PDA

Zobacz pełną wersję : Jak nosić aparat?



maciusiek
29-06-2011, 20:31
Witam. Mam pytanie. Jak najbezpieczniej nosić lustrzanke w torbie? Poziomo, obiektywem do góry, a może do dołu. SMam torbę hama defender 180. Proszę o obszerne odpowiedzi.

Duszek
29-06-2011, 20:34
Od lat noszę obiektywem w dół - nigdy nie myślałem o bezpieczeństwie - tylko o wygodzie i szybkości użytkowania.

fafniak
29-06-2011, 20:39
Jakiego poziomu "obszerności" oczekujesz?

maki
29-06-2011, 20:48
Nie pamiętam kiedy torby używałem

Duszek
29-06-2011, 20:51
Nie pamiętam kiedy torby używałem

żadnego sprzętu od Ciebie nie kupię ;)

fotograf58
29-06-2011, 21:00
Nie pamiętam kiedy torby używałem

o jakiej torbie mówisz? :)
Osobiście używam plecaka Lowepro SlingShot i sam plecak wymusza pozycje korpusu z obiektywem, czyli pozycje do szybkiego użycia lustrzanki.

rafulec
29-06-2011, 21:05
pamiętając o zamknięciu torby,
i ułożeniu jej zawartości, tak aby poszczególne elementy nie stykały się bezpośrednio

maciusiek
29-06-2011, 21:05
Proszę o powrót do tematu. Więc jak najlepiej nosić?

bognik
29-06-2011, 21:09
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, a sprzęt do dziś wizualnie ma się świetnie ;)

eskimos
29-06-2011, 21:16
Sprzetu nie nosi sie w torbie, on ma wisiec na szyi, najlepiej podpietym 70-200, w torbie to nikt nie widzi wiec po co z nim wychodzic ? :mrgreen:

pewex
29-06-2011, 21:18
Im droższe puszki kupuje tym mniej się o nie trzęsę. Ja nosze normalna najzwyklejsza torbę na ramie, w niej 3 pidziałki = 50tka + 135tka + puszka bez szkła + śmietnik w kieszeniach. Raczej się rzadko zdarza, że wszystkie szkła biorę więc mi to wystarcza. Tak, czy inaczej sprzęt nosze w torbach podróżnych więc zawsze się znajdzie jakaś konfiguracja. Tak turystyczno-rekreacyjnie to nie ma co się spinać jak kładziesz.

maciusiek
29-06-2011, 21:18
Akurat Twoja odpowiedż eskimos wiele tu nie wnosi...

rafulec
29-06-2011, 21:24
Proszę o powrót do tematu. Więc jak najlepiej nosić?


Akurat Twoja odpowiedż eskimos wiele tu nie wnosi...


na jaką odpowiedź liczysz ??? w prawej części torby, przodem do góry ???

koledzy dają Ci do zrozumienia że sposób noszenia jest mało istotny, a Ty się irytujesz
wrzuć na luz:)

nie zapomnij podziękować za dobre rady:)

Marcin Borkowski
29-06-2011, 21:24
na psku na ramieniu i kiedy potrzebuje biore do ręki i foce

misiobudrysio
29-06-2011, 21:27
lubie take watki to lepsze niz kabaret

pozdr.

maki
29-06-2011, 21:28
o jakiej torbie mówisz? :)
Osobiście używam plecaka Lowepro SlingShot i sam plecak wymusza pozycje korpusu z obiektywem, czyli pozycje do szybkiego użycia lustrzanki.

Mam SlingShota, mam Tenbe na biodra, mam systemową Nikona (chyba najlepsza z całego towarzystwa), mam dużego Tamraca. I na wycieczki na równiny nie biorę żadnej, a w całkiem wysokich górkach aparat noszę pod kurtką. W transporcie w zwykłym plecaku między książkami, kanapkami i skarpetami.
Ale jeżeli zastanawiamy sie tutaj w jakiej pozycji ma aparat w torbie leżeć, to ja faktycznie nadaję na innych falach...

żadnego sprzętu od Ciebie nie kupię ;)

I nie trzeba :-P

wasilewk
29-06-2011, 21:35
... Jak najbezpieczniej nosić lustrzanke w torbie? Poziomo, obiektywem do góry, a może do dołu. SMam torbę hama defender 180. Proszę o obszerne odpowiedzi.

Chyba jaja sobie robisz z ludzi ?

Wiem, wiem. Ktoś kiedyś pisał pracę doktorską na temat ilości diabłów na końcu szpilki... ...ale to było dawno i może nie prawda...

Ludzie są poważni i należałoby chociaż podeprzeć się jakimś wyjaśnieniem.

Pzdr.

freefly
29-06-2011, 21:41
Najbezpieczniej jest nie nosić.;)
A naj, najbezpieczniej jest nie pytać o takie rzeczy.:smile:

wasilewk
29-06-2011, 21:43
Najbezpieczniej jest nie nosić.;)
A naj, najbezpieczniej jest nie pytać o takie rzeczy.:smile:

Nie, no - sorry !

Pytanie też trzeba umieć zadać, jeśli oczekuje się satysfakcjonującej odpowiedzi.

Pzdr.

Rafał_Sz
29-06-2011, 21:55
Koniecznie matrycą do góry. Inaczej w przypadku wstrząsu mogą się wysypać piksele. I np. zamiast wyczesanej i profesjonalnej matrycy 16 MP będziesz miał tylko amatorskie 12 MP.

witold68
29-06-2011, 22:00
Koniecznie matrycą do góry. Inaczej w przypadku wstrząsu mogą się wysypać piksele. I np. zamiast wyczesanej i profesjonalnej matrycy 16 MP będziesz miał tylko amatorskie 12 MP.

.....niezle jaja !! super..........:)

maciusiek
29-06-2011, 22:00
widzę, że co niektórym osobom , od których wymagałem szczerych i poważnych odpowiedzi powypadało coś innego...

wasilewk
29-06-2011, 22:03
widzę, że co niektórym osobom , od których wymagałem szczerych i poważnych odpowiedzi powypadało coś innego...

Co by nie było: ja bym napisał "oczekiwałem" - tak jest i ładniej i delikatniej.

Pzdr.

jacek dr
29-06-2011, 22:15
Sorry ,ale niepojmuje jak mozna zastanawiac sie nad takimi rzeczami...Jesli Wszyscy napisza ze noszą tylko w lewej nogawce spodni ,a w prawej cos innego,to potraktujesz to jako odpowiedź na swoje pytanie i tak będziesz nosił?!
Pytasz z ciekawości jak inni nosza aparat ,czy tez chcesz wiedzieć jak inni nosza ,bo sam nie wiesz jak masz to robić.

de Fresz
29-06-2011, 22:18
widzę, że co niektórym osobom , od których wymagałem szczerych i poważnych odpowiedzi powypadało coś innego...

Może dlatego, że nie poparłeś swoich wymagań stosownym wynagrodzeniem? Weź szpileczkę i spuść trochę powietrza z balonika, bo z takim zadęciem nie masz co liczyć na sensowną pomoc.

ekonet
29-06-2011, 22:23
wymagałem
Oooo... Źle zacząłeś. Nie polecam kontynuowania w tym tonie.

marszull
29-06-2011, 22:23
nosic trzeba tak zeby mozna bylo wygodnie siegnac po sprzet, a jak dokladnie to zalezy do rodzaju torby, plecaka, sakw itd

maki
29-06-2011, 23:20
A w ogóle to chodzi o jaki aparat? Z tytułu mozna wydumać ze na zęby...W końcu to cafe...

Tapatalk

Pawel92
30-06-2011, 00:29
nosic trzeba tak zeby mozna bylo wygodnie siegnac po sprzet ...
Proponuje małą ankietę pt. "Panowie, po której stronie nosimy ...?"
Sorry za OT :smile:

Duszek
30-06-2011, 00:34
Sprzetu nie nosi sie w torbie, on ma wisiec na szyi, najlepiej podpietym 70-200, w torbie to nikt nie widzi wiec po co z nim wychodzic ? :mrgreen:

nigdy mi nie wisiał :) - zawsze nadgarstkowy pasek...

matys
30-06-2011, 10:52
i jak ci się nosi z tym paskiem, bo zastanawiam się nad zakupem???

miron19j
30-06-2011, 11:20
i jak ci się nosi z tym paskiem, bo zastanawiam się nad zakupem???

bardzo wygodnie. Aparat jest caly czas w dloni, ale nie trzeba go kurczowo trzymac palcami. Tylko troche utrudnia przy korzystaniu z gripa w pionie, trzeba wyjmowac dlon.
Wbrew czarnowidztwu trzesacych sie o sprzet. Nosilem tak D300 z podpieta S120-400, nic sie nie stalo. I mocowanie sie nie wyrwalo z korpusu, i nie skrzywil obiektyw.

fotograf58
30-06-2011, 11:29
Mam SlingShota, mam Tenbe na biodra, mam systemową Nikona (chyba najlepsza z całego towarzystwa), mam dużego Tamraca. I na wycieczki na równiny nie biorę żadnej, a w całkiem wysokich górkach aparat noszę pod kurtką. W transporcie w zwykłym plecaku między książkami, kanapkami i skarpetami.
Ale jeżeli zastanawiamy sie tutaj w jakiej pozycji ma aparat w torbie leżeć, to ja faktycznie nadaję na innych falach...


Nie o taką torbę mi chodziło :) :mrgreen::twisted:

pil74
30-06-2011, 11:51
Jak najbezpieczniej nosić lustrzanke w torbie?
A to nie torba w znaczącym stopniu wymusza ułożenie puchy?
No chyba, że ktoś w torbie foliowej puchę nosi :)
Torbę kupuję, żeby była wygodna, praktyczna i dobrze sprzęt chroniła. Dla mnie wyznacznikiem jest wygodny i szybki dostęp do puchy.
Ale żeby nie było, że ktoś w końcu zacytuje że "nie ma głupich pytań, tylko odpowiedzi" więc.......:)

Całość sprzętu mam w plecaku kata 3N1-20, i służy on głownie do przechowywania sprzętu w chacie, do transportu, albo jak trzeba mieć ze sobą więcej sprzętu lub na dłużej. W tym plecaku pucha ze szkłem leży sobie tak jakbyś ją na stole położył. Natomiast często puchę z jednym szkłem noszę w gripe katy 12DL albo jakoś tak. Bywa wtedy tak, że jak sprzęt nie jest potrzebny to całość zapakowana jest do jakiegoś normalnego plecaka czy nawet torby, żeby nie rzucało się w oczy, wbrew temu nad czym niektórzy w innym wątku się rozczulają.

maki
30-06-2011, 15:48
Nie o taką torbę mi chodziło :) :mrgreen::twisted:

Tak też ja i myslał, ale uderzyłem w ogólniejszy ton...

velaskez
30-06-2011, 21:19
Noszę w reklamówce z Lidla. W ten sposób infiltruję lokalne środowisko żuli i poznaję nowe tajniki grypsery.

Pytanie bezsensu. Przecież to jak on leży to nie ma najmniejszego znaczenia.

2pompony
30-06-2011, 21:28
Pytanie bezsensu. Przecież to jak on leży to nie ma najmniejszego znaczenia.

Przeciwnie! Przecież to jak go nosimy (na głowie, w jednym z trampek przewieszonych przez szyję, w tylnej kieszeni portek, w zębach, jako ozdoba kapelusza, pomiędzy piórami) ma bardzo istotne znaczenie dla tego, jaką wyrobimy sobie opinię.

Możemy na przykład uchodzić za straszliwie nudnego fotopstryka bez polotu (nosząc go w plecaku, jak wszyscy - nuda), lub za uroczo ekscentrycznego artystę-magika o ekstatycznym wnętrzu i nie tylko - o ile będziemy go nosić wystarczająco niecodziennie!

Błażej
30-06-2011, 21:33
Wszyscy sobie jaja robicie. Przecież ogólnie wiadomo, że aparat należy układac w torbie na lewym boku, a tył korpus/u powinien byc zwrócony w kierunku przemieszczania sie niosącego torbę.

2pompony
30-06-2011, 22:00
Wypraszam sobie - ja sobie nie robię jaj. Wsadź sobie lustrzankę z teleobiektywem na kapelusz lub umocuj na głowie jakoś inaczej i idź na miasto - zobaczysz, że wezmą Cię za ekscentryka.

:mrgreen:

Seeker
01-07-2011, 01:00
Przede wszystkim nosić przy sobie. Inaczej nic z tego nie będzie.

pil74
01-07-2011, 07:33
Przede wszystkim nosić przy sobie. Inaczej nic z tego nie będzie.

Dokładnie.
W myśl powiedzenia "najlepszy aparat to taki, który jest zawsze pod ręką", zastanawiam się na kupnem jakiejś małej małpki, najlepiej takiej żeby była odporna na wiele czynników zewnętrznych.

Rycerz
05-07-2011, 23:17
Koniecznie matrycą do góry. Inaczej w przypadku wstrząsu mogą się wysypać piksele. I np. zamiast wyczesanej i profesjonalnej matrycy 16 MP będziesz miał tylko amatorskie 12 MP.

rsz jak cię spotkam to masz u mnie piwko :-) :-)

Włóczykij
05-07-2011, 23:22
Dokładnie.
... najlepiej takiej żeby była odporna na wiele czynników zewnętrznych.

Czyli nie wzbudzała przesadnego pożądania wśród napakowanych osobników o krótkich karkach, odzianych w dresy.

amirez
06-07-2011, 09:42
Wcale nie nosić, bo mogą ukraść!

JK
06-07-2011, 09:44
Wcale nie nosić, bo mogą ukraść!
Zawsze można nosić pod ubraniem - wtedy nie ukradną. Tylko na plaży jest kłopot. :-D

thorcik
06-07-2011, 09:51
Zawsze można nosić pod ubraniem - wtedy nie ukradną. Tylko na plaży jest kłopot. :-D

A tam kłopot, trzeba w dobrą stronę ustawić obiektyw. Wtedy wszyscy zazdroszczą "sprzętu" ;oP

Megazordon
08-07-2011, 13:42
Kiedyś padło podobne pytanie i napisałem, że też chciałbym mieć takie problemy. Dostałem za takie ignoranckie podejście burę i spotkałem się z dużą krytyką osoby pytającej. Zobaczymy, co będzie teraz.

Jejku, jak ja bym chciał mieć takie problemy.

Majek
08-07-2011, 14:47
Ty ignorancie jeden, jak w ogóle możesz tak mówić, przecież autor wątku ma bardzo poważny problem, zapytał o poradę na forum i zobacz, jak został przez Ciebie potraktowany... Jak nie chcesz pomóc, to przynajmniej nic nie pisz, a tak, to Twój post zupełnie nic nie wniósł do dyskusji i zupełnie nie przybliżył kolegi do rozwiązania problemu...


;-) :p