PDA

Zobacz pełną wersję : zdalna SB-800



kacperek
27-05-2005, 18:59
Mozliwe ze gdzies bylo ale jakos nie udalo mi sie znalezc.
1. Ustawiam SB-800 do pracy w trybie remote wyzwalana zdalnie przez wbudowana w aparat lampke i teraz pytanie w jaki sposob steruje moca blysku SB-800? Czy ustawiajac odpowiednia przyslone w aparacie?
2. Zeby umiescic SB-800 na statywie nalezy np. w funsport zakupic statyw oswietleniowy oraz uchwyt przegubowy do lamp? Czy cos dodatkowo? (Chyba JAW sie czyms takim posluguje).

Al Bundy
27-05-2005, 19:08
1. Ustawiasz TTL a następnie odpalasz REMOTE (z tego menu) i po problemie...
2. nie wiem :)

fiorel
27-05-2005, 19:15
2. tak to wystraczy ew. jakiś parasol
1. wydaje mi się że masz pełną kontrolę nad błyskiem z poziomu puszki, możesz też manulanie lampą sterować

irekka
27-05-2005, 19:34
Sterowanie czy korekta ??? Sterowanie odbywa się "normalnie" - najpierw przedbłyski ( w tym błyski komunikacyjne) i polecenie oświetlenia mocą obliczona przez aparat. Natomiast korekta to w aparacie ustawiasz + lub - siły błysku. Co do mocowania - ja stosuję tę podstawkę z kompletu do ustawiania lampy na stole - do niej przykręcam szybkozłączkę i dzieki niej mam możliwośc podłączenia do statywu. Mó statyw jest dość wysoki, ale czasami umieszczam lampę na szafie na tej małej podstawce.

Al Bundy
27-05-2005, 22:17
Coś mylicie - nie można sterować siłą błysku z aparatu gdy lampa stoi gdzieś obok (zdalnie odpalana). Wtedy albo pozostaje TTL albo ręczne nastawy...

gmoszkow
28-05-2005, 00:00
Sterować mocą błysku w sposób czysto explicite nie można - można tylko zadać korekcję błysku.

Uchwyt z funsportu jest o tyle fajny, że można zamontować na nim parasolkę. Właśnie czekam na takowy uchwyt.

Pozdro

Grzegorz

Lolas
28-05-2005, 01:14
SB-800 mozna tez zamontowac na statywie do aparatu. w podstawce jest gwint, w ktory mozna wkrecic szybkozlaczke

kacperek
30-05-2005, 22:48
Sterować mocą błysku w sposób czysto explicite nie można - można tylko zadać korekcję błysku.

Uchwyt z funsportu jest o tyle fajny, że można zamontować na nim parasolkę. Właśnie czekam na takowy uchwyt.

Pozdro

Grzegorz

Jak dostaniesz uchwyt mozesz sie podzielic wrazeniami?
Rozumiem ze lampa blyska pelna moca a ja ustawiam korekte, czy inaczej ?

szymony
31-05-2005, 06:25
Rozumiem ze lampa blyska pelna moca a ja ustawiam korekte, czy inaczej ?

Nie błyskograt błyska prawie tak samo jak by był w sankach na aparacie. Jedyne różnice to nie jest wykorzystywany pomiar odległości przy kalkulacji ekspozycji (można olać obiektywey z "D"), oraz co uwazam już za sporą wadę przy focenu organizmów żywych, większa i ilość przedbłysków i wszystko co sie z tym wiąże.

Acha jeszcze korektę lampy można wprowadzić tylko z body (jeżeli wyzwalamy wbudowanym błyskogratem). Normalnie można z body i z lampy.