Zobacz pełną wersję : Giełda nieaktualne oferty
Witam, właśnie jestem na zakupie kilku przedmiotów z forumowej giełdy, przeglądam oferty zadaję pytania a tu tylko zonk, pomimo nowych ofert nie ma żadnej informacji o przebiegu sprzedaży przedmiotu. Czy nie można by było umieszczać informacji np. nieaktualne lub po prostu usuwać takie ogłoszenia przez sprzedającego tak jak jest na innych forach.
Autor ogłoszenia powinien go zaraportować po transakcji. Ja tak robię i ogłoszenia znikają.
skoro lubią odpisywac na PW, że nieaktualne, to ich problem ;-) :-P
Autor ogłoszenia powinien go zaraportować po transakcji. Ja tak robię i ogłoszenia znikają.
Tak powinno to wyglądać jednak w praktyce jest zupełnie inaczej, wszystkie sprzedane przedmioty o które mi chodziło są do tej pory na giełdzie. Pewnie dotyczy to wszystkich ogłoszeń w konkurencyjnych cenach gdzie przedmiot natychmiast zmienia właściciela.
Nie wiem jak to od strony technicznej wygląda, ale gdyby była możliwość swobodnej edycji ogłoszenia przez autora, to było by super. Nie trzeba by było 4 liter moderatorom zawracać :)
Od 3 - 4 dni raportuję swoje nieaktualne ogłoszenia. Bez skutku, więc pozostaje mi odpisywać zainteresowanym, że przedmioty sprzedane.
Od 3 - 4 dni raportuję swoje nieaktualne ogłoszenia. Bez skutku, więc pozostaje mi odpisywać zainteresowanym, że przedmioty sprzedane.
Niestety, mamy już sezon urlopowy i duża część moderatorów jest nie aktywna na forum ( sam właśnie wróciłem z pokazów i zaraz jadę dalej ); trochę będzie problemów.
Michał Jędrak
04-07-2011, 10:54
A ja tam wolałem giełdę jaka była dawniej. Można było odpisywać pod ogłoszeniem, można było zadawać pytania, które pewnie wszyscy mieli podobne i sprzedający nie musiał wszystkim tego samego pisać itd...
A ja tam wolałem giełdę jaka była dawniej. Można było odpisywać pod ogłoszeniem, można było zadawać pytania, które pewnie wszyscy mieli podobne i sprzedający nie musiał wszystkim tego samego pisać itd...
Stara giełda była SUPER, wielka szkoda że ją zmieniono na niekorzyść dla użytkowników forum, było prosto i klarownie "Kto Pierwszy Ten Lepszy".
Stara giełda była SUPER, wielka szkoda że ją zmieniono na niekorzyść dla użytkowników forum, było prosto i klarownie "Kto Pierwszy Ten Lepszy".
gdyby faktycznie było tak różowo to pewnie dalej było by po staremu; ale niestety nie było:(
gdyby faktycznie było tak różowo to pewnie dalej było by po staremu; ale niestety nie było:(
Nie pamiętam już dokładnie ale miałem wrażenie że giełda została zmieniona tylko po to by nasi Wielcy Modowie mieli mniej zajęcia, ale może się mylę:D
Stara giełda była SUPER, wielka szkoda że ją zmieniono na niekorzyść dla użytkowników forum, było prosto i klarownie "Kto Pierwszy Ten Lepszy".
masz słabą pamięć :-P
nie było kto pierwszy ten kupuje, tylko kto pierwszy zarezerwuje to może kupuje jak się nie rozmyśli po 2 dniach...
a z drugiej strony wielu sprzedających ktorym zalezało wyłącznie na sprzedaży łamało dobre obyczaje i pokątnie sprzedawło bez rezerwacyjnej kolejki i ludzie pisali wiecznie skargi do moderatorów...
Nie pamiętam już dokładnie ale miałem wrażenie że giełda została zmieniona tylko po to by nasi Wielcy Modowie mieli mniej zajęcia, ale może się mylę:D
nie pamiętasz
powiem ci prosto z mostu: bzdura
Jednym z powodów było, to, że ludzie w kwestiach spornych męczyli modów. Zatem giełda została zmieniona w słup ogłoszeniowy, gdzie w teorii przynajmniej, kwestie sporne należy między sobą załatwiać.
Rola moda powinna się kończyć na zatwierdzeniu i na usunięciu po dezaktualizacji ogłoszenia. Czy tak jest? Nie wiem, nie jestem modem. ;)
Rola moda powinna się kończyć na zatwierdzeniu i na usunięciu po dezaktualizacji ogłoszenia. Czy tak jest? Nie wiem, nie jestem modem. ;)
prawie,
dochodzi jeszcze sprawdzenie czy ogłoszenie jest regulaminowe ( ilość postów, staż na forum, przedmioty i ich ilość, czy to nie jest grzecznościowe, no i ewentualnie z pomocą forumowiczów czy nie jest gdzieś jeszcze wystawione; czy to nie komercja i handel - i tak jest z tym masa roboty ).
Ja się zawsze zastanawiałem, czemu na giełdzie nie można podawać linków do Allegro?
Tzn czemu giełda nie jest taką tablicą informacyjną - kto, co i gdzie sprzedaje.
Myślę, że taka forma najmniej absorbowałaby modów.
Moze jestem inny ale mnie taka forma jaka jest prawie odpowiada. Prawie bo szkoda, ze nie ma możliwości edycji, np. ceny.
Z drugiej zaś strony zawsze można moderatora poprosić o zmianę i po sprawie.
To, ze nie ma możliwości dodawać rezerwacji albo bzdurnych komentarzy i "rad" co do ceny uważam za ogronmy sukces.
Kazdy sprzedaje za tyle co uważa. Jak nie sprzeda to wyciąga wnioski sam.
Tyle.
Uważam, że po zmianach giełda stała się miej przyjazna użytkownikowi. Ogłoszenie giełdowe wygląda jak ogłoszenie w gazecie. Sucha informacja. Forum ma inną formułę niż gazeta. Ile to razy dzwoniłem na darmo do kogoś w sprawie zakupu. Okazywało się, że już po zawodach, że sprzedane, ale telefony i tak trzeba odbierać. Nie mówiąc już o odpisywaniu na PMki jak się swoją ofertę składa.
Zupełnie nie rozumiem zabiegu zamykania wątków. W wątku otwartym można dyskutować, wypytać o sprzęt, prosić o dodatkowe zdjęcia i uniknąć wpadek i oskarżania się w dziale: Zostałeś zawiedziony/oszukany.
To jest forum a nie allegro. To ma być przyjazne użytkownikowi. Przejrzystość przy sprzedaży powinna być. Oczywiście władze forum stwierdziły, że dają tylko miejsce na ogłoszenie, a resztą niech zajmą się zainteresowani. Uważam to za umywanie rąk i lenistwo. Trolli w wątkach giełdowych można ostrzegać i nawet banować. Uważam, że użytkownik tego forum powinien mieć szansę przy zakupie sprzętu coś o nim poczytać i to nie tylko bajkowy opis sprzedającego. Przy pomocy pytań bardziej doświadczonych użytkowników można wytypować jak sprzęt działa, jakie ma wady.
Mniej uczciwi sprzedawcy mają allegro. Po co równać w dół?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.