Zobacz pełną wersję : Zdjecie z autorem w tagu
fazikpl665
02-06-2011, 22:10
witam
nie wiem do jakiego działu wrzucić ten wątek więc piszę tutaj... potrzebuję zdjęcie w którym będzie zakodowane przez aparat "komentarz" i "autor"... czytałem na innych forach że w Nikonach da się wpisać w aparacie autora by później dopisywał go do każdego zdjęcia w tagu... potrzebuję takiego zdjęcia do projektu ( projekt to exif czyli wyciąg meta danych z pliku jpg)... Nikoniarze pomoooooocyyyy bo termin oddania projektu nadchodzi!!!!! :(
Witam.
Na przykładzie D300:
Menu > Ustawienia > Inf. o prawach autorskich > ON.
Pojawia się wtedy okienko, gdzie można wpisać tekst w pola Fotograf i Prawa autorskie. Pozostaje tylko zaznaczyć „ptaszek” na opcji Dołącz inf. o prawach autor.
W D60 jest to troszkę uboższe:
Menu > Ustawienia > Komentarz do zdjęcia > ON.
Pojawia się wtedy okienko, gdzie można wpisać tekst. Tak jak poprzednio trzeba zaznaczyć „ptaszek” na opcji Dołącz komentarz
Pozdrawiam.
W programach, które czytają EXIFY , można wszystko dopisać i edytować jak kojarzę.. :)
Eeeee ale lepiej w puszce.......leeeee no to sobie tak zrobie:D dzieki:D
chlopaki... z tego co rozumiem, kolega prosil o zdjecie a nie porade jak dodac informacje o autorze... :mrgreen:
fazikpl665
03-06-2011, 09:55
chlopaki... z tego co rozumiem, kolega prosil o zdjecie a nie porade jak dodac informacje o autorze... :mrgreen:
dokładnie.... koledzy proszę poratujcie mnie... nie ważne jakie tylko żeby było i miało zapisane to w tagu... jeśli byłby ktoś uprzejmy to proszę odezwać się na priv....
W programach, które czytają EXIFY , można wszystko dopisać i edytować jak kojarzę.. :)
wiem że można ale to jest dopisywanie i kolejna męczarnia w pisaniu programu... mój program ma po prostu wyczytać z pliku jpg informacje bez ich zmian...
o ile nikt Cie nie poratuje to postaram sie wieczorkiem cos Ci podeslac
fazikpl665
03-06-2011, 11:30
o ile nikt Cie nie poratuje to postaram sie wieczorkiem cos Ci podeslac
byłbym kolego bardzo wdzięczny :]
Przysłałbym tylko nie wiem jak przez forum załączyć załącznik, daj mi na PM adres.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.