Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] Plac Zbawiciela ?
Zbigniew
30-01-2007, 18:45
Pochmurny koniec stycznia. Plac Zbawiciela w Warszawie.
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/img259/8415/w1mvu7.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/6863/w2msz3.jpg)
3
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/2506/w3mal2.jpg)
Zbyszek
nie przemawiają do mnie te fotki :(
shadowArt
30-01-2007, 20:20
Hmmmmm.....
Nie mogę się tu doszukać treści.
Jak dla mnie reportaż powinien coś mówić, pokazywać, powinien być (imho) spójny.
Tutaj nie widzę spójności, każda fota jakby z innej bajki (i to szarej bajki), choć zawierają ten sam budynk w kadrze. Zdjęcia nic do mnie nie "mówią".
Może gdyby, żeczywiście pokazac jakies zycie placu, a tu nawet placu nie widać (poza 3)
Do mnie też te foty nie mówią wcale.. ani w serii ani każda z osobna... może 3 jeszcze by się broniła - wiadomo żebrak, przechodzień, życie ulicy...itp ale jako jedna w tym zestawieniu jest zupełnie nieczytelna...
Natomiast nr 1 to chyba jakaś pomyłka? - wszystko poucinane i tylko tabliczka z nazwą ulicy ma stanowić o tej fotce? To, że to Plac Zbawiciela to dla Warszawiaków chyba rozpoznawalne a dla reszty... raczej uwierzą na słowo - bo niby czemu mieliby nie wierzyć?
PS komentarz krytyczny co nie znaczy, że potrafię lepiej;)
Zbigniew
30-01-2007, 20:54
Dobra, czuję się zmiażdżony krytyką. Jak zdjęcia się same nie obroniły, to trudno. Dodam tylko kilka słów czemu było tak a nie inaczej.
Ogólnie z placem tym jest tak, że właściwie nic tam nie ma - na środku nie ma placu (piszę to dla tych, którzy nie byli) - jest jedynie rondo, a w środku torowisko. Samo miejsce nie jest za cudowne, bo budynki z poprzedniej epoki, pomazane, popisane, pobrudzone, a dzisiaj to wyglądało zupełnie ochydnie (doszło szare niebo, breja na drogach i chodnikach) - zdjęcia poniżej. A jedynka i inne tak pocięte, bo tam na środku krzyżuje się chyba ze 100 kabli trakcyjnych i ich odciągów, są jakieś latarnie i wogóle nie ma jak zrobić zdjęcia, aby nic nie było pocięte. Stąd chciałem poszukać bardziej nietypowych ujęć, a nie tylko plac, którego nie ma :)
Zbyszek
A tutaj przykłady jak jest:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img166.imageshack.us/img166/3861/11075289xq4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img166.imageshack.us/img166/9493/71139635to4.jpg)
pjolofoto
30-01-2007, 21:03
TO NIE JEST REPORTAZ ! ! !
Widzialem wiele fajnych zdjec tego placu ,bardzo fajnych.
Plac jest swietny ,niestety nie widac tego na twoich zdjeciach.
Tramwaje ,setki trakcji ,LUDZIE !
Sprobuj jeszcze raz ,pochodz tam z godzinke bez robienia zdjec
a zobaczysz wiele nowych rzeczy.
Zbigniew
30-01-2007, 21:06
Dzięki za radę. Te ostatnie dwa zdjęcia pokazałem aby unaocznić jak tam dzisiaj było (nie są to zdjęcia dotyczące tematu, ale jedynie poglądowe). :)
A mnie wlasnie podoba sie najbardziej to ostatnie ;) z torowiskiem.
A mnie wlasnie podoba sie najbardziej to ostatnie ;) z torowiskiem.
Mnie w sumie też a to dlatego że ono coś pokazuje - rozdroże, szarugę styczniową, opustoszałe ulice - pokazuje wreszcie jak tam na tym placu jest. Dla mnie to dośc istotne, bo początkowo mylnie zakładałam, że to zupełnie inne miejsce w wawie...
Ogólnie z placem tym jest tak, że właściwie nic tam nie ma - na środku nie ma placu (piszę to dla tych, którzy nie byli) - jest jedynie rondo, a w środku torowisko. Samo miejsce nie jest za cudowne, bo budynki z poprzedniej epoki, pomazane, popisane, pobrudzone, a dzisiaj to wyglądało zupełnie ochydnie (doszło szare niebo, breja na drogach i chodnikach) - zdjęcia poniżej. A jedynka i inne tak pocięte, bo tam na środku krzyżuje się chyba ze 100 kabli trakcyjnych i ich odciągów, są jakieś latarnie i wogóle nie ma jak zrobić zdjęcia, aby nic nie było pocięte. Stąd chciałem poszukać bardziej nietypowych ujęć, a nie tylko plac, którego nie ma :smile:
no i szczerze powiem, że takiej argumentacji w ogóle nie rozumiem.... skoro tam było w ten dzień tak beznadziejnie - to po kiego... robiłeś tam zdjęcia?
Rozumiałabym gdybyś twierdził, że widziałes coś w tym miejscu a na zdjęciach nie wyszło - to się dość często zdarza - po prostu odmienny odbiór...ale Ty piszesz, że nijak się tam foty nie da zrobić bez kabli czyli jakby Ci na takiej właśnie focie (bez kabli) zależało...? Tylko w takim razie po co lazłes w to akurat miejsce...?
Zbigniew
30-01-2007, 23:31
Może to zabrzmieć dziwnie lub trywialnie, ale jestem na tyle zajętym człowiekiem, że rzadko mogę pozwolić sobie wyjść pofotografować ot tak dla przyjemności. Rzadko tez bywam w centrum Warszawy, bo pracuję na Ursynowie, a jak już gdzieś jestem, to raczej na koferencji, itp. i też nie mam okazji za dużo ustrzelić. Dzisiaj akurat udawałem się na Politechnikę i przejeżdżałem przez PZ, postanowiłem więc porzucić samochód i chwilę pofotografować. Nie wiem kiedy nadarzy się kolejna okazja, dlatego chciałem wykorzystać to, co było. Jak widać po komentarzach spartoliłem robotę, przyznaję. Na przyszłość obiecuję poprawę :) :)
Jak widać po komentarzach spartoliłem robotę, przyznaję.
No! I żeby mi to było ostatni raz!;)
Zbigniew
31-01-2007, 00:55
:) :) :)
shadowArt
31-01-2007, 21:36
Zbigniew, to zapakuj się w metro wieczorkiem, na plecy zarzuć statyw i wtedy spróbuj, tam naprawdę jest fajnie. Do centrum z Ursynowa masz dojazd niemal idealny.
Plac sam w sobiei jest bardzo ciekawy, tylko musisz coś w nim odnaleźć.
Jeśli chcesz pokazać, że nie jest fajny - też się da, i też trzeba znaleźć to "coś". Poszukaj tego ukrytego "fuj".
Fotki, które tu zaprezentowałeś wyglądają jak strzelone od niechcenia (niemal przez okno tramwaju) jakąś małpką.
Postaraj się a efekty przyjdą niebawem :)
Powodzenia.
Zbigniew
31-01-2007, 21:38
shadowArt, dzięki za rady. Tak będę musiał zrobić. Nocna wyprawa jest dobrym pomysłem na szukanie wewnętrznego fuj placu :)
Zbig
te z agregatem i kolesiami jest bombowe. Ja lubie jak patrzac na zdjęcie nie moa konca (o widok-koniec, w motylek konec) aż mnie nie pokoi co bylo dalje lub co bardziej co tam sie wydarzy....mnie sie podoba, wąż i agregat w tym miejscu tez oki ;-) fajne
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.