PDA

Zobacz pełną wersję : śmigielkowo nad Balicami



tot1977
08-06-2011, 10:22
Wczorajszy wieczorny wypad na krakowskie Balice.
Moja 1 walka z samolotami i test 55-300.
PS: Pozdrowienia dla Panów z ochrony lotniska i policji ;) Mam nadzieje że podreperowałem trochę budżet krk ;)

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tyburski.net.pl/zdjecia/Samoloty/slides/DSC_2176.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tyburski.net.pl/zdjecia/Samoloty/slides/DSC_2227.jpg)

Bonusik


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tyburski.net.pl/zdjecia/Samoloty/slides/DSC_2230.jpg)

pes
08-06-2011, 10:26
bonusik jest super :)

look
08-06-2011, 10:32
...czyżbyś wjechał za zakaz :>?? (niestety od pewnego czasu, praktycznie codziennie między 18 a 21 są tam smutni panowie z druczkami przelewów :D


btw...bonus świetny

tot1977
08-06-2011, 10:41
...czyżbyś wjechał za zakaz :>?? (niestety od pewnego czasu, praktycznie codziennie między 18 a 21 są tam smutni panowie z druczkami przelewów :D


Niestety. Ochrona lotniska zgłosiła zaparkowany samochód w krzakach który wg nich za długo i podejrzanie tam stał ;)
Panowie nawet powiedzieli że mają kamerę termowizyjna ;D i nawet jak ciemno to nas namierzą ;D.
Jakoś nie zrobiło to na nas wrażenia ale cóż ... życie ;)

slavec
08-06-2011, 11:17
sesja fajowa, na brzuchu bonusa pięknie się odbija oświetlenie pasa.

P.S. to ile ci wypisali ?

tot1977
08-06-2011, 11:36
P.S. to ile ci wypisali ?

Najniższy możliwy ;)
A to tylko dlatego że sobie wycieczkę krajobrazową zrobili zamiast zbierać pijaków lub lumpów spod sklepów ;D

slavec
08-06-2011, 13:47
Najniższy możliwy ;)
A to tylko dlatego że sobie wycieczkę krajobrazową zrobili zamiast zbierać pijaków lub lumpów spod sklepów ;D

w końcu każdy z nich ma jakiegoś szefa, a ten szef kolejnego i wszyscy od czasu do czasu muszą dostać za coś medal do klapy...

qualin
08-06-2011, 16:41
w końcu każdy z nich ma jakiegoś szefa, a ten szef kolejnego i wszyscy od czasu do czasu muszą dostać za coś medal do klapy...

Tymbardziej, ze n alotniskach masz monitoring i sa pewne przepisy miedzunarodowe, ktore scisle okreslaja kto i jak moze parkowac na terenie portu lotniczego. Akurat w tym momencie moglby wpasc audyt z Urzedu Lotnictwa Cywilnego i jak myslisz kogo by ukarali ? Port Lotniczy i po dupie dostaliby Ci co mieli wtedy patrol. Na lotnisku nie sa priorytetem pijaczki tylko wlasnie zle zaparkowane auta, pozostawione bagaze i podobne rzeczy ktore maja wplyw na bezpieczenstwo portu.

slavec
08-06-2011, 17:51
Tymbardziej, ze n alotniskach masz monitoring i sa pewne przepisy miedzunarodowe, ktore scisle okreslaja kto i jak moze parkowac na terenie portu lotniczego. Akurat w tym momencie moglby wpasc audyt z Urzedu Lotnictwa Cywilnego i jak myslisz kogo by ukarali ? Port Lotniczy i po dupie dostaliby Ci co mieli wtedy patrol. Na lotnisku nie sa priorytetem pijaczki tylko wlasnie zle zaparkowane auta, pozostawione bagaze i podobne rzeczy ktore maja wplyw na bezpieczenstwo portu.


...ups, ale tu chodzi chyba raczej o zaparkowany samochód w okolicy lotniska, tam gdzie akurat jest np. zakaz parkowania, a nawet wjazdu, np. ul. Spacerowa czyli tzw. ,,górka" na EPKK, myślę ze o to chodziło:roll:, ew. niech nas autor wątku ,,naprostuje";-)

P.S. a foty ewidentnie z ,,górki" są...

qualin
08-06-2011, 18:11
Nie wiem jak wyglada topografia portu na EPKK, poprostu przepisy wewnatrz portowe roznia sie troszke od drogowych bo sa tam inne prioryety, chociaz moglo tez tak byc, ze trafilo sie na nadgorliwego sluzbiste, ktorego hobby jest wystawianie mandatow :) Ja przewaznie pouczam, chyba, ze ktos jest chamski i arogancki to zawsze mozna dac do 500 zl z art. 210 pkt 7 z prawa lotniczego :)
No, ale nie robmy OT, mi sie bonusik bardzo podoba, pozostale takie bez zadnych emocji.

slavec
08-06-2011, 18:18
...fajnie by było jak by bonusik był jeszcze szerzej kadrowany (a może jest, to dawać tu:-P), a po za tym skośny ATR-ek mi bardzo pasi, coś on jakiś taki ,,nówkasztuka", jaki ma reg., nie jest to czasem ostatni nabytek???

Meggido
08-06-2011, 19:01
tot1977, gdzie konkretnie zaparkowałeś?

tot1977
08-06-2011, 20:10
...ups, ale tu chodzi chyba raczej o zaparkowany samochód w okolicy lotniska, tam gdzie akurat jest np. zakaz parkowania, a nawet wjazdu, np. ul. Spacerowa czyli tzw. ,,górka" na EPKK, myślę ze o to chodziło:roll:, ew. niech nas autor wątku ,,naprostuje";-)

P.S. a foty ewidentnie z ,,górki" są...

Tak dokładnie ;). No cóż byłem tam 1 raz z kolegą i nie wiedziałem że służby lotnicze tak szybko działają. A i żeby nie wybuchła afera na forum wcale im tego nie mam za złe !!! ;).

tot1977
08-06-2011, 20:12
...fajnie by było jak by bonusik był jeszcze szerzej kadrowany (a może jest, to dawać tu:-P), a po za tym skośny ATR-ek mi bardzo pasi, coś on jakiś taki ,,nówkasztuka", jaki ma reg., nie jest to czasem ostatni nabytek???

Wstawię jutro szerzej wykadrowanego ;) Dziś pogoda mnie wykończyła.

qualin
08-06-2011, 20:14
A ile Ci wlepili ?

tot1977
08-06-2011, 20:31
A ile Ci wlepili ?

50 zł minimalny jako ostrzeżenie ;)

qualin
08-06-2011, 20:56
No to nie ma tragedii :) Znam takich co o byle przewinienie zaczynaja rozmowe do 200 zl :P

tot1977
08-06-2011, 21:04
No to nie ma tragedii :) Znam takich co o byle przewinienie zaczynaja rozmowe do 200 zl :P

Oficjalnie tak było. Ale wiesz 2 handlowców na 2 policjantów ;) nie mieli szans :p

Szardin
10-06-2011, 09:53
Panowie - prawda jest taka :
jest droga ul. Spacerowa - znak Znak B-1 " zakaz ruchu w obu kierunkach "
i jak widać auto można zostawić dość blisko lądujących samolotów
a to chyba wystarczający powód do niepokoju ochrony ruchu lotniczego

wystarczy auto zostawić na dole i z buta lub drogą polną od góry gdzie nie ma zakazu :-)

tot1977
10-06-2011, 10:00
... coś on jakiś taki ,,nówkasztuka", jaki ma reg., nie jest to czasem ostatni nabytek???

Tak z marce tego roku nr SP-EDG

slavec
10-06-2011, 13:03
Tak z marce tego roku nr SP-EDG


...tak myślałem że to osławiony już: EDGAR:smile:!

tot1977
10-06-2011, 13:57
...tak myślałem że to osławiony już: EDGAR:smile:!

Osławiony ? Chodzi ci o "styl" podchodzenia do lądowania w warszawie :p ;) czy coś innego bo ja raczkuje w tym temacie ;D

slavec
10-06-2011, 14:21
Osławiony ? Chodzi ci o "styl" podchodzenia do lądowania w warszawie :p ;) czy coś innego bo ja raczkuje w tym temacie ;D

e nie, ogólnie, jak już jest coś nowego (a u nas w Polsce to rzadkość) to wszyscy wzdychają, jak przy pierwszym Embraerze 190, ciekawe co będzie jak dostaniemy 787, a tak na marginesie ponoć po 20-tym czerwca ma się pokazać na epwa (787)