PDA

Zobacz pełną wersję : całkowite zaćmienie Księżyca - 15 czerwca 2011 r.



conra
06-06-2011, 16:14
Time: Wednesday, June 15 at 7:30pm - June 16 at 1:00am
Location: nów Ziemi
Created By : Kocham astronomię
More Info:
W Polsce widoczne tuż po zachodzie Słońca. Księżyc pojawi się już rdzawoczerwony.

Początek zaćmienia całkowitego 21h22m
Maksymalna faza 22h12m
Koniec zaćmienia całkowitego 23h03m

Całkowite zaćmienie potrawa aż 101 minut.


http://www.facebook.com/event.php?eid=210151709017933

TMB
06-06-2011, 18:20
Jakoś nigdy się tym nie jaram...ale ciepłe noce, bezchmurne niebo. może coś spróbuje złapać :)
Patrze na prognozę i widzę, że może być dobrze!

McSimus
08-06-2011, 11:01
Ostatnio zaćmienia zaćmiewały mi chmury. Może tym razem będzie lepiej a nockę i tak mam na czuwaniu więc czekamy :)

TMB
14-06-2011, 17:54
:( :( Patrze na prognozę pogody na noc ze środy na czwartek i kaplice widze :( Jedynie w zachodniopomorskim mogą coś zobaczyć, a reszta kraju to ...eh szkoda gadać.

mpwt
14-06-2011, 23:35
Może tragedii nie będzie. Trzeba obserwować:
http://new.meteo.pl/
http://sat24.com/pl

Pamiętajcie, że zaćmienie zacznie się nisko nad horyzontem!

TMB
15-06-2011, 18:09
Marcinie - czyli o której mniej więcej? Czyli o 21.30?

mpwt
15-06-2011, 18:21
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2425741&postcount=217