PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 08 - GP Europy



adolfik9501
22-06-2011, 23:11
Witam.

Przed nami 2011 FORMULA 1 GRAND PRIX OF EUROPE po raz trzeci na torze Circuito de Urbano Valencia.

Tor wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(pełny interaktywny diagram, z opisem i zdjęciami zakrętów, dostępny jest tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/europe_860/circuit_diagram.html)).

Z satelity wygląda zaś następująco:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(39°27'26.35" N, 0°19'50.25" W).

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5419 m
Ilość okrążeń: 57
Dystans wyścigu: 308.883 km
Pierwsze Grand Prix: 2008

STREFA DRS

Będą dwie trefy użycia DRS ale tylko jeden pomiar (tak jak w Kanadzie).

Pomiar: 130 metrów przed zakrętem nr 8.
1 strefa: zaczyna się 285 metrów za zakrętem nr 10.
2 strefa: zaczyna się 35 metrów za zakrętem nr 14.

Do końca sezony powinniśmy zobaczyć całe okrążenie jako strefę DRS ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2008 - Felipe Massa (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:35'32.339 hrs. 193.983 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:40'29.577 hrs. 184.420 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'37.587 min. 199.907 km/h.

Rekord toru (najlepsiejszy Fastes Lap):

2009 - Timo Glock (Toyota TF109/Toyota RVX-09 2.4 V8 ) 1'38.683 min. 197.687 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 24 czerwiec 2011 r.

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 25 czerwiec 2011 r.

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 26 czerwiec 2011 r.

Wyścig: 14:00

Oczywiście jak zawsze dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do znalezienia na stronach:

http://www.rojadirecta.es/

http://www.vipbox.tv/

http://www.soccer-live.pl/index.php

SpeedTV (http://formula-one.speedtv.com/article/f1-live-formula-one-video-streaming/)

http://hqtv.com.pl/pl/

http://www.sport-typ.info/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z videoteki YT:

YM9IMDzA074

GSval75GTq4

T0VGYxwgtYk

Zapraszam.

robinhood
24-06-2011, 00:04
Największe wyzwanie przed DRS: sprawić, aby ten wyścig nie był nudny ;)

adolfik9501
24-06-2011, 11:35
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

kisio
24-06-2011, 11:58
Petrov jak zwykle na treningu nieźle, a jak przyjdzie do kwalifikacji to zajmą z Nickiem tradycyjnie 8/9 miejsce. (albo 9/10 jak się MSC pofarci)

adolfik9501
24-06-2011, 20:01
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
25-06-2011, 12:08
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Ciekawie się zapowiadają kwalifikacje, gdyż od tego GP mapowanie silnika użyte w kwalifikacjach ma być również użyte podczas startu. Ewentualna zmiana tegoż, możliwa będzie dopiero podczas wizyty u mechaników. Ciekawym jak to wpłynie na formę RedBulla, który zawsze w kwalifikacjach ma dużą przewagę, która już taka spora w wyścigu nie jest.

hydra_nt
25-06-2011, 13:24
Ciekawie się zapowiadają kwalifikacje, gdyż od tego GP mapowanie silnika użyte w kwalifikacjach ma być również użyte podczas startu. Ewentualna zmiana tegoż, możliwa będzie dopiero podczas wizyty u mechaników. Ciekawym jak to wpłynie na formę RedBulla, który zawsze w kwalifikacjach ma dużą przewagę, która już taka spora w wyścigu nie jest.

O co chodzi z tym mapowaniem ?

adolfik9501
25-06-2011, 13:37
O co chodzi z tym mapowaniem ?

To taki firmware komputera silnika. Na kwalifikacje można było dać oprogramowanie zwiększające osiągi silnika, kosztem wytrzymałości oczywiście, a po kwalifikacjach/przed wyścigiem zapodać standardowe ustawienia. Coś jak CHIP w dieslu ;) Teraz będzie to zabronione między kwalifikacjami a wyścigiem. Wątpliwe też jest by ktoś pokusił się o zmianę mapowania podczas pitstopu... Czasu wówczas nie ma za wiele.

hydra_nt
25-06-2011, 15:11
Ok, zrozumiałem. Czyli to samo zrobiłem kiedyś z VW Passatem 1.9 TDI (130 KM fabrycznie). Na hamowni wyszło mu, że ma 146 KM a po zmianie softu osiągnął 188 KM :) .

adolfik9501
25-06-2011, 15:11
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Przepowiadano problemy RedBulla po zabronieniu mapowania, a tu bez zmian. Ciekawe co będzie w GP Wielkiej Brytanii, gdzie mają być zabronione dmuchane dyfuzory. Póki co wszystko jak było.

adolfik9501
26-06-2011, 21:04
Wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Wyścig nudny. Nawet nie wiem czy czegoś nie przespałem...

robinhood
26-06-2011, 21:54
Ja spałem od połowy :D Obudziłem się na reklamach :D

adolfik9501
26-06-2011, 22:04
A wystarczyłoby ograniczyć bardziej ograniczyć aero by więcej przyczepności było z opon, zostawić dwie mieszanki na stałe (po co kilka na sucho jak koszty mamy ciąć) z nakazem użycie każdej z nich w wyścigu i wprowadzić małe baki, tak na 80 km co by nie dało się na 1 pitstop przejechać wyścigu. DRS wywalić, albo zostawić lecz na całym torze z ograniczoną ilością użyć bez pomiaru odległości, dla każdego, tak atakującego jak i broniącego się, - powiedzmy 25 razy. Od razu będzie więcej akcji.

kisio
27-06-2011, 09:43
Dawno nie było tak nudnego i przewidywalnego sezonu chyba..

MadOnion
27-06-2011, 09:48
Brawn GP tez nudził. Mimo wszystko widac Ferrari walczy Ferdek az tak dużo nie stracił do Vettela.

mike555
27-06-2011, 09:54
Dawno nie było tak nudnego i przewidywalnego sezonu chyba..

No nie przesadzajmy - do wczorajszego wyścigu nie było tak źle...

Celeborn
27-06-2011, 11:49
Dawno nie było tak nudnego i przewidywalnego sezonu chyba..


Nudny? Śmiałe stwierdzenie. Oprócz ostatniego wyścigu nie przypominam sobie żeby któryś z dotychczasowych był nudny. A co do przewidywalnosci co można powiedzieć dopiero po 1/4 sezonu. Szczególnie teraz kiedy bedzie tyle zmian...

MadOnion
27-06-2011, 15:41
Szkoda że chłopaki powoli się poddają :/ ale prawda jest taka że chyba cud musi się stać zeby VET nie zdobył majstra, z drugiej strony liczę mimo dominacji na ciekawe wyścigi.