Zobacz pełną wersję : Jak nosić aparat?
maciusiek
29-06-2011, 20:31
Witam. Mam pytanie. Jak najbezpieczniej nosić lustrzanke w torbie? Poziomo, obiektywem do góry, a może do dołu. SMam torbę hama defender 180. Proszę o obszerne odpowiedzi.
Od lat noszę obiektywem w dół - nigdy nie myślałem o bezpieczeństwie - tylko o wygodzie i szybkości użytkowania.
Jakiego poziomu "obszerności" oczekujesz?
Nie pamiętam kiedy torby używałem
Nie pamiętam kiedy torby używałem
żadnego sprzętu od Ciebie nie kupię ;)
fotograf58
29-06-2011, 21:00
Nie pamiętam kiedy torby używałem
o jakiej torbie mówisz? :)
Osobiście używam plecaka Lowepro SlingShot i sam plecak wymusza pozycje korpusu z obiektywem, czyli pozycje do szybkiego użycia lustrzanki.
pamiętając o zamknięciu torby,
i ułożeniu jej zawartości, tak aby poszczególne elementy nie stykały się bezpośrednio
maciusiek
29-06-2011, 21:05
Proszę o powrót do tematu. Więc jak najlepiej nosić?
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, a sprzęt do dziś wizualnie ma się świetnie ;)
Sprzetu nie nosi sie w torbie, on ma wisiec na szyi, najlepiej podpietym 70-200, w torbie to nikt nie widzi wiec po co z nim wychodzic ? :mrgreen:
Im droższe puszki kupuje tym mniej się o nie trzęsę. Ja nosze normalna najzwyklejsza torbę na ramie, w niej 3 pidziałki = 50tka + 135tka + puszka bez szkła + śmietnik w kieszeniach. Raczej się rzadko zdarza, że wszystkie szkła biorę więc mi to wystarcza. Tak, czy inaczej sprzęt nosze w torbach podróżnych więc zawsze się znajdzie jakaś konfiguracja. Tak turystyczno-rekreacyjnie to nie ma co się spinać jak kładziesz.
maciusiek
29-06-2011, 21:18
Akurat Twoja odpowiedż eskimos wiele tu nie wnosi...
Proszę o powrót do tematu. Więc jak najlepiej nosić?
Akurat Twoja odpowiedż eskimos wiele tu nie wnosi...
na jaką odpowiedź liczysz ??? w prawej części torby, przodem do góry ???
koledzy dają Ci do zrozumienia że sposób noszenia jest mało istotny, a Ty się irytujesz
wrzuć na luz:)
nie zapomnij podziękować za dobre rady:)
Marcin Borkowski
29-06-2011, 21:24
na psku na ramieniu i kiedy potrzebuje biore do ręki i foce
misiobudrysio
29-06-2011, 21:27
lubie take watki to lepsze niz kabaret
pozdr.
o jakiej torbie mówisz? :)
Osobiście używam plecaka Lowepro SlingShot i sam plecak wymusza pozycje korpusu z obiektywem, czyli pozycje do szybkiego użycia lustrzanki.
Mam SlingShota, mam Tenbe na biodra, mam systemową Nikona (chyba najlepsza z całego towarzystwa), mam dużego Tamraca. I na wycieczki na równiny nie biorę żadnej, a w całkiem wysokich górkach aparat noszę pod kurtką. W transporcie w zwykłym plecaku między książkami, kanapkami i skarpetami.
Ale jeżeli zastanawiamy sie tutaj w jakiej pozycji ma aparat w torbie leżeć, to ja faktycznie nadaję na innych falach...
żadnego sprzętu od Ciebie nie kupię ;)
I nie trzeba :-P
wasilewk
29-06-2011, 21:35
... Jak najbezpieczniej nosić lustrzanke w torbie? Poziomo, obiektywem do góry, a może do dołu. SMam torbę hama defender 180. Proszę o obszerne odpowiedzi.
Chyba jaja sobie robisz z ludzi ?
Wiem, wiem. Ktoś kiedyś pisał pracę doktorską na temat ilości diabłów na końcu szpilki... ...ale to było dawno i może nie prawda...
Ludzie są poważni i należałoby chociaż podeprzeć się jakimś wyjaśnieniem.
Pzdr.
Najbezpieczniej jest nie nosić.;)
A naj, najbezpieczniej jest nie pytać o takie rzeczy.:smile:
wasilewk
29-06-2011, 21:43
Najbezpieczniej jest nie nosić.;)
A naj, najbezpieczniej jest nie pytać o takie rzeczy.:smile:
Nie, no - sorry !
Pytanie też trzeba umieć zadać, jeśli oczekuje się satysfakcjonującej odpowiedzi.
Pzdr.
Rafał_Sz
29-06-2011, 21:55
Koniecznie matrycą do góry. Inaczej w przypadku wstrząsu mogą się wysypać piksele. I np. zamiast wyczesanej i profesjonalnej matrycy 16 MP będziesz miał tylko amatorskie 12 MP.
witold68
29-06-2011, 22:00
Koniecznie matrycą do góry. Inaczej w przypadku wstrząsu mogą się wysypać piksele. I np. zamiast wyczesanej i profesjonalnej matrycy 16 MP będziesz miał tylko amatorskie 12 MP.
.....niezle jaja !! super..........:)
maciusiek
29-06-2011, 22:00
widzę, że co niektórym osobom , od których wymagałem szczerych i poważnych odpowiedzi powypadało coś innego...
wasilewk
29-06-2011, 22:03
widzę, że co niektórym osobom , od których wymagałem szczerych i poważnych odpowiedzi powypadało coś innego...
Co by nie było: ja bym napisał "oczekiwałem" - tak jest i ładniej i delikatniej.
Pzdr.
jacek dr
29-06-2011, 22:15
Sorry ,ale niepojmuje jak mozna zastanawiac sie nad takimi rzeczami...Jesli Wszyscy napisza ze noszą tylko w lewej nogawce spodni ,a w prawej cos innego,to potraktujesz to jako odpowiedź na swoje pytanie i tak będziesz nosił?!
Pytasz z ciekawości jak inni nosza aparat ,czy tez chcesz wiedzieć jak inni nosza ,bo sam nie wiesz jak masz to robić.
de Fresz
29-06-2011, 22:18
widzę, że co niektórym osobom , od których wymagałem szczerych i poważnych odpowiedzi powypadało coś innego...
Może dlatego, że nie poparłeś swoich wymagań stosownym wynagrodzeniem? Weź szpileczkę i spuść trochę powietrza z balonika, bo z takim zadęciem nie masz co liczyć na sensowną pomoc.
wymagałem
Oooo... Źle zacząłeś. Nie polecam kontynuowania w tym tonie.
marszull
29-06-2011, 22:23
nosic trzeba tak zeby mozna bylo wygodnie siegnac po sprzet, a jak dokladnie to zalezy do rodzaju torby, plecaka, sakw itd
A w ogóle to chodzi o jaki aparat? Z tytułu mozna wydumać ze na zęby...W końcu to cafe...
Tapatalk
nosic trzeba tak zeby mozna bylo wygodnie siegnac po sprzet ...
Proponuje małą ankietę pt. "Panowie, po której stronie nosimy ...?"
Sorry za OT :smile:
Sprzetu nie nosi sie w torbie, on ma wisiec na szyi, najlepiej podpietym 70-200, w torbie to nikt nie widzi wiec po co z nim wychodzic ? :mrgreen:
nigdy mi nie wisiał :) - zawsze nadgarstkowy pasek...
i jak ci się nosi z tym paskiem, bo zastanawiam się nad zakupem???
miron19j
30-06-2011, 11:20
i jak ci się nosi z tym paskiem, bo zastanawiam się nad zakupem???
bardzo wygodnie. Aparat jest caly czas w dloni, ale nie trzeba go kurczowo trzymac palcami. Tylko troche utrudnia przy korzystaniu z gripa w pionie, trzeba wyjmowac dlon.
Wbrew czarnowidztwu trzesacych sie o sprzet. Nosilem tak D300 z podpieta S120-400, nic sie nie stalo. I mocowanie sie nie wyrwalo z korpusu, i nie skrzywil obiektyw.
fotograf58
30-06-2011, 11:29
Mam SlingShota, mam Tenbe na biodra, mam systemową Nikona (chyba najlepsza z całego towarzystwa), mam dużego Tamraca. I na wycieczki na równiny nie biorę żadnej, a w całkiem wysokich górkach aparat noszę pod kurtką. W transporcie w zwykłym plecaku między książkami, kanapkami i skarpetami.
Ale jeżeli zastanawiamy sie tutaj w jakiej pozycji ma aparat w torbie leżeć, to ja faktycznie nadaję na innych falach...
Nie o taką torbę mi chodziło :) :mrgreen::twisted:
Jak najbezpieczniej nosić lustrzanke w torbie?
A to nie torba w znaczącym stopniu wymusza ułożenie puchy?
No chyba, że ktoś w torbie foliowej puchę nosi :)
Torbę kupuję, żeby była wygodna, praktyczna i dobrze sprzęt chroniła. Dla mnie wyznacznikiem jest wygodny i szybki dostęp do puchy.
Ale żeby nie było, że ktoś w końcu zacytuje że "nie ma głupich pytań, tylko odpowiedzi" więc.......:)
Całość sprzętu mam w plecaku kata 3N1-20, i służy on głownie do przechowywania sprzętu w chacie, do transportu, albo jak trzeba mieć ze sobą więcej sprzętu lub na dłużej. W tym plecaku pucha ze szkłem leży sobie tak jakbyś ją na stole położył. Natomiast często puchę z jednym szkłem noszę w gripe katy 12DL albo jakoś tak. Bywa wtedy tak, że jak sprzęt nie jest potrzebny to całość zapakowana jest do jakiegoś normalnego plecaka czy nawet torby, żeby nie rzucało się w oczy, wbrew temu nad czym niektórzy w innym wątku się rozczulają.
Nie o taką torbę mi chodziło :) :mrgreen::twisted:
Tak też ja i myslał, ale uderzyłem w ogólniejszy ton...
velaskez
30-06-2011, 21:19
Noszę w reklamówce z Lidla. W ten sposób infiltruję lokalne środowisko żuli i poznaję nowe tajniki grypsery.
Pytanie bezsensu. Przecież to jak on leży to nie ma najmniejszego znaczenia.
2pompony
30-06-2011, 21:28
Pytanie bezsensu. Przecież to jak on leży to nie ma najmniejszego znaczenia.
Przeciwnie! Przecież to jak go nosimy (na głowie, w jednym z trampek przewieszonych przez szyję, w tylnej kieszeni portek, w zębach, jako ozdoba kapelusza, pomiędzy piórami) ma bardzo istotne znaczenie dla tego, jaką wyrobimy sobie opinię.
Możemy na przykład uchodzić za straszliwie nudnego fotopstryka bez polotu (nosząc go w plecaku, jak wszyscy - nuda), lub za uroczo ekscentrycznego artystę-magika o ekstatycznym wnętrzu i nie tylko - o ile będziemy go nosić wystarczająco niecodziennie!
Wszyscy sobie jaja robicie. Przecież ogólnie wiadomo, że aparat należy układac w torbie na lewym boku, a tył korpus/u powinien byc zwrócony w kierunku przemieszczania sie niosącego torbę.
2pompony
30-06-2011, 22:00
Wypraszam sobie - ja sobie nie robię jaj. Wsadź sobie lustrzankę z teleobiektywem na kapelusz lub umocuj na głowie jakoś inaczej i idź na miasto - zobaczysz, że wezmą Cię za ekscentryka.
:mrgreen:
Przede wszystkim nosić przy sobie. Inaczej nic z tego nie będzie.
Przede wszystkim nosić przy sobie. Inaczej nic z tego nie będzie.
Dokładnie.
W myśl powiedzenia "najlepszy aparat to taki, który jest zawsze pod ręką", zastanawiam się na kupnem jakiejś małej małpki, najlepiej takiej żeby była odporna na wiele czynników zewnętrznych.
Koniecznie matrycą do góry. Inaczej w przypadku wstrząsu mogą się wysypać piksele. I np. zamiast wyczesanej i profesjonalnej matrycy 16 MP będziesz miał tylko amatorskie 12 MP.
rsz jak cię spotkam to masz u mnie piwko :-) :-)
Włóczykij
05-07-2011, 23:22
Dokładnie.
... najlepiej takiej żeby była odporna na wiele czynników zewnętrznych.
Czyli nie wzbudzała przesadnego pożądania wśród napakowanych osobników o krótkich karkach, odzianych w dresy.
Wcale nie nosić, bo mogą ukraść!
Wcale nie nosić, bo mogą ukraść!
Zawsze można nosić pod ubraniem - wtedy nie ukradną. Tylko na plaży jest kłopot. :-D
Zawsze można nosić pod ubraniem - wtedy nie ukradną. Tylko na plaży jest kłopot. :-D
A tam kłopot, trzeba w dobrą stronę ustawić obiektyw. Wtedy wszyscy zazdroszczą "sprzętu" ;oP
Megazordon
08-07-2011, 13:42
Kiedyś padło podobne pytanie i napisałem, że też chciałbym mieć takie problemy. Dostałem za takie ignoranckie podejście burę i spotkałem się z dużą krytyką osoby pytającej. Zobaczymy, co będzie teraz.
Jejku, jak ja bym chciał mieć takie problemy.
Ty ignorancie jeden, jak w ogóle możesz tak mówić, przecież autor wątku ma bardzo poważny problem, zapytał o poradę na forum i zobacz, jak został przez Ciebie potraktowany... Jak nie chcesz pomóc, to przynajmniej nic nie pisz, a tak, to Twój post zupełnie nic nie wniósł do dyskusji i zupełnie nie przybliżył kolegi do rozwiązania problemu...
;-) :p
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.