PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścień od mocowania statywu do Sigmy 70-200 poszukuję



jarry
25-05-2005, 10:07
Witojcie :)
Stałem się szczęśliwym posiadaczem Sigmy 70-200 2.8 ale niestety poprzedni właściciel zostawił w Brnie monopod wraz z pierścieniem mocowania od obiektywu. Nie mam zielonego pojęcia jak się zabrać do zdobycia czegoś takiego. Czy przez serwis Sigmy czy jakieś giełdy? Ktokolwiek widział ktokolwiek wie niech coś poradzi, poproszę...

irekka
25-05-2005, 10:33
Chyba wiem od kogo kupiłeś.
Już miałem wpłacać na ten obiektyw, kiedy dosżły mnie wieści, że sigma robi wersję DG - poczekam. Jak wrażenia? Rzeczywisćie jest tak dobry jak go opisują ???

jarry
25-05-2005, 10:40
Chętnie bym ci odpowiedział RZETELNIE, niestety chyba brak mi wystarczającego doświadczenia aby go porównać. Miałem wcześniej z tydzień przypięty 80-200 AF Nikkora i wydaje mi się że wolniej ostrzy Sigma. Co do jakości zdjęć to jestem dopiero przed jakimiś poważniejszymi próbami, na razie zrobiłem kilkadziesiąt fot w teatrze podczas bardzo słabo doświetlonego przedstawienia i nie może być wynik tej sesji miarodajnym odniesieniem. Może jak coś zrobię w weekend to podrzucę w sensie oceny jakościowej obiektywu. Bo artystycznie to się nie podejmuję :D

A kupiłem od Waldka z www.fotoflesz.pl . Dostałem konwerter 2x APO Sigmy, nie wiesz może ile to jest warte? Bo jeśli tyle co ostatnio sprzedawał Bart http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52478422 to ja chętnie oddam, tylko czy to jest coś w podobie urządzenie czy jednak są jakieś użytkowe różniece i takiej ceny nie da się osiągnąć?

lenek
25-05-2005, 13:23
Kiedyś zostawiłem ten obiektyw z przyręconym do niego monopodem. Niestety ktoś nieszczęściwie nadepnął lub oparł na nim nogę w efekcie czego modowanie pękło na zawisie (średni pomysł to mocowanie, u Nikona jest lepsze). Jako, że jest "toto" zrobione z jakiegoś stopu do naprawy się nie nadawało.
W Sigmie (u wczesniejszego dystrybutora w Poznaniu) zaoferowano mi to mocowanie za cenę ok. 500 zł i czas oczekiwania ok 2 miesiące ;)

jarry
25-05-2005, 13:56
Czemu nie jestem zdziwiony :lol: Zrobiłeś jakąś protezę czy po prostu z ręki robisz teraz?

Przed chwilą dzwoniłem do serwisu Sigmy w Gdyni, właśnie się skończyły i czekają na dostawę, cenę ma mi podać na emaila ale o ile pamięta to coś ponad 100zł.