PDA

Zobacz pełną wersję : Obudowy podwodne



jiro
26-08-2004, 22:01
Czesc!
Jak w temacie. Czy moze ktos ma i moze uzywal.? Chetnie poznam opinie w tym temacie....

Pozdrawiam

hesja
26-08-2004, 22:06
mam na sprzedaz ;)))
ale nigdy nie uzywalem i...
są cholernie drogie!!!

jiro
26-08-2004, 22:13
mam na sprzedaz ;)))
To wiem :wink:

ale nigdy nie uzywalem i...
Tego nie wiem :wink:

są cholernie drogie!!!
To tez wiem :wink:
Kiedys nurkowalem z takimi ciekawymi ludzikami. Jeden mial zrobiona wlasnorecznie obudowe do kamery video, z oprogramowanym sterowaniem z guzikow na zewnatrz obudowy....Dzialalo toto super;)
Drugi, strazak z Austrii, mial zrobiona obudowe do swojego cyfraka z plexi.Tez zrobil ja sam...Ale ja bym sie bal wlezc do wody ze swoim aparatem.... ktorego chroni tylko cos co zrobilem sam....;)

Pozdroofki

gmoszkow
26-08-2004, 22:22
Obudowy do zdjęć podwodnych nie są drogie są drogie jak s&^%$#$.

No nie mam pytań, ale orygnialne obudowy to zaczynają się od około 1200$ - to ja wolę jednak nowy jasny obiektyw.

Do zdjęć podwodnych polecam zakup jakiejś małpy cyfrowej (z możliwością recznego nastawiania) i wodoszczelnego opakowania do niego. koszt całości około 600 USD.

Widziałem zdjęcia z małpy i z jakiejś lustrzanki. Generalnie zbytnich różnic nie widać. To co zyskuje się na jakości szkła i tak trasi się przez obudowę (a właściwie poprzez 2 granice między ośrodkami powietrze-plexi, plexi-woda). Dodatkowo jak masz małpę to masz lapmę błyskową a przy normalnym aparacie dupa w krzakach (no chyba, że kogoś stać na lampę do zdjęć pod wodą). Dodatkowo w większości małp jest makro (też się pod wodą może przydać).

To tyle moich przemyśleń.

Grzegorz

PeterR
28-08-2004, 10:09
Jak w temacie. Czy moze ktos ma i moze uzywal.?

Polecam miekka obudowe Ewa Marine (www.ewamarine.de) kosztuje 120 funtow i znakomicie mi sie sprawdzila na tegorocznych wakacjach w Egipcie.
Pozdrawiam
PeterR

Anonymous
22-09-2004, 17:03
Witam,
na stronie http://www.digideep.com/ znajdziesz zestawienie wszystkich producentów obudów z testami. Warto poczytać. Jest też parę linków. Co do obudowy miekkiej typu EwaMarine to nadaje się moim zdaniem do niewielkich głebokości. Pod wodą worek tak mocno opina aparat, że wszystko się blokuje bo wciśnięte są wszystkie klawisze :-(. Po drugie jest bardzo podatna na uszkodzenia ostrymi przedmiotami.

pzdr
leszek