PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D700 cofanie przebiegu?



maciekjak
14-06-2011, 11:56
mam takie dziwne pytanie, chodzi o to, czy istnieje możliwość w jakiś sposób cofnięcia licznika zdjęc w nikonie D700 ( tak jak np w samochodach). Pytam, bo chce kupić używkę D700 i czasem przebiegi aparatów z jakimi się spotykam są zastanawiająco małe.

darkmajin
14-06-2011, 11:57
nie, ale można się exifem pobawić ... przebieg aparatu sprawdzisz w serwisie

maciekjak
14-06-2011, 12:03
a czy podpinając aparat pod kompa i przebieg pokazany w opandzie można brać za wiarygodny czy nie ?

darkmajin
14-06-2011, 12:10
ludzie są różni, ale na twoje szczęście Polacy są leniwi i 99% to raczej aktualne przebiegi ;) ...ja też kupowałem używkę 6000 klapnięć za 6100 ..było stresu, a jestem szczęśliwy do dziś...

jak masz możliwość to klapnie sam zdjęcie i zobacz exif albo daj gościowi 3min na zrobienie i przesłanie nie zdąży przekombinować jak się tak stresujesz :)

jedyne co robię przy ryzykownych zakupach to wpisuje maila, tel, nick itp do google i patrze co wyskakuje

maciekjak
14-06-2011, 12:13
wielkie dzieki

krzysztofer
14-06-2011, 14:04
a czy podpinając aparat pod kompa i przebieg pokazany w opandzie można brać za wiarygodny czy nie ?

Tak, jest wiarygodny.

kuman
14-06-2011, 16:15
ludzie są różni, ale na twoje szczęście Polacy są leniwi i 99% to raczej aktualne przebiegi ;)

chyba nie w samochodach, tam już nie są tacy leniwi Polacy :D

Kondzio-foto
14-06-2011, 17:28
chyba nie w samochodach, tam już nie są tacy leniwi Polacy :D

Leniwi to chyba było w sensie, że im się zdjęć nie chce robić. Bo jak by ktoś w Szczecinie licznik w body przekręcał to pewni i z Krakowa by do niego jeździli... i lenia by nie mieli.

maciekjak
14-06-2011, 19:57
chyba nie w samochodach, tam już nie są tacy leniwi Polacy :D

no mam nadzieje, że w aparatach tak nie jest :)

Keek
14-06-2011, 23:28
Ja nie rozumiem. Jak aparat ma maly przebieg to jest podejrzany? Moj Nikon d700 ma na liczniku niecale 5000 a kupiony byl w lato 2009. Ostatnio zastanawiam sie czy go nie sprzedac bo jak widac uzywany jest niewiele i znaczy, ze bede mial problemy ze sprzedaza z tego powodu? To moze przytrzymac spust zeby sie napstrykalo 50000?

Bjania
14-06-2011, 23:34
Problemów ze sprzedażą nie będziesz miał na pewno, bo ja chętnie kupię takie body z niskim przebiegiem - daj znać jak będziesz sprzedawał ;)

Keek
14-06-2011, 23:43
Problemów ze sprzedażą nie będziesz miał na pewno, bo ja chętnie kupię takie body z niskim przebiegiem - daj znać jak będziesz sprzedawał ;)

:) OK.
Obawiam sie tylko, ze z powodu niezaprzyjaznienia sie z Nikonem bedzie to komplet z 24-70, 70-200 i SB900. Na dodatek z powodu niecheci do papieru pakowego - do odebrania osobiscie w stolicy :D

badi
15-06-2011, 07:57
mam takie dziwne pytanie, chodzi o to, czy istnieje możliwość w jakiś sposób cofnięcia licznika zdjęc w nikonie D700 ( tak jak np w samochodach). Pytam, bo chce kupić używkę D700 i czasem przebiegi aparatów z jakimi się spotykam są zastanawiająco małe.

wiele osob kupuje sprzet i go po prostu rzadko uzywa. inna sprawa jesli byl to backup. sam sprzedawalem np. inne body z przebiegiem niecale 4000 strzalow, bo lepsze body nie zaliczylo awarii.

maciekjak
16-06-2011, 09:55
Ja nie rozumiem. Jak aparat ma maly przebieg to jest podejrzany? Moj Nikon d700 ma na liczniku niecale 5000 a kupiony byl w lato 2009. Ostatnio zastanawiam sie czy go nie sprzedac bo jak widac uzywany jest niewiele i znaczy, ze bede mial problemy ze sprzedaza z tego powodu? To moze przytrzymac spust zeby sie napstrykalo 50000?

no w sumie to masz racje, sam od listopada 2007 moją D80 zrobiłem jakies 14k zdjęć, generalnie nie podejrzewam nikogo z forum o tego typu przekręty, raz mi się trafiła na allegro dziwna oferta i troche dało mi to do myślenia