adolfik9501
08-07-2011, 12:23
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
08-07-2011, 15:37
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
09-07-2011, 12:14
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Tak na marginesie, to kompromitacji FIA ciąg dalszy. Zmiana reguł w trakcie gry nie jest zbyt mądra, tym bardziej gdy dotyczy to F1, która tania nie jest, a ciągle beblają o cięciu kosztów. Otóż od GP Wielkie Brytanii dopuszczono tylko 10% otwarcie przepustnicy gdy pedał gazu nie jest deptany ;) Jednak Renault dostało zgodę na 50% otwarcie, argumentując, że takie dmuchanie w silnik bez gazu jest elementem chłodzenia silnika... Może to i prawda, może nie. Zgodę jednak dostali, z czego skorzystali w piątek. Jednak po protestach zgodę te cofnięto, i dzisiaj silniki Renault mogą skorzystać tylko z 10% "dmuchania". Jak można takie cyrki wyprawiać. Do tego w środku sezonu. ( .... wulgaryzmy ....) Najpierw wprowadzili DRS, teraz takie cyrki z dmuchanymi dyfuzorami. Przecież auta były odpowiednio, pod ich kątem zaprojektowane, a teraz zespoły słyszą, wydaliście pieniądze na nic. Zabraniamy wam z tego korzystać...

EDIT: Więcej:

FIA zezwoliła Renault na zwiększenie limitu otwarcia przepustnicy. (http://f1wm.pl/php/news_id-22740.html)

Renault straciło ulgę dotyczącą dmuchanych dyfuzorów. (http://www.f1wm.pl/php/news_id-22752.html)

Echa wczorajszej decyzji FIA w sprawie dmuchanych dyfuzorów. (http://f1wm.pl/php/news_id-22751.html)

adolfik9501
09-07-2011, 15:24
Wracając do tematu - wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

marki
10-07-2011, 15:50
Świetny wyścig Alonso! Oby tak dalej :)

wasilewk
10-07-2011, 16:26
Massa jest za delikatny a Hamilton zbyt pewny siebie w swej bezczelności.

costi
10-07-2011, 18:08
Dziękujemy mechanikom za ciekawy wyścig :)

adolfik9501
10-07-2011, 20:03
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Mechanicy RB ułatwili robotę Alonso, który generalnie miał bardzo dobre tempo. Szkoda, Hamiltona, zawsze to jeden więcej w walce, choć walka z Massą na koniec, kask w kask, rewelka. Webber jakoś tak dziwnie przez cały wyścig, a na koniec jak zaczął jechać to go ustawili ;)

FIA miała kolejny wspaniały pomysł: od GP Niemiec wrócić do stanu dmuchania sprzed zmian, ale na to muszą się zgodzić wszystkie zespoły. Oczywiście zgody nie było. W opozycji Ferrari oraz Ferrari (Sauber).

EDIT: Okazuje się, że jednak 2 x Ferrari wyraziło zgodę na powrót do ustaleń sprzed GP Wielkiej Brytanii. Ciekawe za co sprzedali swoją zgodę... W mocy pozostaje zakaz zmian mapowania silników inaczej na kwalifikacje i wyścig.

mike555
10-07-2011, 20:09
Dziękujemy mechanikom za ciekawy wyścig :)

Tak - dokładnie :)
Mogło w sumie troszkę popadać, ale i tak dobry wyścig. Szkoda trochę tych rodzynków z 6 i 7 pozycji startowej - tutaj potrzeba jeszcze czasu.

Celeborn
11-07-2011, 12:07
Dzięki mechanikom było co oglądać:) szkoda Buttona ze nie skończył.