PDA

Zobacz pełną wersję : lightroom i uzywanie presetow na kilku zdjeciach naraz



09-06-2011, 19:29
jak w temacie. jest mozliwe by uzyc jednego presetu na zaznaczonych zdjeciach przez kilka klikniec? podciaganie tylko kilku ustawien na kilkuset zdjeciach jest meczace i czasochlonne

dzejms
09-06-2011, 19:34
co to znaczy przez kilka klikniec?

Stosujesz preset na jednym zdjęciu.

Potem


In the Develop module, click the Copy button to the left of the toolbar, choose Edit > Copy, or choose Develop > Copy Settings. Select the settings you want and click Copy.
In the Library module, choose Photo > Develop Settings > Copy Settings. Select the settings you want and click Copy.

Potem zaznaczasz pozostałe i:


In the Develop module, click the Paste button, choose Edit > Paste, or choose Develop > Paste Settings.
In the Library module, choose Photo > Develop Settings > Paste Settings.

Zamiast klikac po menu mozna uzyc odpowiednio: CTRL(CMD w japku)+SHIFT+C i CTRL(CMD w japku)+SHIFT+V

witold68
09-06-2011, 19:35
w prawym dolnym...jest przycisk Sync (Synchronize) do tego typu..........

marszull
09-06-2011, 19:57
w prawym dolnym...jest przycisk Sync (Synchronize) do tego typu..........

100% poparcia ;)

09-06-2011, 20:34
dobra dzieki. jak bbede na komputerze to sprawdze

jackrabbit
09-06-2011, 20:39
w prawym dolnym...jest przycisk Sync (Synchronize) do tego typu..........

lo matko, a ja durny wiesniak zem myslal ze to jest tylko do synchronizowania slow kluczowych, az sprawdze zaraz czy mnie nie sciemniacie :)

marszull
09-06-2011, 21:07
lo matko, a ja durny wiesniak zem myslal ze to jest tylko do synchronizowania slow kluczowych, az sprawdze zaraz czy mnie nie sciemniacie :)

W library jest sync meta i reszta
ale w develop tylko reszta
dobre jest tez to ze mozemy wybierac jakie parametry chcemy "zsychronizowac"
a jakie nie

jackrabbit
09-06-2011, 21:17
W library jest sync meta i reszta
ale w develop tylko reszta
dobre jest tez to ze mozemy wybierac jakie parametry chcemy "zsychronizowac"
a jakie nie

aaa, juz teraz rozumiem, przepraszam za zamieszanie