PDA

Zobacz pełną wersję : Nóżki do obiektywu



Szadzik
06-07-2011, 14:24
Witam,

Zamierzam zakupć obiektyw 70-200 za kilka dni i wpadło mi do głowy, czy można jakoś wykorzystać stopkę z uchwytem na statyw zamocowaną przy obiektywach tego typu.

Poniżej zdjęcie tego co mam na myśli - zdjęcie na samym dole.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/DL100WebDual-1.jpg
źródło (http://www.cameraclean.co.uk/images/Delux/DL100WebDual.jpg)

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.cameraclean.co.uk/product-detail.php?cat=59&product=415&desc=DeluxGear+Lens+Cradle

a nóżki są częścią deluxgear lens cradle.

Przypominają mi one stojaczki na lampy błyskowe i zastanawiam się, czy ktoś takie coś sprzedaje jako same nóżki. Przydałyby się do stabilizacji obiektywu w nie których miejscach a miejsca wiele by nie zajęły.

zdyboo
06-07-2011, 14:29
Gadżet wg pomysłu, jak tu wyciągnąć z ludzi jeszcze więcej kasy.

Szadzik
06-07-2011, 14:31
Gadżet wg pomysłu, jak tu wyciągnąć z ludzi jeszcze więcej kasy.

Tak samo jak wiele innych rzeczy, których każdy z nas w domu posiada mnóstwo.

Jakieś podpowiedzi co do istnienia takiego czegoś?

zdyboo
06-07-2011, 14:36
Jakieś podpowiedzi co do istnienia takiego czegoś?

Nawet nie chciało Ci się poszukać.
Producent tego cudaka sprzedaje same nóżki, za 30 dolców.

Szadzik
06-07-2011, 14:39
Nawet nie chciało Ci się poszukać.
Producent tego cudaka sprzedaje same nóżki, za 30 dolców.

Nie sądziłem że mogliby tak robić.

A są jakieśinne może ciekawsze rozwiązania z takimi nóżkami?

darkmajin
06-07-2011, 14:58
możesz doczepić kijek,gumkę i jest proca

kawałek blaszki za 30$ dobre

Szadzik
06-07-2011, 15:22
Proca jako dodatek.

Ciekaw jestem jak trudno byłoby dorobić takie coś samemu. Kawałek blaszki, gwintownica i odpowiednia śruba.

wosik
06-07-2011, 16:28
jak się ma kogoś znajomego który ciśnie na obrabiarkach wszelakiej maści to pewnie w walucie chmielowej w czteropaku byś się spokojnie zmieścił, mimo tego ja nie ogarniam pomysłu, dla mnie jest fatalny.

Szadzik
06-07-2011, 16:35
jak się ma kogoś znajomego który ciśnie na obrabiarkach wszelakiej maści to pewnie w walucie chmielowej w czteropaku byś się spokojnie zmieścił, mimo tego ja nie ogarniam pomysłu, dla mnie jest fatalny.

A mnie jakoś zaciekawiła moliwość ustawienia obiektywu w ten sposób.

Z tym czteropakien na pewno racja.

wosik
06-07-2011, 17:23
ale co to za możliwość ustawiania obiektywu w ten sposób toż to, żadna filozofia, rozumiem gdyby szkła tele nie miały nóżki to wymyślenie samej nóżki miało by duuży sens ale zrobienie nóżki do nóżki to tak jak osłonę tulipana do osłony tulipana....bezsens, odnoszę wrażenie, że po to jest między innymi ta część, żeby na tym opierać szkło, chyba, że ktoś baaardzo nie chce porysować tego elementu, mea culpa.

Mariusz888
06-07-2011, 18:08
Powiem krótko - najbardziej beznadziejny "gadżet" foto jaki w życiu widziałem :D :roll: nie mam bladego pojęcia co to w ogóle ma dawać? Bo jak dla mnie to bez tego jest to samo :D

krzysiekn
06-07-2011, 20:47
chłopaki w biatlonie używają podobnych.tylko w innym celu.kobiety zresztą też.;)

Szadzik
07-07-2011, 08:50
ale co to za możliwość ustawiania obiektywu w ten sposób toż to, żadna filozofia, rozumiem gdyby szkła tele nie miały nóżki to wymyślenie samej nóżki miało by duuży sens ale zrobienie nóżki do nóżki to tak jak osłonę tulipana do osłony tulipana....bezsens, odnoszę wrażenie, że po to jest między innymi ta część, żeby na tym opierać szkło, chyba, że ktoś baaardzo nie chce porysować tego elementu, mea culpa.

No tak, ja założyłem, że użycie samej stopki nie będzie zbyt dobre i że takie dodatkowe rozwiązanie to usprawni.

Nie mam obiektywu z taką stopką, więc po prostu źle to wykombinowałem skoro mówicie że bez takich rozwiązań to działa.

jaś
07-07-2011, 09:28
e tam taka biała lufa po prostu wygląda lepiej w poziomie niż w zwisie :), ludzie to kupią parafrazując znanego polityka

Szadzik
07-07-2011, 09:33
e tam taka biała lufa po prostu wygląda lepiej w poziomie niż w zwisie :), ludzie to kupią parafrazując znanego polityka

Haha, dzobrze że zapytałem.

costi
08-07-2011, 00:19
http://bushhawk.com/

Dakka-dakka? ;)

Motorniczy
08-07-2011, 01:57
Te obiektywy maja nozki przeciez... niezle dno. Zloty kibel dla tego wynalazku :)

Szadzik
08-07-2011, 05:54
http://bushhawk.com/

Dakka-dakka? ;)

Wariactwo.

Szadzik
08-07-2011, 13:06
Mi też podoba się ten pomysł. Wydaje się, że zapewniona jest jednak większa stabilność.Może się mylę

Dokładnie takie samo wrażenie odniosłem.

Manfrotto robic coś co się nazywa Modo:

http://www.speedgraphic.co.uk/mini__table_/manfrotto_797_modo_pocket/18524_p.html, ale to tylko na małą wagę.

Jeszcze to:

http://www.amazon.co.uk/Manfrotto-709B-Mini-Table-Tripod/dp/B000A2JUB8

Też Manfrotto.


Press release:
http://www.manfrotto.com/News+%26+Events/News/MANFROTTO+POCKET+SERIES/5034299

Roarflex
10-07-2011, 09:42
Wydaje mi sie że z takimi nóżkami obiektyw mógłby uciec od nie jednego właściciela. Lepiej nie ryzykować zakupu.

Szadzik
10-07-2011, 11:40
Wydaje mi sie że z takimi nóżkami obiektyw mógłby uciec od nie jednego właściciela. Lepiej nie ryzykować zakupu.

Akurat te od Manfrotto nie nadają się na większe obiektywy, to fakt. A mniejsze obiektywy nie posiadają uchwytu na statyw. Bez sensu.