PDA

Zobacz pełną wersję : billboard z D3



photoaction
31-05-2011, 19:50
Witam kolegow, otrzymalem zlecenie sesji reklamowej. Doxelowo zdjecia maja widniec na bilbordach 5x2 m. Czy jakosc rawa.z D3 wystarczy na taki rozmiar?

stachu321
31-05-2011, 20:21
żart?

doktor
31-05-2011, 20:23
żart? - nie, bilbord. Styknie. Projekt w skali 1:10 z fotkami na 300 dpi

Cosnek
31-05-2011, 20:26
A jak nie wystarczy to co zrobisz?

Megazordon
31-05-2011, 22:46
Kupi sobie to:
http://www.e-oko.pl/sklep/aparaty-srednioformatowe-aparaty-hasselblad-11160-strona1-hasselblad-h4d-50-body-2987.html

Wtedy jakoś da radę z rozdzielczością.

photoaction
31-05-2011, 22:58
gdybym TO kupił, nie pisałbym tutaj.
doktor - to jest główna zasada wszystkich bilbordów?

grudzinsky
31-05-2011, 23:38
http://www.youtube.com/watch?v=kRRt1nPE2Co - jak nie znasz angielskiego to napisze tak. porownali D700 z F5 i wydrukowali 17 metrowe plotna i porownali szczegoly...myslisz, ze 5x2 z D3 nie wyjdzie? ;)

de Fresz
01-06-2011, 00:30
Witam kolegow, otrzymalem zlecenie sesji reklamowej. Doxelowo zdjecia maja widniec na bilbordach 5x2 m. Czy jakosc rawa.z D3 wystarczy na taki rozmiar?

Odpowiedź jest dość prosta: to zależy ;-)
Po pierwsze od projektu – czy to ma być fota na całą powierzchnię formatu europejskiego (504x238 ), czy tylko np. postać lub przedmiot będący elementem gdzieś na lejaucie (choćby i po całej wysokości). W pierwszym przypadku – od biedy (szczególnie w połączeniu z pkt. 2), w drugim – na luzie.
Po drugie od zdecydowania klienta/projektanta – jaki zapas będzie potrzebny, czy np. na fotografowanym projekcie nie będzie cała sylwetka, z której na dalszych etapach zostanie popiersie lub sama twarz (tak się zdarza, to nie żart).
Po trzecie od narzuconych przez klienta/projektanta rygorów jakościowych, choć akurat przy outdoorze nie ma co jakoś szczególnie szaleć, jednak dobrze aby nie nie schodzić poniżej tych realnych 250 ppi dla miniatury 1:10.



http://www.youtube.com/watch?v=kRRt1nPE2Co - jak nie znasz angielskiego to napisze tak. porownali D700 z F5 i wydrukowali 17 metrowe plotna i porownali szczegoly...myslisz, ze 5x2 z D3 nie wyjdzie? ;)

Nawet przy dość badziewnej jakości filmiku na YT widać dwie rzeczy: obróbka była marna (filmu gorsza) oraz że jeden i drugi materiał klęknął przy takim powiększeniu. Ale siatki, to siatki.

Michał Jędrak
01-06-2011, 10:44
Billboard to akurat nośnik mało wymagający, bo raster jest niemalże wielkości winogron. Jakiekolwiek zdjęcie o wymiarach 3000px na dłuższym boku spokojnie da radę, bo billboardy ogląda się z daleka. Serio. Nawet graficy tego nie wiedzą i często chcieliby mieć plik wielkości dziesiątek mpx podczas, gdy wystarczą 3mpx. A więc D3 wystarczy spokojnie na billboard, nawet D70 da radę :-)

photoaction
01-06-2011, 13:19
to zlecenie bielizny. na zdjeciach bedzie modelka wypelnaijaca 90% kadru.

de Fresz
01-06-2011, 13:56
Jeśli to nie idzie pod szparówkę, to dolicz jeszcze min. 20% zapasu na kadrowanie.