Zobacz pełną wersję : Jak się poluje na Airbusy ;-)
Nie wiem czy było ale fajne ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=ohwOL5JcEtU
Pozdr.
3400mm ... ciekawe jakie portrety można tym zrobić? jaka jest tego jakość?
kronos28
03-07-2011, 14:03
synia 8" ehhh budzą się piękne wspomnienia z obserwacji... genialny sprzet do obserwacji
Fajna zabawa i chyba nawet bdb jakość wychodzi :)
wasilewk
03-07-2011, 15:02
A nie ucieknie z pola widzenia ?
Ile kosztuje taka zabawa? Mówię oczywiście o samej optyce?
Syntę można kupić za przysłowiowe grosze. Wersja 8" jakieś ~800-1000 zł. Na rynku wtórnym po ~600 zł
Witam
Wrażenia z ścigania samolotów moją Syntą 8” są znakomite. Idealnie widać samolot i jego okna lecz pilotów niestety nie widać. Czasami samolot nie mieści się w widoku. Lecz ja wolę w nocy polować na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Ją to dopiero pięknie widać. Nawet pojedyncze moduły można rozpoznawać. Niestety problem jest z ściganiem. Jest to mniej więcej 1.5 stopnia na sekundę. Ale każdemu polecam takie obserwacje. To trzeba samemu przeżyć.
Pozdrawiam
Tomek
wasilewk
04-07-2011, 18:22
Witam
Wrażenia z ścigania samolotów moją Syntą 8” są znakomite. Idealnie widać samolot i jego okna lecz pilotów niestety nie widać. Czasami samolot nie mieści się w widoku. Lecz ja wolę w nocy polować na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Ją to dopiero pięknie widać. Nawet pojedyncze moduły można rozpoznawać. Niestety problem jest z ściganiem. Jest to mniej więcej 1.5 stopnia na sekundę. Ale każdemu polecam takie obserwacje. To trzeba samemu przeżyć.
Pozdrawiam
Tomek
O tym myślałem - czyli ta stacja nie jest na geostacjonarnej orbicie ?
O tym myślałem - czyli ta stacja nie jest na geostacjonarnej orbicie ?
Przecież możesz sprawdzić w tzw. "necie".;)
wasilewk
04-07-2011, 19:21
Przecież możesz sprawdzić w tzw. "necie".;)
Oczywiście, że mogę.
O tym myślałem - czyli ta stacja nie jest na geostacjonarnej orbicie ?
Oj, na geostacjonarnej to by daleko mieli.... co 1,5h widać pięknie jak przelatuje...
http://www.heavens-above.com/orbit.aspx?satid=25544&lat=52.250&lng=21.000&loc=Warszawa&alt=94&tz=CET
Syntę można kupić za przysłowiowe grosze. Wersja 8" jakieś ~800-1000 zł. Na rynku wtórnym po ~600 zł
Dziękuje.
wasilewk
05-07-2011, 20:02
Oj, na geostacjonarnej to by daleko mieli.... co 1,5h widać pięknie jak przelatuje...
http://www.heavens-above.com/orbit.aspx?satid=25544&lat=52.250&lng=21.000&loc=Warszawa&alt=94&tz=CET
Dzięki !
Pzdr.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.