PDA

Zobacz pełną wersję : jaki zoom w końcu???



Krycha
28-05-2005, 15:56
Czy zupełnie nowy użytkownik może zadać kolejne tendencyjne pytanko??? przeszukałem archiwa i naprawde jednoznacznych wypowiezi na ten temat nie znalazłem- otóż pozbyłem się kita 28-80G z mojego F80, i teraz dylemat: Chciałem kupić 28-105 znany i oblatany(okazało się że będzie problem z połówkowymi filtrami i polarkami) jest niby IF ale przednia soczewka jak karuzela, potem myślałem o 24-85(i tu dwa modele jeden lepszy od drugiego, opinie jak kto woli brak jednoznacznych werdyktów), czytając archiwa odkryłem nowe dwie opcje 24-70 Sigma 2,8 EX, DG, DF oraz Tokina 28-80 2,8 AT-X280 AF Pro, niestety nie doczytałem się jak ta ostatnia pasować bedzie do syfry którą prędzej czy później kupię. Wszystko to jest w podobnych pieniądzach- pracuje i mieszkam w U.K. tu średnio za te obiektywy krzyczą 200-300 funtów. Proszę serdzecznie o pomoc co na moim miejscu kupilibyście. Zależy mi na szybkim AF i dobrej ostrości. Z góry wielkie dzięki.

Redskull
28-05-2005, 19:42
Na Twoim miejscu wzialbym starsza wersje Tokiny 28-70 f2.6-2.8, lub Tamrona 28-75(xr di)

Krycha
28-05-2005, 23:56
Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedź, czytałem o tych Tokinach że ciężkie bardzo (ponad 700)te nowsze wersje niby lżejsze ale uparcie niemieckie gazety wystawiają starszej wyższe noty -to ciekawe...pytanko jeszcze małe czy to będzie potem dobre do syfry???

ALF
29-05-2005, 00:43
tokina i tamron (ja wybrałem tamrona)... :wink:
bedzie psowało do syfry, ale 28 w klasyku, w syfraku to już 42, więc bedzie potrzebny jakiś szeroki...

Krycha
29-05-2005, 01:25
Dzięki - wiem ta ogniskowa razy 1,5. Ale to problem w przyszłości, chyba postawię na Tokinę (wygląda solidniej, Tamrona zupełnie nie znam :-(). No tak czy ten obiektyw polubi fotografię typu przyroda?(często mam wypady w góry, jako biolog kocham robić zdjęcia kwiatów itp.) okazuje się, że nie tylko bo i śluby się trafiają- czy to wszystko sie zgra? Wiem, wiem zaproponujecie jakies macro do fotografi kwiatów itp. ale zdecydowałem, że 28-105(1:2 macro) nie kupię a cała ta reszta zoomów nie ma tej opcji, więc pozostaje mi chyba tylko szkiełko dodatkowe dokupić:-(pogorszy optyke, wiem, ale nie stać mnie na kupno stałej ogniskowej z dobrym macro).

ALF
29-05-2005, 02:07
tokina faktycznie bardziej pancerna...
sporo ludzi na forum ma te tamrony i sobie chwalą...
tamron ma opcję makro...do kwiatków wystarczy :P

Redskull
29-05-2005, 10:08
Krycha Tokina jest bardzo kontrastowa (wg mnie) i do przyrody trzeba uzywac filmu 100 lub nizej. A jesli Tamron ma dobre macro to wez tamrona, bo w gory Tokina bedzie baaaardzo ciezka

Anonymous
29-05-2005, 16:52
Krycha Tokina jest bardzo kontrastowa (wg mnie) i do przyrody trzeba uzywac filmu 100 lub nizej. A jesli Tamron ma dobre macro to wez tamrona, bo w gory Tokina bedzie baaaardzo ciezka

Tokina ATX 28-70/2,6-2,8 proII rzeczywiście znakomicie przenosi kontrast, ale to chyba zaleta a nie wada. Mozna kupić Fuji NPH 400 - efekty super. Poza tym to, czego nie widac w testach - plastyka obrazu, rozpietośc tonalna, zdjęcia pod światlo - tutaj ani Tamron 28-75, ani Sigma 24 czy28 - 70/2,8 nie maja najmniejszych szans.
CIezar Tokiny - rzeczywiście znaczny, ale w gorach mniej trzeba sie bać o uszkodzenia mechaniczne.

Pozdrawiam:
Andrzej

ps. mialem Tokinę ATX 28-80/2,8 i ATX 28-70/2,6-2,8 proII. zamierzałem sprzedać "starą", w koncu po długim namyśle sprzedałem "nową" i jestem bardzo zadowolony.

Krycha
29-05-2005, 18:49
No super znalazłem opisy Tamronka28-75, ale macro 1:3,9 przy 75mm. to chyba nie rewelacja???- szczerze mówiąc nie wiedziałem, że na takie odwzorowanie mówi się macro, myslałem że tylko 1:2 lub najlepiej 1:1. Ale do dwóch tygodni zamierzam skoczyć do sklepu i przymierzyć oba obiektywy(Tamron i Tokina) na moją F80 i poprostu zobaczę, który lepiej układa sie w dłoni - jeżeli wogóle takie okreslenie jest na miejscu:-). Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc w wyborze - w razie czego jak będę niezadowolony to napiszę do was zażalenie:-)(żart)

P.s.
Swoją drogą jak się logowałem na to forum myslałem, że nikt nie będzie promował firm innych niż Nikon i tak naprawdę nie będę miał dużego wyboru, bo jakoś nigdy nie ufałem firmom typu Tamron, Tokina, Sigma, czy jakie tam jeszcze...no a forum użytkownikow Nikona kojarzyło mi się z jednym lub jedą Marka:-).
Jeszcze raz wielkie dzieki. Jak zakupię już obiektyw ten najwłaściwszy dla mnie, to zrobię parę fotek z okolic, w których mieszkam ocenicie czy moja miłość do fotografii to nie wielka porażka.:-)

Spinner
29-05-2005, 21:31
Juz pisalem ( http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=108776#108776 ) ale mysle, ze do F80 bedzie super pasowal 24-85 i budowa i uniwersalnoscia - no i wykorzystasz zalety AF-S... Zestaw w gory jak marzenie:-)

ALF
30-05-2005, 21:56
Krycha, bo na forum najważniejsze są zdjęcia i idea fotografii, a sprzęt i cała reszta to rzecz drugorzędna :P

Władca Pixeli
31-05-2005, 01:24
Krycha, bo na forum najważniejsze są zdjęcia i idea fotografii, a sprzęt i cała reszta to rzecz drugorzędna :P
I dlatego w tematach o kompozycji obrazu jest kilka wypowiedzi, a w dyskusjach o wyższości jednego obiektywu na drugim setki. :mrgreen:

ALF
31-05-2005, 02:19
Krycha, bo na forum najważniejsze są zdjęcia i idea fotografii, a sprzęt i cała reszta to rzecz drugorzędna :P
I dlatego w tematach o kompozycji obrazu jest kilka wypowiedzi, a w dyskusjach o wyższości jednego obiektywu na drugim setki. :mrgreen:

bo tu nie ma o czym dyskutować...z canonami :mrgreen: w fotografii nie będziemy walczyli :wink:

a w szkiełkach większa dowolność i swoboda wyboru :wink:

Krycha
01-06-2005, 00:40
No podobają mi się te argumeny:-). Czytam teraz to forum w kazdej wolnej chwili - wiele się można dowiedzieć;-). A mam pytanie w sprawie cokiny, cztałem wasze debaty - bo to i mój problem będzie się okazało, bo do tej Tokiny, czy co tam kupię trza by polarka i Uv -ka kupić:-) co byscie polecili???

ALF
01-06-2005, 01:07
oba marumi MC lub WPC...możesz zamówić w www.raysfoto.pl
ja używam MC, kolega WPC i obaj jesteśmy zadowoleni :P