PDA

Zobacz pełną wersję : Stackowanie



machonis
29-05-2011, 19:49
Co myślicie o stackowaniu zdjęć w makro...?(łączenie kilku zdjęć o różnej ostrości w jedno,by zwiększyć głębię ostrości zdjęcia końcowego)

freefly
29-05-2011, 20:06
Są inne metody, żeby w makro uzyskać nieskończoną głębię ostrości, nawet przy maksymalnie otwartych obiektywach, bez łączenia fotek.

http://kazilek.com/pages/slp.htm

http://sebaw.online.fr/eng/technique.htm
http://sebaw.online.fr/eng/galerie.htm

straszne-bobo
08-11-2012, 22:18
Freefly - próbowałeś może light scanningu? Nie słyszałam wcześniej o tej metodzie - intrygujące...

GonzoG
08-11-2012, 22:25
W domowych warunkach ciężko osiągalne takie źródło światła, nie mówiąc już o warunkach polowych... Gdzie światło oświetlające obiekt musiałoby być x-dziesiąt razy mocniejsze od zastanego...
A i trzeba jeszcze wspomnieć o idealnie liniowym ruchu obiektu wzdłuż osi obiektywu - możliwe w studio.

straszne-bobo
08-11-2012, 23:12
No tak - jak na razie muszę eksperymentować z "tradycyjnymi" metodami. Ale fajnie, że rzuciłeś linki - ciekawa sprawa.

0KM
11-12-2017, 12:46
Odkopię temat.
Chdzi mi o stackowanie zdjęć w sporcie żeby osiagnąć takie coś

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/12/3096912227_c16d34dc5a_b-1.jpg
źródło (https://farm4.static.flickr.com/3122/3096912227_c16d34dc5a_b.jpg)
domyślam że że jest to złożone z kilku/nastu zdjeć zrobionych w serii, moje pytanie to jak to się składa w PS

sufenta
11-12-2017, 13:25
1. otwierasz zdjecia, ktore chcesz polaczyc. 2. kazde kopiujesz. 3. kopie nakladasz na (np.) pierwsze zdjecie. 4. wymazujesz wszystko poza panem narciarzem gumka. 5. fertig! P.S. jesli chcesz sobie ulatwic posprocessing to ustaw balans bieli (w trakcie wykonywania zdjec) na cokolwiek poza auto.

grizz
11-12-2017, 13:36
Oj taka ręczna robota to szkoda czasu. Wykorzystać możńa program do panoramy ;)

https://photo.stackexchange.com/questions/12233/how-do-i-combine-multiple-exposures-for-action-shots