PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka blenda?



laciaty
18-06-2011, 11:28
Witam. Składaniam się do zakupu blendy. Będzie mi ona służyła do doświetlania całej sylwetki, czasami twarzy przy portretach. Ogólnie mam mętlik w głowie czy brać 180x120 czy coś mniejszego np. 120x90?




Co myślicie o płaszczyznach sunfire?

Blendy F&V Photographic Equipment są jakiejś zjadliwej jakości czy totalne dno?

krolewicz
19-06-2011, 17:10
mam blende tej "marki" i raczej nie mam powodow do narzekania

generalnie większość dostępnych blend to tania chinszczyzna, ale do odbicia swiatla nie trzeba technologii nasa

Kundzior
19-06-2011, 18:10
120x90 powinno wystarczyć, 180x120 to niezły żagiel. Quantuma są dobrej jakości, a zresztą jak kolega powyżej napisał, tu NASA nie trzeba.

Władca Pixeli
19-06-2011, 19:04
generalnie większość dostępnych blend to tania chinszczyzna, ale do odbicia swiatla nie trzeba technologii nasa
Niestety przy blendzie też potrzeba dobrej technologii.
Kupiłem kiedyś niby markową srebrno-złotą i obie farby bardzo szybko się złuszczyły.

adiksw
15-08-2011, 11:23
Ja poczytałem sporo tematów o blendach i doszedłem jednak do wniosku że praktycznie nikomu nie psują się nawet te najtańsze blendy z allegro. Zamierzam kupić taką 5w1 i ogólnie zależy mi na płaszczyznach: złota, srebrna, sunfire i biała - według mnie to bardzo dobre uniwersalne zestawienie. Będę jej używał do portretów na zewnątrz i w związku z tym mam pytanie o wielkość. Ciężko będzie dorwać jakiegoś pomocnika do jej trzymania, dlatego preferuje mniejszą. Ale w sumie także do zastosowania w portretach wydaje mi się że 81cm będzie wystarczające, prawda? Może czasem chciało by się cyknąć fotkę prawie całej sylwetki ale w sumie wydaje mi się że przy dobrym ustawieniu blendy 81cm tez na złe ona na wyjść nie powinna. Dlatego skłaniam się za 81cm. Czy to dobra decyzja? Dodam iż niewykluczone że kiedyś kupię coś znacznie większego, ale i wtedy przyda się bardziej podręczna mniejsza blenda. Konkretnie myślę teraz o tej: http://allegro.pl/blenda-5w1-81cm-nowosc-sprawdz-sunfire-i1747297052.html

coroner
15-08-2011, 12:17
MZ optymalnym rozmiarem dla blendy jest 120 x 90, sam taką posiadam i chwalę sobie, jeśli większa, to 120 x 150 spokojnie wystarczy.

adiksw
15-08-2011, 12:23
No tak, tylko 120x90 staje się już dość nieporęczna i przy portretach jej wielkość może okazać się zbędna. Ja daje sobie sprawę że 81cm nie wystarczy mi do całej sylwetki, i nie do takiego zastosowania chcę ją kupić. Chcę się dowiedzieć czy 81cm pokryje mi te około 80cm osoby, tzn mniej więcej od pasa w górę czy np 80cm się nadaje do dobrego oświetlanie tylko 50cm?