PDA

Zobacz pełną wersję : Filmik z D300s - wiatrówka



hegemon23
30-05-2011, 00:36
Witam,

Postanowiłem zrobić mały test zarówno jakości wideo z D300s, jak i destrukcyjnej siły wiatrówki.
Trochę bolał mnie fakt, że marnuję żywność :/

http://www.vimeo.com/24393575

Pozdrawiam,
Hubert

Ps: Treść w jęz. angielskim. Z góry za to przepraszam, ale chciałem podzielić się z niepolskojęzycznymi znajomymi.

jacek.gold
30-05-2011, 00:48
no cóż...
faktycznie chyba było to marnowanie żywotności

ku6i
30-05-2011, 00:59
no cóż...
faktycznie chyba było to marnowanie żywotności

Dyplomatyczny komentarz. Jednak chcąc-nie chcąc muszę się pod nim podpisać.

freefly
30-05-2011, 01:01
Ps: Treść w jęz. angielskim. Z góry za to przepraszam, ale chciałem podzielić się z niepolskojęzycznymi znajomymi.

A czym? Zniszczoną żywnością? ;)
Z napisami, czy bez i tak bez sensu.:smile:

kisio
30-05-2011, 08:01
To chociaż błędy popraw bo się znajomi śmiać będą.

hegemon23
30-05-2011, 10:39
Treść pierwszego postu nie bez powodu była taka, a nie inna.
I nie bez kozery wspomniałem o marnowaniu żywności. Uwypukliłem w ten sposób zjawisko, godne potępinienia i posypały się kamienie.
Jakiś czas temu zauważyłem, że na tym forum przeważająca ilość, to strażnicy morlaności i ciekaw byłem reakcji.

Do samego filmu należy się parę słów wyjaśnienia. Jestem przeciwnikiem marnowania żywności i staram się nie wyrzucać jedzenia do kosza.
Film miał między innymi pokazać, jaka jest różnica pomiędzy śrutem typu "rounded nose" a rozrywającym i jak sprawdza się to w praktyce.
Do tego celu najlepiej było użyć ziemniaki, więc wybrałem ok. 6 najmniejszych (2-3 cm średnicy).
Jajka leżały w napoczętym kartoniku ok 4 miesięcy i kiedy rozbiłem jedno z trzech pozostałych, okazało się, że jest nieświeże. Tylko dlatego odegrały rolę w filmie.
Jedynymi "ofiarą" był kawałek słoniny, którą później zjadły ptaki oraz dwa lizaki, które stały w kubku w szafce przez 2 i pół roku.

I stało się tak jak przypuszczałem. Poleciały kamienie. Ale być może komuś ten film uzmysłowi i będzi edla kogoś przestrogą, że wiatrówki to nie zabawki.

kisio
30-05-2011, 11:44
Eh... a nie zauważyłeś, że uwagi o marnowaniu żywności to bardziej przez grzeczność, żeby Ci wprost nie napisać, że film jest mocno taki sobie? Po 3-4 mocno wydłużone klatki na trafienie to raczej nie 'W klatce czasu'.

freefly
30-05-2011, 11:49
Eh... a nie zauważyłeś, że uwagi o marnowaniu żywności to bardziej przez grzeczność, żeby Ci wprost nie napisać, że film jest mocno taki sobie? Po 3-4 mocno wydłużone klatki na trafienie to raczej nie 'W klatce czasu'.

Chodziło raczej o to, że by uprzedzać internautów, że mogą zmarnować kilka minut swojego czasu. No, coś w tym sensie itp.;):smile:

jacek.gold
30-05-2011, 12:10
każdy i czym innym :D

ja o marnowaniu żywotności aparatu

jackrabbit
30-05-2011, 12:11
jak ktos siedzi w temacie to sie nie nudzil, tez takie zabawy robilem i porownywalem "smiercionosnosc" roznych rodzajow srutu zafascynowany lektura "rainbow six" i opisami co moze zrobic pocisk z wydrazonym wierzcholkiem trafiajacy w ludzka glowe ;)

gregory_21
31-05-2011, 11:51
To forum (a przynajmniej Cafe) schodzi na psy... i nie tyczy się to zamieszczonego filmu ale wpisów zblazowanych krytyków, którzy nie pozostawiają suchej nitki na każdym, kto (wg nich) wejdzie im w drogę.

Autor nakręcił film, bo chciał coś konkretnego pokazać. Nie widzę w jego wypowiedzi prośby o odniesienie się do prezentowanego materiału.
Nie uczyli, że jak coś się nie podoba a nie jest nachalne to się nie komentuje?

de Fresz
31-05-2011, 12:30
Filmik wyszedł słabowicie, bo do takich celów potrzebna jest kamera ze slow motion, przynajmniej z 60 fps – a to raczej dość drogie zabawki, ze zwykłych, bez sprytnej interpolacji ruchu, efekty zawsze będą cienkie.
A tak na marginesie zastanawia mnie po jakiego grzyba produkuje się destrukcyjny śrut do wiatrówek? Przecież one z definicji nie służą do czynienia rozpierduchy, tylko zabaw na celność. Czyżby rynek zdesperowanych łona-biis, którzy nie mogą dostać do rąk nieco poważniejszych zabawek (i chyba dobrze) był aż tak duży? Amunicja półpłaszczowa, holow-pointy, hydra-shocki itp. służą konkretnym, dość niesympatycznym, ale poważnym celom, gdzie miejsce na podobne rozwiązania przy czystej rekracji? Nie kumam.

jacek.gold
31-05-2011, 12:38
Nie uczyli, że jak coś się nie podoba a nie jest nachalne to się nie komentuje?

nie uczyli
masz problem z czytaniem tego co napiszę to dodaj do ignorów ;)
autor zamieścił a kto chce ten napisze coś na temat lub nie na temat
jak widać malkontentów nie brakuje
tych co piszą i tych co marudzą że inni napisali

w zasadzie nie wiem po co się wypowiedziałes bo nic na temat filmu nie przeczytałem w tej wypowiedzi (nie uczyli...?)

JacKill
31-05-2011, 12:45
A tak na marginesie zastanawia mnie po jakiego grzyba produkuje się destrukcyjny śrut do wiatrówek?

W wielu krajach wiatrówki służą do pest-control, czyli likwidacji szkodników (gryzonie, ptaki, szczury). Do takich celów służy taki śrut.

de Fresz
31-05-2011, 14:40
Mam niejakie obawy co do humanitarności stosowania do tego wiatrówek, ale cóż, skoro w innych krajach jest to legalne, to ok.

gregory_21
31-05-2011, 18:30
nie uczyli
masz problem z czytaniem tego co napiszę to dodaj do ignorów ;)
autor zamieścił a kto chce ten napisze coś na temat lub nie na temat
jak widać malkontentów nie brakuje
tych co piszą i tych co marudzą że inni napisali

w zasadzie nie wiem po co się wypowiedziałes bo nic na temat filmu nie przeczytałem w tej wypowiedzi (nie uczyli...?)

Wiesz co mnie najbardziej boli w Twojej wypowiedzi?

Że nie pisałem o Tobie :(