PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor AF-S 24-85mm F3.5-4.5G IF-ED - warto kupić?



st_luk
27-05-2005, 22:01
Jak w temacie. Proszę o opinie na temat tego szkła wszystkich którzy mieli lub mają z nim doczynienia. Będę wdzieczny również za foto wykonane tym obiektywem.

Z góry dziekuję i pozdrawiam :)

Gamling
27-05-2005, 22:11
Bylo troche o tym obiektywie. Ja jestem z niego bardzo zadowolony! Wczesniej mialem nikkora 28-105 i ten jest fajniejszy. Fotki moge podeslac ale po weekendzie.

st_luk
27-05-2005, 22:16
Chętnie przejże fotki :) I z góry za nie dziękuję :) Proszę przeslij je na st_luk@o2.pl

Pozdrawiam

Krycha
29-05-2005, 01:00
Jestem nowy, ale coś juz poczytałem, (miałem podobny problem) warto chyba dołozyć i kupić jednak tę Tokinę 28-70 (2,6-2,8) lub jej nowszą wersję 28-80 (2,8)AT-X Pro 280 widziałem na necie testy ostrości przy różnych ogniskowych z Sigmą 24-70(2,8)Ex, DG, DF bla bla bla...i tym Nikkorem 24-85 (3,5-4,5) IF,ED AF-S. Najlepiej niby wypadła ta Tokina,(zwłaszcza z ostrością) więc... ja bym się chyba skusił - choć sam jeszcze nie kupiłem, mój wybór niemniej jednak w 90% padnie na Tokinę. Ten Nikuś 24-85 jest niby dużo lżejszy i mniejszy (bardziej kompaktowy), wiec w góry czy na długie spacery chyba wygodniejszy, ale czy tak naprawde o to chodzi???

gALL
29-05-2005, 14:51
AF-S 24-85G - mam i nie zamienie na zadna Tokine czy Sigme (28-70/2.8). Robie nim przede wszystkim slajdy i uwazam ze do landszaftow, na wypady w gory, reporterke nic wiecej mi nie potrzeba.

st_luk
29-05-2005, 16:13
AF-S 24-85G - mam i nie zamienie na zadna Tokine czy Sigme (28-70/2.8). Robie nim przede wszystkim slajdy i uwazam ze do landszaftow, na wypady w gory, reporterke nic wiecej mi nie potrzeba.

gALL wprawdzie nie uzywałem żadnego z w/w obiektywów, ale zdecydowanie popieram Twoje zdanie. Dla mnie liczy sie NIKKOR ponad wszystko. Ostatnio miałem okazje kupić nieskazitelną Tokinę 300 mm f/4 i nie skusiłem sie mimo calkiem przyzwoitej ceny. Po rozmowie ze znajomy fotoreporterem darowałem sobie szukanie obiektywów ze stajni Tokiny i Sigmy (choć jestem świadomy że wiele z nich to dobre szkło). Ostatecznie zdecydowałem sie na AF Nikkora 180 mm f/2.8 IF - ED nówke. Jak kupić to raz i porządnie na zawsze :) Z tym szkłem mam pewność że zawsze bedzie dobrze się fociło a efekty będą najlepsze (oczywiście to subiektywne i względne opinie, ale tak ja uważam:) )

Pozdrawiam

Krycha
29-05-2005, 19:33
Zgadzam się z gALL'em i st_luk'iem bo jeszcze kilka dni temu miałem podejście takie same(kilka dni temu). Jednak poczytałem forum, popatrzyłem na testy, opinie, recenzje, siedziełem codziennie i szperałem po necie i gazetkach i doszedłem do wniosku, że czasem warto jednak zajrzec do innej beczki, wiem że Nikon to najstarsza firma, dobra i sprawdzona z największym doświadczeniem, ale czy nie warto jednak czasem zwrócić uwagę na te inne??? czasem właśnie te firmy (Tokina, Sigma, Tamron....)robią wszystko aby dorównać tym najlepszym i myslę że sie udaję!!! a my odbiorcy tego wszystkiego najwiecej na tym korzystamy nie przepłacając za firmę, otrzymujemy sprzęt wysokiej jakości za dobre pieniadze. To oczywiście subiektywna moja opinia, ale zaryzykuję i postawię pierwszy raz na coś innego niż Nikon.

Spinner
29-05-2005, 21:26
Sam mam AF-S 24-85... jeszcze niestety dobrze nie wyprobowane... ale czasami mysle czy nie ciekawiej by bylo mies np Tamrona 28-75/2,8 (ta sama sr. filterkow - a mam bdb polarka slim na 67mm wiec mi pasi) i do tego Nikkora 24/2,8D ew... Zaraz jednak potem sie strofuje, bo juz w innym systemie mam mase stalek... a mysle, ze jakosc tego AF-Sa bedzie wystarczajaca lub lepsza:-P A Tokinki 28-70/2,6-2,8 slyszalem slabiutkie pod swiatelko sa...;-(

Maximus
29-05-2005, 21:54
Użytkuje 24-85 G i jestem z niego w pełni zadowolony, rozważałem swego czasu opcje wymiany na Tamrona 28-75 2.8 ale jak na razie pozostanę przy Nikkorze.

Poczytaj tu: http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=8816

A tak pozatym dużo ludzi rozpisuję sie o Sigmach oraz Tokinach, a w efekcie końcowym kupują Nikkora ewentualnie Tamrona.

Krycha
29-05-2005, 22:49
zerknij tutaj, może coś wpadnie do głowy. Gość generalnie poleca ten obiektyw.http://www.kenrockwell.com/nikon/2485afs.htm