Zobacz pełną wersję : Stackowanie
machonis
29-05-2011, 19:49
Co myślicie o stackowaniu zdjęć w makro...?(łączenie kilku zdjęć o różnej ostrości w jedno,by zwiększyć głębię ostrości zdjęcia końcowego)
Są inne metody, żeby w makro uzyskać nieskończoną głębię ostrości, nawet przy maksymalnie otwartych obiektywach, bez łączenia fotek.
http://kazilek.com/pages/slp.htm
http://sebaw.online.fr/eng/technique.htm
http://sebaw.online.fr/eng/galerie.htm
straszne-bobo
08-11-2012, 22:18
Freefly - próbowałeś może light scanningu? Nie słyszałam wcześniej o tej metodzie - intrygujące...
W domowych warunkach ciężko osiągalne takie źródło światła, nie mówiąc już o warunkach polowych... Gdzie światło oświetlające obiekt musiałoby być x-dziesiąt razy mocniejsze od zastanego...
A i trzeba jeszcze wspomnieć o idealnie liniowym ruchu obiektu wzdłuż osi obiektywu - możliwe w studio.
straszne-bobo
08-11-2012, 23:12
No tak - jak na razie muszę eksperymentować z "tradycyjnymi" metodami. Ale fajnie, że rzuciłeś linki - ciekawa sprawa.
Odkopię temat.
Chdzi mi o stackowanie zdjęć w sporcie żeby osiagnąć takie coś
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/12/3096912227_c16d34dc5a_b-1.jpg
źródło (https://farm4.static.flickr.com/3122/3096912227_c16d34dc5a_b.jpg)
domyślam że że jest to złożone z kilku/nastu zdjeć zrobionych w serii, moje pytanie to jak to się składa w PS
1. otwierasz zdjecia, ktore chcesz polaczyc. 2. kazde kopiujesz. 3. kopie nakladasz na (np.) pierwsze zdjecie. 4. wymazujesz wszystko poza panem narciarzem gumka. 5. fertig! P.S. jesli chcesz sobie ulatwic posprocessing to ustaw balans bieli (w trakcie wykonywania zdjec) na cokolwiek poza auto.
Oj taka ręczna robota to szkoda czasu. Wykorzystać możńa program do panoramy ;)
https://photo.stackexchange.com/questions/12233/how-do-i-combine-multiple-exposures-for-action-shots
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.