PDA

Zobacz pełną wersję : Czarne tło...



Ponury_Kosiarz
27-05-2005, 13:35
Przepraszam za trywialne pytanie, ale jak uzyskać czarne tło kiedy modelka ma za plecami białą ścianę ? Wiem, że trzeba ją od tej ściany odsunąć... a co z oświetleniem, tak, żeby oświetlić osobę ? Do dyspozycji mam SB800. Nie mam niestety zdjecia, które obrazuje o co mi chodzi, wiec licze na to, że mnie zrozumiecie :-)

dzieki wielkie z góry i pozdrawiam serdecznie !

zkruk
27-05-2005, 14:06
chyba tylko PSem ;)

ogolnie musisz doprowadzic do takiej sytuacji by swiatlo na sciane padalo w minimalnej ilosci - a na modelke - wrecz przeciwnie... w ogromnej - roznica wg mnie powinna wynosic z 10 ev (bo skora ma juz jakies 3 ev + 7 rozpietosci tonalnej) wiec sporo - moze byc trudne do uzyskania - a wrecz niemozliwe...

Paweł
27-05-2005, 14:14
chcesz fotkę do obróbki?
wydaje mi się że musisz równo podświetlić tło najlepiej jakieś kontrastowe - blue box - i zamienić a jak inaczej to sam z chęcią się dowiem :D

pozdrawiam i powodzenia

Ponury_Kosiarz
27-05-2005, 14:32
może to nie najlepszy przykład, ale chodzi mi o coś TAKIEGO (http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=648764)
Nie wklejam zdjęcia, żeby nie wykorzystywać go bez zgody autora...

BenHur
27-05-2005, 18:25
najlepiej chyba jednak zakupić (np na allegro) czarne tło. Oczywiście w PS można dorobić takie tełko (odrysowanie + paint bucket) i drobne korrkty pędzlem w soft light w opacity 25%), ale jest z tym duużo roboty, zwłaszcza jak modelka ma rozpuszczone kręcone włosy.

zkruk
27-05-2005, 19:57
nie ma szans :(
czegos takiego na pewno nie uzyskasz
jak pisalem wyzej zbyt duza roznica jasnosci... nie do opanowania... :(

skup sie moze wiec na high-key? ;)

xaban
27-05-2005, 21:16
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=5165

mizerek
29-05-2005, 10:49
czy ja wiem? jeśli modelka ma kręcone, rozpuszczone włosy to proponuje zabawe z warstwami i wycinanie poprzez warstwe. Daje to rewelacyjne efekty. Polecam

groseb
29-05-2005, 11:47
Można spróbować coś takiego:
-Modelka daleko od tła.
-Dwie kontry skierowane od tyłu na modelkę.
Z przodu bardzo małe światło tylko tyle aby oświetlić twarz.

Giuppo
30-05-2005, 20:45
A ja Ci poradze odwrotnie. Mysle ze manipulacja swiatlem niewiele da, bo nie zrobisz z bialego tla czarnego, jesli nie odejdziesz z modelka dostatecznie daleko. Sprobuj oswietlic wszystko tak, aby uzyskac mozliwie duza roznice w jasnosci tla i wlosow. Jesli modelka ma ciemne wlosy, to tlo oswietl bardzo jasno. Dzieki temu po zamianie foty na lab bedziesz mial duze szanse na dokladna maske wlosow zrobiona na podstawie kanalu Lightnes. Malowanie maski "na piechote" w wiekszosci przypadkow graniczy z cudem (oczywiscie jesli wlosy nie sa gladko uczesane).