PDA

Zobacz pełną wersję : Jak się poluje na Airbusy ;-)



fumio
03-07-2011, 13:06
Nie wiem czy było ale fajne ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=ohwOL5JcEtU

Pozdr.

vuki
03-07-2011, 13:39
3400mm ... ciekawe jakie portrety można tym zrobić? jaka jest tego jakość?

kronos28
03-07-2011, 14:03
synia 8" ehhh budzą się piękne wspomnienia z obserwacji... genialny sprzet do obserwacji

TMB
03-07-2011, 14:42
Fajna zabawa i chyba nawet bdb jakość wychodzi :)

wasilewk
03-07-2011, 15:02
A nie ucieknie z pola widzenia ?

NBA
04-07-2011, 00:06
Ile kosztuje taka zabawa? Mówię oczywiście o samej optyce?

mpwt
04-07-2011, 13:30
Syntę można kupić za przysłowiowe grosze. Wersja 8" jakieś ~800-1000 zł. Na rynku wtórnym po ~600 zł

Tomek96
04-07-2011, 14:20
Witam
Wrażenia z ścigania samolotów moją Syntą 8” są znakomite. Idealnie widać samolot i jego okna lecz pilotów niestety nie widać. Czasami samolot nie mieści się w widoku. Lecz ja wolę w nocy polować na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Ją to dopiero pięknie widać. Nawet pojedyncze moduły można rozpoznawać. Niestety problem jest z ściganiem. Jest to mniej więcej 1.5 stopnia na sekundę. Ale każdemu polecam takie obserwacje. To trzeba samemu przeżyć.

Pozdrawiam
Tomek

wasilewk
04-07-2011, 18:22
Witam
Wrażenia z ścigania samolotów moją Syntą 8” są znakomite. Idealnie widać samolot i jego okna lecz pilotów niestety nie widać. Czasami samolot nie mieści się w widoku. Lecz ja wolę w nocy polować na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Ją to dopiero pięknie widać. Nawet pojedyncze moduły można rozpoznawać. Niestety problem jest z ściganiem. Jest to mniej więcej 1.5 stopnia na sekundę. Ale każdemu polecam takie obserwacje. To trzeba samemu przeżyć.

Pozdrawiam
Tomek

O tym myślałem - czyli ta stacja nie jest na geostacjonarnej orbicie ?

freefly
04-07-2011, 18:35
O tym myślałem - czyli ta stacja nie jest na geostacjonarnej orbicie ?

Przecież możesz sprawdzić w tzw. "necie".;)

wasilewk
04-07-2011, 19:21
Przecież możesz sprawdzić w tzw. "necie".;)

Oczywiście, że mogę.

mpwt
04-07-2011, 21:28
O tym myślałem - czyli ta stacja nie jest na geostacjonarnej orbicie ?

Oj, na geostacjonarnej to by daleko mieli.... co 1,5h widać pięknie jak przelatuje...
http://www.heavens-above.com/orbit.aspx?satid=25544&lat=52.250&lng=21.000&loc=Warszawa&alt=94&tz=CET

NBA
05-07-2011, 13:37
Syntę można kupić za przysłowiowe grosze. Wersja 8" jakieś ~800-1000 zł. Na rynku wtórnym po ~600 zł

Dziękuje.

wasilewk
05-07-2011, 20:02
Oj, na geostacjonarnej to by daleko mieli.... co 1,5h widać pięknie jak przelatuje...
http://www.heavens-above.com/orbit.aspx?satid=25544&lat=52.250&lng=21.000&loc=Warszawa&alt=94&tz=CET


Dzięki !

Pzdr.