PDA

Zobacz pełną wersję : naprawa D70



stiepaszkin
02-02-2007, 21:25
zdarzyło się nieszczęście, spadł mi D70 ( puszka mierzy odległość lecz silniczek nie może obrucić obiektyw i ustawic ostrości, choć bez a-f lekko chodzi ), nie wiem czy oddać puszkę do naprawy w serwisie nikona, czy oddać do innego punktu napraw takiegoż sprzętu. Czy ktoś z kolegów przyjaciół nikona może poleci mi inny oprócz nikonowskiego serwisu punkt naprawy z uzasadnieniem dlaczego? Nie wiem jak kasuja w takich punktach, wiem że za ekspertyzę w nikoni krzyczą 90 zł.
za posty dziękuję ja i moja rodzinka.

tzk
03-02-2007, 14:57
Oddaj lepiej do serwisu NP. Takie nieautoryzowane naprawy mogę czasem dużo kosztowac, a tu nie wiadomo co się stało. Dorwie się ktos kto sie nie zna i z 90 zł zrobi Ci się dużo więcej.

Czornyj
03-02-2007, 15:05
Tylko nie zdradziłeś nam skąd jesteś, więc ciężko coś konkretnego doradzić.

Patio
03-02-2007, 19:56
Koła wałbrzycha jak ma pod avatarem :)

Czornyj
03-02-2007, 21:53
Koła wałbrzycha jak ma pod avatarem :)
Ma, bo uzupełnił po mojej sugestii ;)

Jeśli kto słyszał o wałbrzyskich fachurach od Nikona, niech pomoże koledze. Ew. jeślibyś kiedy zaglądał do Krakowa, to zaglądnij na Czapskich, do p. Kadei. Możesz też przedzwonić - 012 429 10 28

mp_
04-02-2007, 20:10
Ma, bo uzupełnił po mojej sugestii ;)

Jeśli kto słyszał o wałbrzyskich fachurach od Nikona, niech pomoże koledze. Ew. jeślibyś kiedy zaglądał do Krakowa, to zaglądnij na Czapskich, do p. Kadei. Możesz też przedzwonić - 012 429 10 28

prawda prawda.. tego Pana tez polecam ;)

dziki_lysy
10-02-2007, 21:13
jeśli zalezy Ci na darmowym kosztorysie to polecam Fototechnik z Poznania www.fototechnik.pl (http://www.fototechnik.pl) .
pokryjesz tylko koszty wysylki. Ceny chyba też mają niezle...
I miła obsługa :)

pozdrawiam
dziki_lysy

timi
10-02-2007, 21:52
Dobrze wiedzieć ze istnieje inna alternatywa ja serwis w wawce na ul. postępu:-)

andre84
10-02-2007, 23:29
Dobrze wiedzieć ze istnieje inna alternatywa ja serwis w wawce na ul. postępu:-)
NIE NIE NIE Nigdy nie oddawaj do naprawy w tym serwisie do naprawy żadnego sprzętu bo minimum trzy miesiące zostaniesz bez aparatu. Gorszej firmy od tej na Postępu w Warszawie nie znam. Mija właśnie trzy miesiące od czsu kiedy nieświadomy oddałem im obiektyw do naprawy. Kilkanaście telefonów, dużo nerwów i nic, nie są w stanie powiedzieć mi kiedy obiektyw będzie gotowy. Ostatnio rozmawiałem z nimi i mówię że w czerwcu mam zaplanowany wyjazd i chciałbym do tego czasu obiektyw odebrać , miły pan odpowiada: do czerwca to może zdążymy. Ręce opadają...

dziki_lysy
11-02-2007, 01:46
alternatyw jest wiele...
cały problem jest w tym ze NP jako jedyny przedstawiciel na Polske marki Nikon nie udostepnia części zamiennych do aparatów (monopolizując w zasadzie w ten sposób rynek naprawy Nikonów) co chyba nie jest do końca zgodne z prawem.
Serwis, który wymieniłem wcześniej dysponuje sporym magazynem części zamiennych (ciekawe z jakiego źródła swoją drogą...) i jest jak do tej pory jedynym który chce naprawić mój aparat (D50). Zresztą daja 6 miesięcy gwarancji a to całkiem sporo...

Domis
17-02-2007, 20:42
Mialem ochote juz wczesniej odniesc sie do postow Dzikiego o Fototechniku z Poznania, ale wtedy byl to post z oferta sprzedazy, wiec wygladaloby ze sie niepotrzebnie wtrancam.
Mianowiecie niewykluczone ze ta firma dobrze naprawia lustrzanki cyfrowe, ale ja musze zwrocic uwage (ostrzec ?) ze potrafia sprzet naprawiac dosc dlugo. Mianowicie oddalem im kompakta (pewnej firmy na C) z rozwalonym obiektywem. Info o akceptacji kosztow i mozliwosci odbioru przyszla b. szybko (chyba ciut ponad tydzien). ALE... przy odbiorze okazalo sie ze nie dziala elektronika - zero reakcji klawiszami, po kolejnym info o odbiorze okazalo sie ze wybierak nie dziala.... Tak wiec naprawiali na raty, trwalo to kilka dobrych tygodni (z 2 mies. spokojnie). Aparat w koncu naprawili, dali 6 mies. gwarancji. Mam nadzieje ze to tylko 'wypadek przy pracy' ich serwisanta naprawiajacego C.

dziki_lysy
18-02-2007, 03:11
Mam nadzieje ze to tylko 'wypadek przy pracy' ich serwisanta naprawiajacego C.

tez mam taka nadzieje ;)
poki co jestem zadowolony ze wspolpracy z ta firmą. Mam nadzieje ze mojemu D50 także wyjdzie to na zdrowie. I o dziwo daje sie ponegocjowac ceny naprawy. O przewidywanym dlugim czasie naprawy zostalem poinformowany wiec przygotowalem sie ze moge mojego nikona poki co dluzszy czas nie widziec...
a powiedz mi jeszcze czy po serwisie daja gwarancje na caly sprzet czy tylko wymieniany element, jesli wymienia mi w zasadzie podstawowoy uklad?

Domis
18-02-2007, 14:54
Hmm.. dobre pytanie. Nie mam przed soba kartki z ta polisa polroczna, ale zakladam, ze skoro aparat od nich wyszedl sprawny (byla naprawiana nie tylko optyka, ale tez elektronika) to gwarancja obejmuje caly aparat. Zwaz tez na to ze lustrzanka to duzo bardziej skomplikowane ustrojstwo, wiec zapytac o ta gwarancje nie zawadzi.

dziki_lysy
18-02-2007, 16:00
Hmm.. dobre pytanie. Nie mam przed soba kartki z ta polisa polroczna, ale zakladam, ze skoro aparat od nich wyszedl sprawny (byla naprawiana nie tylko optyka, ale tez elektronika) to gwarancja obejmuje caly aparat. Zwaz tez na to ze lustrzanka to duzo bardziej skomplikowane ustrojstwo, wiec zapytac o ta gwarancje nie zawadzi.

Jutro ustale z nimi ostateczne warunki naprawy takze na pewno o to zapytam.
Zastanawia mnie jeszcze tylko skad oni maja czesci, ktorych oficjalnie nie ma w sprzedazy... z innych uszkodzonych aparatów?

pawq
19-02-2007, 21:01
Witajcie, tak czytam i czytam..
Osobiście mogę polecić serwis w sumie niedaleko.. w nrd. drezno.
od czasu, gdy próbowałem się dodzwonić do serwisu nikona w warszawie, bezskutecznie.. zaryzykowałem w niemczech.
pracują sprawnie, szybko, i w sumie chyba nie drożej niż w polsce. nie ma mowy o 3 miesiącach czekania.
gwarancja jest normalnie uznawana tak jak w polsce.
jeśli ktoś ma bliżej lub chce zweryfikować ceny i jakość, polecam.
chętnie pomogę lub podpowiem co i jak załatwić.
z karta NPS jest jeszcze szybciej i wiele innych profitów.

pozdrowienia

purple
20-04-2009, 14:18
wiecie moze czy we Wrocu mozna gdzies naprawic obiektyw? po dosc niefortunnym upadku w mojej Tokinie zaniemogl AF. chodzi mi o jakis sprawdzony i pewny serwis.