PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor 17-35mm f/2.8D - do d70



mipow
30-01-2007, 18:44
Witam

Czy ktoś może coś powiedzieć z własnego doświadczenia o tym obiektywie, zwłaszcza czy warto go przypiąć do cyfry?

adrian
30-01-2007, 20:15
Szkiełko pewnie jest świetne z D70, tyle tylko, że musisz przemnożyć ogniskowe x1.5, bo to nie jest DX. Jeżeli odpowiadają Ci takie ogniskowe, to bierz :)

aldus
30-01-2007, 23:36
Spotyka się opinie, że to znakomite szkło przeciętnie się sprawia z korpusami cyfrowymi. Nie wiem jak tam u Nikona z powtarzalnością parametrów w sprzęcie z najwyższej półki, ale ja złego słowa nie mogę powiedzieć na mój egzemplarz we współpracy z D2x. Jedyną upierdliwość stanowi aberracja chromatyczna, zapewne silniejsza niż przy pracy z korpusem tradycyjnym. Warto też spojrzeć na ocenę tego szkła na Photozone, choć oczywiście nie jest to wyrocznia. Od kiedy obserwuję tam jego notowania (czyli od ponad roku), zawsze ocena z DSLR była wyższa niż z SLR. Pozostaje oczywiście kwestia, o której wspomniał adrian - ów nieszczęsny crop 1,5. No ale to już taka uroda DX-a.

admin
30-01-2007, 23:40
Potwierdam w calej rozciaglosci to co wielokrotnie juz pisalem. Switne szklo ale w moim przypadku aberacja wyleczyla mnie z jego posiadania...

Sławek
30-01-2007, 23:44
Szkiełko pewnie jest świetne z D70, tyle tylko, że musisz przemnożyć ogniskowe x1.5, bo to nie jest DX.:)

Jeżeli już chcesz mnożyć, to nie ma znaczenia czy DX czy nie.

adrian
04-02-2007, 02:53
Jeżeli już chcesz mnożyć, to nie ma znaczenia czy DX czy nie.

Dokładnie, mea culpa :)