PDA

Zobacz pełną wersję : Bąbel powietrza - coś innego......



Borowa
02-02-2007, 15:32
Witam

Wrzucam coś co może was dziwić....Tak jest to bąbel powietrza
Puszczony przeze mnie z głębokości 6 m ku słońcu

Jest to bardzo łatwe, leżąc na plecach na dnie powiedź "P"

Miłej zabawy



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img201.imageshack.us/img201/7932/ringbubllewallpaperow5.jpg)


Pozdrawiam

Paweł

Erie
02-02-2007, 15:42
fajne zdjęcie, a masz może takie bez bąbelków - samo światło słoneczne rozproszone jak na powyższy zdjęciu przez wodę? najlepiej w high res i z licencją do wykorzystania do katalogu :)

zkrzysztof
02-02-2007, 21:22
Fajne. Dawaj następne, może teraz z „B”:)

pilon
02-02-2007, 21:25
Witam

Wrzucam coś co może was dziwić....Tak jest to bąbel powietrza
Puszczony przeze mnie z głębokości 6 m ku słońcu

Jest to bardzo łatwe, leżąc na plecach na dnie powiedź "P"
(...)


Dobrze że wyjaśniłeś jak go się puszcza, bo zanim doczytałem to myślałem że puściłeś go zupełnie inaczej, bynajmniej nie leżąc na plecach :shock:
Ale efekt super (nie wnikając czym i jak puszczane :) )

Gawronnek
05-04-2007, 09:28
kurcze Gwiezdne Wrota, a ja myślałem że to fikcja ;)

jchyra
06-04-2007, 21:27
efekt jest wspaniały,
te drugie kółko już mniej mi się podoba, raczej przeszkadza
chyba trochę poszło Ci bokiem ;-) bo sporo tam pojedynczych odłamków powietrza - bez nich było by ładniej
ja bym powtarzał aż do osiągnięcia efektu absolutnej ascezy na zdjęciu a wtedy ring poszybuje jakby do nieba
PS
wpędzasz mnie w kompleksy, nie wiedziałem, że leżenie na plecach na głębokości 6 metrów jest łatwe!

pebees
06-04-2007, 21:29
(..)
nie wiedziałem, że leżenie na plecach na głębokości 6 metrów jest łatwe!

E tam.. pod dużym kamieniem? Żaden problem :D

madmips
06-04-2007, 21:31
całkiem fajne, szkoda, że mam tylko kabinę prysznicową ;)

Al Bundy
06-04-2007, 21:32
Fajne to :) Też bym takie bąble pofocił...

Borowa
06-04-2007, 21:52
Chcialbym wam opowiedzieć to co wieloktrotnie widziałem pod wodą - ale to jest nie do opowiedzenia.......

No może choć troszkę -
Nurkowanie na jednej z Top 10ciu raf na świecie - Ras Mohammed - Shark & Yolanda reef głebokość od 0,5 do 800m głębokości przy jednej ścianie - prąd bardzo mocny, tak mocny że bąble wielkości piłek golfowych podróżują w poziomie, a gdy rafa się kończy, potężny prąd zabiera je w głąb...... Dookoła tysiące ryb, pięknych korali, wody o przejrzystości powyżej 25m - a tam ja i gromadka moich nurków latających w wodzie....

Ojjj, co ja bym dał aby tam teraz być......

david
09-04-2007, 13:26
Jest to bardzo łatwe, leżąc na plecach na dnie powiedź "P"
Mogłeś tylko dodac żeby przedtem przejśc odpowiedni kurs, żeby to "P" nie było osatnim wypowiedzianym w życiu. :-D

Borowa
09-04-2007, 13:54
David - to można robić mają sprzęt nurkowy na plecach - wtedy łatwiej ale z drugiej strony ciężej bo najlepsze O-bąble wychodzą na spokojnej wodzie stąd bardzo lubie zejść na bezdechu (freediving) na dno (czy to basenu czy morza) na kilka metrów i wtedy puszczać
Mój rekord to ok 20 O-bąbli na jednym wdechu (freediving)
JAk się ich puszcza więcej, to czasem się zderza że przez siebie przechodzą a czasem jeden drugiego wsysa - bo tak naprawde ten bąbel caly czas wiruje

Raz udało mi się puścić takiego z ok 20m tak mocno wirował że się zatrzymał na kilkanaście sekund na ok 10m, wtedy podpłynołem i patrzyłem się - coś niesamowitego jak bąbel utrzymuje głebokość i wiruje wsysają wszytskie małe bąbelki w swój pierścień... zawsze chciałem to nagrać na kamerze ale nie było ze mna operatora.....

david
09-04-2007, 20:32
David - to można robić mają sprzęt nurkowy na plecach - wtedy łatwiej ale z drugiej strony ciężej bo najlepsze O-bąble wychodzą na spokojnej wodzie stąd bardzo lubie zejść na bezdechu (freediving) na dno (czy to basenu czy morza) na kilka metrów i wtedy puszczać
Mój rekord to ok 20 O-bąbli na jednym wdechu (freediving)
JAk się ich puszcza więcej, to czasem się zderza że przez siebie przechodzą a czasem jeden drugiego wsysa - bo tak naprawde ten bąbel caly czas wiruje

Raz udało mi się puścić takiego z ok 20m tak mocno wirował że się zatrzymał na kilkanaście sekund na ok 10m, wtedy podpłynołem i patrzyłem się - coś niesamowitego jak bąbel utrzymuje głebokość i wiruje wsysają wszytskie małe bąbelki w swój pierścień... zawsze chciałem to nagrać na kamerze ale nie było ze mna operatora.....
Musisz miec pojemne płuca :-D, a dałoby radę zrobic tak dużego aby sunąc do góry otoczył człowieka?

Borowa
09-04-2007, 20:50
tak, można, zrobilem to ale...
Bąbel musi być puszczony z min 10metrow, po przecież chcesz uzyskać średnice ok 50-80cm a z ust wychodzi ok 3cm, z im głebsza puścisz tym bąbel będzie większy przy powierzchni. Jeżeli woda będzie się mieszać nad Tobą to rozwali bąbel...

Ja coś takiego zrobiłem a poźniej na płetwach lub monopłetwie przepływałem przez......
Szkoda że nikt tego nie uwiecznił na foto lub video...