Zobacz pełną wersję : Odwieczny problem strobisty czyli Yongnuo czy PiXeL?
Sapphiron
05-07-2011, 11:16
No właśnie...
Niestety Astery już się spaliły i szukam czegoś lepszego.
Tak więc, RF-602 czy Soldier 372?
korzystam z rf-602 i są ok, ale szybko zjadają baterie:(
adolfik9501
05-07-2011, 12:40
http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157624590598973/
Sapphiron
05-07-2011, 12:51
tak więc poza synchro na 1/320 i grupowania lamp są jakieś różnice?
blackangelek
05-07-2011, 13:34
Ja polecam rf-602 -mam i są niezawodne ,przy czym dość tanie :)
Sapphiron
05-07-2011, 15:27
i te i te podobno niezawodne. A między YN a Pixelami jest różnica 8-20zł także żadna różnica...
Sapphiron
20-07-2011, 14:17
Czytam i czytam i czytam i coraz większy mętlik we łbie...
Jak ktoś ma możliwość to na prawdę proszę o pomoc...
Przy RF-602 bezpieczny czas synchro to 1/160s, przy 1/200s potrafi czasem nie wyzwolić w czas i mamy czarny pasek na dole. Kolejny minus to brak zabezpieczeń przed opuszczeniem sanek zarówno na nadajniku jak i odbiorniku, o ile nadajnik mi jeszcze ani razu sie nie wysunął z sanek to odbiorniki muszę w uchwyty montować na taśmę izolacyjną. Skuteczność 97/100 wyzwoleń.
Sapphiron
20-07-2011, 20:02
Spoko, po małych testach poszło zamówienie na PiXela :)
Zobaczymy jak się spisze :)
a co dokładnie zamówiłeś? :> jeśli mogę zapytać ;)
Ja tam rf-602 dość regularnie używam od roku i złego słowa powiedzieć nie mogę
Sapphiron
22-07-2011, 20:42
pixel soldier tf-372. A co?
przepraszam... zagapiłem się trochę czytając wątek i w sumie nie wiem czemu zadałem to pytanie heh ;) odpowiedz była oczywista...
Przy RF-602 bezpieczny czas synchro to 1/160s, przy 1/200s potrafi czasem nie wyzwolić w czas i mamy czarny pasek na dole.
U mnie 1/250s bez najmniejszego problemu. Zaczernienie pojawia się dopiero przy 1/320s
U mnie 1/250s bez najmniejszego problemu. Zaczernienie pojawia się dopiero przy 1/320s
U mnie to samo.
blackangelek
23-07-2011, 21:12
No ja też bez problemu wyzwalam na 1/250 na moim s5 pro ,ale na d700 tym samym zestawem na 1/200 czasem pojawiał się ten czarny pasek-chyba to od body zależy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.