PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 07 - GP Kanady



adolfik9501
09-06-2011, 11:24
Witam.

Po raz kolejny (32) zawitamy do Kanady by pojeździć na torze Circuit Gilles Villeneuve, gdyż przed nami FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA 2011. Jest to jeden z trzech torów w Kanadzie gdzie się ścigano w F1.

Tor ma taki układ:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Widok z satelity prezentuje się zaś następująco:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(45°30'18.29" N, 73°31'35.71" W)

Oczywiście na stronie F1 dostępny jest diagram z opisem zakrętów i zdjęciami tychże: tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/canada_857/circuit_diagram.html).

Trochę danych technicznych (obecna wersja toru funkcjonuje od 2002 roku):

Długość toru: 4361 m
Ilość okrążeń: 70
Dystans wyścigu: 305.270 km
Pierwsze Grand Prix: 2002 (1978 )
Ilość Grand Prix: 8 (31)

Strefa DRS:

Mają być dwie strefy DRS - na ostatniej prostej jak i na prostej start/meta.
Strefa pomiaru ma być jedna!
Wyprzedzany ma przechlapane - nie dość, że zostanie wyprzedzony to jeszcze na drugiej prostej mu wyprzedzający bardziej odjedzie...

Jeszcze się nie doszperałem dokładnych parametrów co/gdzie/jak/i dlaczego tak głupio.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2002 - Michael Schumacher (Ferrari F2002/Ferrari 051 3.0 V10) 1:33'36.111 hrs. 195.682 km/h.
(1978 - Gilles Villeneuve (Ferrari 312T3/Ferrari 312B 3.0 B12) 1:57'49.196 hrs. 160.414 km/h)

Ostatni zwycięzca:

2010 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/25A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:33'53.456 hrs. 195.079 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Ralf Schumacher (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'12.275 min. 217.220 km/h.

Rekord toru (najlepszy czas w wyścigu):

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'13.622 min. 212.246 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki wyścigu w 2010 roku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram (naszego czasu):

Piątek, 10 czerwca 2011 r.

1 trening: 16:00 - 17:30
2 trening: 20:00 - 21:30

Sobota, 11 czerwca 2011 r.

3 trening: 16:00 - 17:00
Kwalifikacje: 19:00

Niedziela, 12 czerwca 2011 r.

Wyścig: 19:00

Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania m.in. na stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://www.meczyki.pl/

http://hqtv.com.pl/pl/

http://www.vipbox.tv/

http://www.soccer-live.pl/index.php

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z archiwum YT:

l1voFVB8l7k

Wypadku z 2007 r nie będę przypominał za to z niecierpliwością i niepewnością czekamy na więcej:

zijDO0-PEY4

6:25 RK: Mi sono rotto i coglioni :mrgreen:


Zapraszam

ekonet
09-06-2011, 11:42
To czemu w tytule jest "2011 07"? :)

adolfik9501
09-06-2011, 11:43
To czemu w tytule jest "2011 07"? :)

Dlatemu że w Australii było 2011 01 ;)

ekonet
09-06-2011, 11:44
Dlatemu że w Australii było 2011 01 ;)
Że siódmy jakby? ;)

adolfik9501
09-06-2011, 11:47
Że siódmy jakby? ;)

Tak jakoś wychodzi, że siódmy... a że tak mi się napisało przy pierwszym GP to tak ciągnę.

adolfik9501
10-06-2011, 20:53
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Vettel rozbił bolid na ścianie mistrzów... teraz to mu do reszty odbije ;)

Perez (Sauber) się źle poczuł i na resztę weekendu w Kanadzie zastąpi go Pedro de la Rosa.

adolfik9501
10-06-2011, 21:34
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
11-06-2011, 18:32
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Za chwilę kwalifikacje.

adolfik9501
11-06-2011, 20:10
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Ładnie Ferrari (choć w LT czasy mają na odwrót ;) ) Dziś coś Maci odstawały, choć i tak nie jest źle. Zobaczymy jak to się ułoży wszystko w wyścigu.

Taki żart: ;)

Widząc szyderczo uśmiechniętego Helmuta "dobry chłopczyk" Marko po kwalifikacjach dotarło do mnie w jaki sposób doprowadzili Vettela do takiej formy. Po prostu Wielki Palec musi być pierwszy jeśli chce być z tyłu :mrgreen:

dzejms
11-06-2011, 20:52
Nie ogladalem, ale 2 i 3 miejsca mają chyba zamienione czasy?



2. Alonso - 1.13.412
3. Masa - 1.13.217

adolfik9501
11-06-2011, 20:54
Nie ogladalem, ale 2 i 3 miejsca mają chyba zamienione czasy?


(...)

Ładnie Ferrari (choć w LT czasy mają na odwrót ;) ) (...)

Ano.

EDYTA: Coś w tym LT namieszali.

Alonso 1:13,199
Massa 1:13,217

EDYTA2: OT - dzisiaj jadą chłopaki w 24h LeMans i się wypadek po godzinie przydarzył:

0AsPrCErGUU

adolfik9501
11-06-2011, 22:36
D'Ambrosio mimo nie zmieszczenia się w limicie 107% [1:19,414 - 107% Q1 - 1:18,989] został dopuszczony do startu. Tylko w pierwszym wyścigu skorzystano z tej zasady. Obecnie wydaje się, że jest ona dla jaj ;)

adolfik9501
12-06-2011, 19:03
Tor mokry, to żeby dzieci sobie krzywdy nie zrobiły start będzie za SC. Żenua. Do tego od GP Anglii wejdzie w życie zakaz używania dmuchanych dyfuzorów. Raz FIA czegoś zabrania w trakcie sezonu, jak teraz, innym razem dopiero po sezonie, jak w 2009. Sami siebie ośmieszają.

EDIT: Ciekawe jak długo będą udawać, że się ścigają.

Boryszuk
12-06-2011, 19:46
Przynajmniej nie będą musieli samochodów myć przed kolejnym wyścigiem :mrgreen:

Swoją drogą, odnośnie transmisji. Coś mi nie chciał stream z bbc działać, zmuszony jestem oglądać po poslku. Współczuję Wam wszystkim oglądającym na polsacie. Ależ oni gadają głupoty...

PS. Czerwona flaga

adolfik9501
12-06-2011, 19:53
Ja rozumiem, że na owalach się w deszczu nie jeździ, ale w F1... F1 schodzi na psy. Niech jeszcze wprowadzą te 4 cylindrowe 1.6, a do tego cichy wydech to przestane to oglądać. Dobrze, że jeszcze V8 jeżdżą ;)

Boryszuk
12-06-2011, 20:05
Ja rozumiem, że na owalach się w deszczu nie jeździ, ale w F1... F1 schodzi na psy. Niech jeszcze wprowadzą te 4 cylindrowe 1.6, a do tego cichy wydech to przestane to oglądać. Dobrze, że jeszcze V8 jeżdżą ;)

Wiesz, jeśli nie ma widoczności to ciężko żeby się ścigali.

adolfik9501
12-06-2011, 20:12
Tylko, że obecnie przesadzają. Start za SC, trochę mocniej pada i znowu SC, albo nawet wyścig przerywają. Trza dzieci do F1 nie przyjmować. Dawniej to były wyścigi dla facetów z krwi i kości, a teraz dla młodzików, którym wszystko przeszkadza. Jedyny Hamilton się w tym towarzystwie wybija, bo chce się ścigać zawsze i w każdych warunkach.

costi
12-06-2011, 20:26
Bez sensu, niedługo będą siłę wiatru przed wyścigiem badać, czy aby dobrze wieje i da się jeździć...

adolfik9501
12-06-2011, 20:30
Amerykańce przynajmniej się nie patyczkują - jak jest ulewa i nie ma szans na poprawę, to przenoszą dalszą część wyścigu na poniedziałek.

Erie
12-06-2011, 20:48
Adolfik bez przesady - w tym deszczu g... widać, wody na torze od cholery, a to nie są wyścigi motorówek - mają się pozabijać aby Ci się dobrze czipsy przed TV wpie...? Inna sprawa, że FIA już powinna przerwać tą zabawę i okreslić koniec - nie ścigamy się już i tyle.

MadOnion
12-06-2011, 20:53
Trzeba dostosować prędkość do warunków panujących na drodze ; )
Myślę że czipsy nie za wiele maja wspólnego z padającym deszczem.

adolfik9501
12-06-2011, 20:54
W gorszych warunkach się ścigali i było dobrze. Po prostu trza dostosować prędkość do warunków na torze ;) Obecnie wszystko przeszkadza. Odnoszę wrażenie, że te chłopaczki są przepłacani tak samo jak kopacze.
Co do zakończenia wyścigu - to albo jechać, albo przenieść na poniedziałek. Ale nie, F1 jest wyjątkowa i zakończą ot tak..., ewentualnie za SC sobie pojeżdżą co by 70-75% przejechać by pełne punkty mogli przyznać.

EDYTA: Generalnie wyścig do zadu. Gdyby nie "Rjana" i świszcze to nie byłoby o czym dzieciom opowiadać ;)

adolfik9501
12-06-2011, 23:07
Vettel to damski narząd rozrodczy, a Button to co dzisiaj wyprawiał to miazga (mimo wyeliminowania Hamiltona). Ciekawe co teraz wymyślą za kontakt z Alonso i Hamiltonem.

EDYTA: Wyniki nieoficjalne:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

EDYTA2: Dobrze, że po takim czasie oczekiwania coś się w wyścigu działo.
Schumacher podjarał komentatorów Polszmatu - pomylili wysychający tor z mokrym i wychwalali MSC jak to on dziś cudownie w deszczu jedzie, choć jak był deszcz to jechał nijako.
Poziom komentarza jak zwykle na standardowym niskim poziomie. Tradycyjnie co innego widzisz, co innego słyszysz.

elarco
12-06-2011, 23:10
haha ! :) warto było siedzieć do tej pory i oglądać, ostatnie okrążenia świetne a final lap fantastyczne :)

Erie
12-06-2011, 23:14
końcówka była miła, a "Veciel" nie ma 1st place :D - idę spać w dobrym humorku, Buttonowi się dzisiaj to zwycięstwo jak cholera należało :)

adolfik9501
12-06-2011, 23:15
No i Vettel będzie wieczorem z przodu :mrgreen:

sniper88
12-06-2011, 23:24
Takie GP to ja mogę oglądać 24/7:D
Szkoda tylko Schumiego, miło by było znowu go zobaczyć na podium;)

Boryszuk
13-06-2011, 00:07
Nie moglem obejrzec koncowki a szkoda bo sie dzialo. Chyba najwyzsza pora rzucic robote :mrgreen:

adolfik9501
13-06-2011, 12:31
Wyniki oficjalne:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Upiekło się Buttonowi (jakby śmieli po takiej jeździe), jak i Kobayashiemu. Karę (20 sek.) dostał tylko Karthikeyan za zyskanie pozycji dzięki ścięciu zakrętu.

MadOnion
13-06-2011, 14:00
Nick Heidfeld testował nowe ruchome przednie skrzydło a porządkowy chciał poczuć się jak to jest w carmageddon.