Zobacz pełną wersję : filtry lub efekty do zdjec.
Witam, jestem nowy w tych zabawkach i chciałbym się dowiedzieć jakich filtrów, bądź efektów używać do zdjęć klubowych. Chodzi mi o taki efekt, jakby rozmycia świateł czy rozciągania. =)
Z góry dzięki za pomoc.
ppablo12345
03-06-2011, 20:49
Wrzuć jakieś przykładowe zdjęcia, bo ciężko powiedzieć, o co Ci chodzi.
Coś tego typu http://imageshack.us/photo/my-images/30/dsc06058l.jpg/
jackrabbit
03-06-2011, 22:20
cos tego typu http://imageshack.us/photo/my-images/30/dsc06058l.jpg/
moja nokia takie robi
andrstac
03-06-2011, 22:21
cos tego typu http://imageshack.us/photo/my-images/30/dsc06058l.jpg/
Zdjęcie zrobione z długim czasem, w celu złapania zastanego i dobłyśnięte lampą na drugą kurtynę w celu zamrożenia pierwszego planu.
Art Erie
03-06-2011, 22:50
To efekt jak najbardziej zamierzony, warto się uczyć poprawnej ekspozycji, by uzyskać "zamierzony efekt".
2pompony
04-06-2011, 00:44
żżżaden!!!
lodzermensch
04-06-2011, 01:14
slow synch
ppablo12345
04-06-2011, 09:40
Tak, to żaden efekt, to po prostu kiepskie zdjęcie:)
A tak poważnie: ustawiasz aparat na dłuższy czas naświetlania, np. na 1/15 s. , lampę błyskową na wyzwalanie na tylną kurtynę i osiągniesz podobny efekt.
A teraz bez złośliwości: naukę fotografowania warto zacząć od dokładnej przeczytania instrukcji obsługi i opanowania aparatu, spróbuj najpierw opanować podstawy.
panie - takie cuda to się aparatem robi :)
żżżaden!!!Było na czerwono samo "ż" napisać, bo pewnie z tego zrozumie tylko tyle, że to nie "efekt z komputra". ;)
BTW -- bardzo ciekawa zaleznosc. Ludzie, ktorym nie chce sie nauczyc podstaw fotografii, szukajac magicznych programow, ktore z ich pstrykow zrobia cuda (najlepiej za wcisnieciem przycisku "ok", "do it!" albo "generate"), jednoczesnie popelniaja cala mase bledow ortograficznych. :) To tak przy okazji -- pod rozwage autora watku.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.