PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon 8400 - proszę o opinie



Jerzy
28-05-2005, 18:03
Witam

Do tej pory robiłem zdjęcia lustrznką (canon 500N). Doszdłem do takiego punktu w którym powoli tzreba się przesiąść na cyfrówkę i stąd mój problem.
Szukałem w internecie jakiegoś modelu ale wiadomo jak tam jest - każda myszka chwali swój ogon. Więc zebrałem wszystkie za i przeciw no i wybrałem nikona 8400. Co prawda na początku wybór padł na nikona 5400 (lepiej mi leży w dłoni i jest trochę mniejszy od 8400) ale stwierdziłem niewątpliwie że aparat ma mi wystarczyć na parę ładnych lat.
Bardzo proszę o opnie na temat tego aparatu.

Irvine
28-05-2005, 20:30
Ja mam siostrzany aparat 8800.
Jakosc zdjec jest doskonala. Bateria wystarcza na dlugo. Lezy bardzo dobrze w reku.
Najwiekszy mankament to ustawianie ostrosci przy ograniczonym swietle i czas zapisu na karte. Czasami naprawde moze szlag trafic.
Ale zoom jest fantastyczny. Coprawda to co wybrales jest szerokokatny ale te zdjecia pokazuja mozliwosci 8800:

Szeroko (http://www.checkthisout.ca/rajmund/Nikon/Palmy/images/palmy6_jpg.jpg)

Maks zoom (http://www.checkthisout.ca/rajmund/Nikon/Palmy/images/palmy7_jpg.jpg)

czesiek
14-07-2005, 20:05
Czy ktoś jeszcze może się podzielić opinią na temat 8400?
pozdrox!

drhardware
14-07-2005, 22:47
Witam,
interesuje mnie szczególnie działanie AF. Podobno w 8400 i 8800 jest już całkiem znośnie w porównaniu z poprzednimi modelami CP. I jak jest z lampami - instrukcja do 8400 wymienia jako współpracujące tylko SB 600 i SB 800.

Pinki
14-07-2005, 23:19
Na tym linku mozna sobie wszystko sprawdzic
http://support.nikontech.com/cgi-bin/nikonusa.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=887&p_created=1050000067&p_sid=WdkemsKh&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX 3Jvd19jbnQ9NjImcF9wcm9kcz0wJnBfY2F0cz0wJnBfcHY9JnB fY3Y9JnBfc2VhcmNoX3R5cGU9YW5zd2Vycy5zZWFyY2hfbmwmc F9wYWdlPTEmcF9zZWFyY2hfdGV4dD1mbGFzaCBjb21wYXRpYml saXR5&p_li=&p_topview=1

drhardware
15-07-2005, 09:21
tabela zawiera te same dane, które są w instrukcji i które znam. Pytałem, jak to jest w praktyce, czy ktos próbowął jakąś inną lub lampę innego producenta.

Pinki
15-07-2005, 19:09
Moze jeszcze byc SB27.
Zajrzyj ty

http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/nikonf4/flash/SB27/index.htm

Pozdrawiam

woytec60
03-08-2005, 21:20
Kupiłem 8400, sflashowałem firmware do wersji 1.5.
Jak dla mnie rewelacja. Do tej pory używałem Minolty S414, całkiem niezła ale Nikon jest bezkonkurencyjny. Miałem zamiar kupić Minoltę A200 ale Nikon przyciągnął mnie obiektywem o noajmniejszej ogniskowej wśród kompaktów, 24mm (ekwiwalent oczywiście).
Test można poczytać tu
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=3&tarch=1&e=2496

Kola_GI
14-10-2005, 21:13
Mam go od dwóch miesięcy. Doradził mi go kolega handlujący sprzętem fotograficznym. Do tej pory miałem analogową lustrzankę Olympusa IS-200 z pełną automatyką, zdjęcia z niej niekiedy mnie powalały ostrością i kolorami, niekiedy się wkurzałem bo dopiero po wywołaniu było widać błedy jakie zrobiłem, ale 9 zdjeć na 10 wychodziło super. No i tu nagle po namowie dobrego kumpla mam Nikona 8400 i to nie za małą kasę. Na początku było ciężko, były momenty że już chciałem kuplowi nim wybić szybę wystawową ;) Obiektyw szerokokątny stał się dla mnie udręką! Ale jego olbrzymie możliwości zmusiły mnie do zapoznania się z podstawami fotografii ( do tej pory było tylko wybranie odpowiedniej sceny, dobre wykadrowanie i fotka). Dostałem od znajomego kursy na CD z National Geographic no i się zaczęło... Teraz po tych dwóch miesiącach będę musiał iść do kumpla i mu podziękować za ten model. Dostrzegłem w nim niesamowitą uniwersalność, 3 obiektywy w jednym (szerokokątny 24mm-50mm, normalny 50 i teleobiektyw 50-85mm), a do tego wspaniale wychodzące foty makro ( już od 3cm ). Jestem amatorem, ale dzięki 8400 przeniosłem się troszeczkę wyżej w mojej świadomości fotograficznej. Aparat napradę godny polecenia, a przy konieczności zwiększenia zoomu zawsze można dołożyć konwerter długoogniskowy który zwiększa ogniskową aż 3 krotnie. A wady. Wady jakie dostrzegłem pokrywają się z testem w Fotopolis, tzn długi czas zapisu zdjęć w wysokiej rozdzielczości, utrudnione manualne ustawienie ostrości ( brak powiększonego fragmentu zdjęcia) no i tragednia przy robieniu zdjęć przy czułości ISO400. Do wad należy również zaliczyć kosmiczne ceny dodatkowego wyposażenia aparatu, które to często przewyższają cenę jego samego! Ale ogólnie Polecam! :)

cienka
29-10-2005, 10:46
mam coolpixa 8400 od czerwca 2005 więcej czasu spędził w serwisie niż u mnie
ciągle dochodzi do uszkodzenia portu karty pamięci mimo używania firmowych kart pamięci lexara i obchodzenia się z portem jak z jajkim
serwis traktuje to uszkodzenie jako mechaniczne inie honoruje gwarancji
może są lepsze firmy niż nikon?

tomekdomek
02-11-2005, 00:33
Jak dla mnie to nie współmierne możliwości do ceny. Chyba że ktoś koniecznie chce kompakt. Proponowałbym zakup lustra D70 albo D70s. za niewiele większe pieniądze.

woytec60
03-11-2005, 19:28
Jak dla mnie to nie współmierne możliwości do ceny. Chyba że ktoś koniecznie chce kompakt. Proponowałbym zakup lustra D70 albo D70s. za niewiele większe pieniądze.
Hi, hi, niewiele wieksze pieniądze. Lustrzanka to już jest system i niekończące się zakupy. Miałem, przerabiałem, wiem. Wkurza mnie tylko, jak ktoś podaje cenę korpusu, nawet z "kitem", jakim niewątpliwie jest standardowo dodawany zoom i porównuje z dobrym kompaktem.

tomekdomek
03-11-2005, 20:10
Jak dla mnie to nie współmierne możliwości do ceny. Chyba że ktoś koniecznie chce kompakt. Proponowałbym zakup lustra D70 albo D70s. za niewiele większe pieniądze.
Hi, hi, niewiele wieksze pieniądze. Lustrzanka to już jest system i niekończące się zakupy. Miałem, przerabiałem, wiem. Wkurza mnie tylko, jak ktoś podaje cenę korpusu, nawet z "kitem", jakim niewątpliwie jest standardowo dodawany zoom i porównuje z dobrym kompaktem.

Jeżeli cenisz sobie wygodę i chcesz mieć wszystko "all in one" to tylko kompakt. Jeśli chodzi o jakość zdjęć i kontrolę nad głębią ostrości to lustrzanki biją na łeb kompakty. Nie rozumiem stwierdzenia "niekończące się zakupy". Chcesz to dokupujesz > przy kompakcjie trzeba wymieniać cały aparat. :mrgreen:

rabijki
16-11-2005, 22:36
czesc, jestem nowy
mam 8400 od wakacji, ale to nie pierwsza moja cyfra. moim zdaniem jest rewelacyjny 8milionow to jest na prawde sporo. wczesniej zdjecia z 5400 powiekszalem do rozmiaru 48 cm podstawa 300 dpi i z powodzeniem publikowalem, wiec przesiadka na 8400 tylko ulatwila zycie. co do lamp blyskowych uzywalem z sb 50 dx ale dzialal tylko w manualu. teraz uzywam z sb 800 i sb 600 i dziala bez problemu. Co prawda moj stosunek do szumow jest taki jaki jest. Po prostu zawsze traktowalem klienta w prosty sposob, ziarno i szumy to sposob kreacji a nie blad techniczny. 8400 przy 400 asa robi porzadne szumy, 200 asa jest znosne ale dla szumofobow jedynie 50i 100 asa.
niedawno kupilem konwerter szeroki do collpixa co z obiektywu 24mm robi 18mm. Cena nikona jest oczywiscie chora bo razem z tuleja spiewaja 1.700zl, ale mozna kupic nowy w komplecie z tujeja na fakture za 470zl. za tyle kupilem.

i jeszcze cos
ostatnio mialem zlecenie na zdjecie samochodu na autobus. klatka wazyla skromne 120MB. zrobilem dia 50 asa, negatyw 100asa i cyfre z d70. Klient po pelnej obrobce do zadanego rozmiaru wybral obrazek z d70 mowiac ze to dia. klient na dodatek nie glupi bo z powaznej agencji a nie burak z firmy dilerskiej.

to tyle w ramach wstepu bo jak pisalem pierwszy raz jestem tu, lecz to nie upowaznia do gadulstwa.

tak na prawde to tylko chcialem sie wkrecic i przedstawic i szukalem jakiegos tematu i tak wyszlo:-))))))))

pzdr
rabijki