PDA

Zobacz pełną wersję : Mam duży kłopot !!



Smurfetka
26-05-2011, 22:24
Witajcie Koledzy. Niestety, mam wielki kłopot. Podczas koncertu Perfect zapodział mi się łącznik do mocowania obiektywu Nikkor 2,8/70-200 VR ze statywem (ten co jest mocowany do ruchomwgo pierścienia na tubusie obiektywu). Problem w tym, że teraz nie mogę przymocować obiektywu do statywu. Koledzy, może wiecie gdzie taki mogę kupić. A przede wszystkim ile kosztuje. Może jest jakiś zamiennik pt Made in China :-)) Pomóżcie mi, bardzo proszę. Dzięki. A może ktoś ma taki i mógłby odsprzedać??

Zolty
26-05-2011, 22:55
Chodzi Ci o całą stopkę (rozumiem że pierścień został na obiektywie, odkręciłaś śrubę mocującą stopkę i ... tyle ją widzieli...?
Daj znać - jutro rano będę w fixationuk i mogę spytać; mają dużo sprzętu Nikona.
A jeszcze ewentualnie coś takiego - tyle że to do płytek Arca-Swiss'o podobnych (nie wiem czy z dołu mają otwory na śrubę statywu):

https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/40/products_id/112?osCsid=29usb0gd0vfo32qcmp8v1jrlj5
https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/40/products_id/735?osCsid=29usb0gd0vfo32qcmp8v1jrlj5

Smurfetka
26-05-2011, 23:23
Chodzi Ci o całą stopkę (rozumiem że pierścień został na obiektywie, odkręciłaś śrubę mocującą stopkę i ... tyle ją widzieli...?
Daj znać - jutro rano będę w fixationuk i mogę spytać; mają dużo sprzętu Nikona.
A jeszcze ewentualnie coś takiego - tyle że to do płytek Arca-Swiss'o podobnych (nie wiem czy z dołu mają otwory na śrubę statywu):

https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/40/products_id/112?osCsid=29usb0gd0vfo32qcmp8v1jrlj5
https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/40/products_id/735?osCsid=29usb0gd0vfo32qcmp8v1jrlj5

Cześć. Było dokładnie tak jak napisałeś. Kolega zagadał mnie po koncercie i taki był finał. Pierścień został na obiektywie a sama stopka jest odkręcana. Byłabym Ci bardzo wdzięczna za pomoc. Odezwij się jutro jak coś będziesz wiedział. Dzięki :-)))

Zolty
26-05-2011, 23:28
Jutro jest ostatnia szansa na zakup - pojutrze rano wracam na łono Ojczyzny. Napisz do jakiej sumy mogę zrobić zakup - jeśli będą mieli coś na miejscu i w dopuszczalnej cenie to kupię a rozliczymy się w kraju.

Smurfetka
26-05-2011, 23:34
Jutro jest ostatnia szansa na zakup - pojutrze rano wracam na łono Ojczyzny. Napisz do jakiej sumy mogę zrobić zakup - jeśli będą mieli coś na miejscu i w dopuszczalnej cenie to kupię a rozliczymy się w kraju.

Wiem, że coś takiego może kosztować ze 150 zł. Tak myślę.

Zolty
27-05-2011, 00:33
Spytam jutro - jak bedzie poniżej 150 PLN to kupić? (BTW MZ bedzie ciężko za taką sumę - biorąc pod uwagę ceny z moich linków).

Zolty
27-05-2011, 10:46
Nie ładnie pisać pod własnym postem, ale na edycję już za późno:
W FixationUK nie mają na miejscu stopek do 70-200, to występuje jako część a nie akcesoria, twierdzą że oryginał Nikona to droga sprawa.
Pozostaje ci szukać czegoś innego. BTW nie podpinałbym jakiejś chińszczyzny - abstrahując od ryzyka że nie wytrzyma ciężaru szkła i runie ci słoik na ziemię, to bałbym się o stabilność zestawu (vide problemy 300/4 wlaśnie ze stopką).
Powodzenia

markB
28-05-2011, 16:28
A jeszcze ewentualnie coś takiego - tyle że to do płytek Arca-Swiss'o podobnych (nie wiem czy z dołu mają otwory na śrubę statywu):

https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/40/products_id/112?osCsid=29usb0gd0vfo32qcmp8v1jrlj5
https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/40/products_id/735?osCsid=29usb0gd0vfo32qcmp8v1jrlj5

Obie wymienne stopki mają gwintowane otwory na śrubę statywu, żeby można było je mocować do monopodu. Poza tym szkło 70-200 (przynajmniej nowszą wersję) można zamocować do głowicy statywu bez stopki - tam jest stosowny gwint na pierścieniu.

Smurfetka
31-05-2011, 12:15
Obie wymienne stopki mają gwintowane otwory na śrubę statywu, żeby można było je mocować do monopodu. Poza tym szkło 70-200 (przynajmniej nowszą wersję) można zamocować do głowicy statywu bez stopki - tam jest stosowny gwint na pierścieniu.

Noooo.... dziękuję za radę. Dobre rady zawsze w cenie.

stig
31-05-2011, 13:01
Podczas koncertu Perfect zapodział mi się łącznik do mocowania obiektywu Nikkor 2,8/70-200 VR ze statywem (ten co jest mocowany do ruchomwgo pierścienia na tubusie obiektywu).Za kazdym razem targasz ze soba wszystko, co jest niepotrzbne podczas sesji? :) Skoro mialas stope do statywu, to statyw chyba tez na koncert zabralas(?). :)

Zolty
31-05-2011, 18:07
>został ze stopką ;)

Smurfetka
31-05-2011, 22:26
Za kazdym razem targasz ze soba wszystko, co jest niepotrzbne podczas sesji? :) Skoro mialas stope do statywu, to statyw chyba tez na koncert zabralas(?). :)

Nie, nie zabrałam. Za ten uchwyt lepiej trzymało mi się obiektyw. Opierałam go sobie na ręce. Tak mi było wygodnie. A co? Źle coś robiłam??

stig
01-06-2011, 06:28
Nie, nie zabrałam. Za ten uchwyt lepiej trzymało mi się obiektyw. Opierałam go sobie na ręce. Tak mi było wygodnie. A co? Źle coś robiłam??Ten uchwyt jest wygodny? :D Wg mnie jest calkowicie odwrotnie:
1. Podpierajac na nim zestaw, podnosisz srodek ciezkosci, co (dodatkowo z mala powierzchnia podparcia) powoduje, ze calosc jest mniej stabilna, niz trzymajac klasycznie za obiektyw.
2. Zdecydowanie przeszkadza przy operowaniu pierscieniem zomm.

Zolty
01-06-2011, 08:06
Jeśli chodzi o oryginał to chyba nie wyglądało to różowo (przynajmniej w PL):

http://forum.nikoniarze.pl/archive/index.php/t-30669.html

A tak przy okazji - spawdziłem u siebie i jest tak jak pisze markB, nawet bez stopki da się zamontować VR II do statywu. Nie wiem jak jest w VR I.

Smurfetka
02-06-2011, 00:47
QUOTE=stig;2411060]Ten uchwyt jest wygodny? :D Wg mnie jest calkowicie odwrotnie:
1. Podpierajac na nim zestaw, podnosisz srodek ciezkosci, co (dodatkowo z mala powierzchnia podparcia) powoduje, ze calosc jest mniej stabilna, niz trzymajac klasycznie za obiektyw.
2. Zdecydowanie przeszkadza przy operowaniu pierscieniem zomm.[/QUOTE]

Naprawdę?? :roll: