PDA

Zobacz pełną wersję : C1Pro ver3.5



deep
25-05-2005, 02:02
Mam kilka pytań do użytkowników tego programu:

1) Dlaczego po obróbce zdjęcia mam inny rozmiar 3024x1996 a nie 3008x2000? Prawidłowych wartości nie mogę wpisać bo jak wpiszę 3008 to drugi rozmiar przyjmuje wartość automatycznie na 1985.
2) Jakie wartości wyostrzania stosujecie i czy ustawiacie na "standard look" czy na "soft look", jaki amount i threshold?
3) Co lepiej ruszać: suwaki na wykresie czy EC i CC? (zakładka exposure)
4) jakiej metody używacie najczęściej przy ustawianiu balansu bieli? ja pipety ale może jest lepszy sposób.

Anonymous
26-05-2005, 00:19
1) to akurat normalna "przypadlosc" C1 - nie martw sie :)

reszta to kwestia gustu :) Trudno ci doradzic cos ogolnego, bo wszystki eustawienia zależa od zdjęcia i oświetlenia...

deep
26-05-2005, 00:38
Ja wiem że to kwestia gustu ale może jakiś przedział albo np tak lepiej a tak gorzej bo...

Co do wielkości (rozdzielczości) pliku to znalazłem na zachodnich forach że faktycznie ten typ tak ma. Dzisiaj ściągnąłem wersję 3.7 i teraz mam rozmiar pliku 3008x1996 więc już prawie taki sam. Najgorsze że doszło kilka funkcji i teraz mam jeszcze więcej pytań :)
Bardziej zależy mi na opisaniu skutków poszczególnych manipulacji niż jakiegoś złotego środka.

stig
29-05-2005, 22:57
ad2. Na stale mam ustawione "Soft Look"; Amount 200, Threshold 10. Od czasu kiedy tak ustawilem w prefsach (wczesniej kombinowalem nieco porownujac rozne wartosci) -- nie zdarzylo mi sie zmieniac.
ad4. To zalezy od fotografowanego tematu... Jesli chodzi o jak najwierniejsze odwzorowanie barw to bez zabawy z pipetka sie raczej nie obejdzie. Osobiscie najczesciej ustawiam "na oko"... :)

deep
29-05-2005, 23:22
O kurcze Amount 200 i Threshold 10 :shock: ja po wielu eksperymentach mam na stałe ustawione wartości 4 i 2, ale pod warunkiem że "Noise Parameters" -> "Noise suppression" na zero i tak samo na zero "Banding suppression". A zapomniałem dodać że te ostatnie parametry pojawiły się w wersji C1Pro 3.7, gdyby nie to to bym ustawił 150 i 3 ale w nowej wersji przy takich ustawieniach jak podałem to efekt jest super, zdjęcie ostre bardzo szczegółowe a nie widać wyostrzania, jak z dobrego szkła i analogu. W nowej wersji rozdzielczość też mi się zmieniła, teraz mam 3008x1996 więc już tylko cztery pikselki uciekły :)

stig
30-05-2005, 06:25
O kurcze Amount 200 i Threshold 10 :shock:

Skad to zdziwienie...? Tyczy sie to oczywiscie metody "Soft Look"... Prawde mowiac, nawet przy wartosci 200 wyostrzenie w tej metodzie jest minimalne (i przede wszystkim delikatne).

deep
30-05-2005, 08:09
No ja przy takich wartościach (oczywiście "soft look") widzę przeostrzenie na fragmentach obrazu. Winną jest C1pro bo za bardzo wygładza fotkę i trzeba ją potem mocniej wyostrzać. Zdałem sobię z tego sprawę dopiero jak zainstalowałem wersję 3.7, gdzie można wyłączyć wygładzenie więc potem nie trzeba wyostrzać. Spróbuj z wersją 3.7 i z takimi ustawieniami jak podałem, efekt niesamowity. Zdjęcia wyglądają nie jak sztuczne cyfrowe i wyostrzone tylko jak z analogu i bardzo bardzo dabrego szkła. Jak chcesz to mogę podesłać Ci TIFFa (35MB)

stig
30-05-2005, 08:20
uzywam wersji 3.7 a opcje odszumiania i inne z tym zwiazane, mam wlasnie skonfigurowane tak, zeby dobrze zgrywaly sie z wyostrzaniem... Takie detale to raczej kwestia indywidualna... :)

deep
30-05-2005, 08:30
To jak możesz to napisz mi swoje ustawienia, zrobię sobie test porównawczy i zobaczę co mi bardziej pasuje.

stig
30-05-2005, 08:34
:) Wygeneruj sobie tiffa, z roznymi ustawieniami (wyjdzie z tego raptem kilka plikow) i porownaj... Tak bedzie najprosciej. I bez niepotrzebnych dyskusji na ten temat.
Zreszta -- sa to takie detale, ze jedynie na monitorze, ogladajac fotke w skali 1:1, widac roznice.

kacperek
30-05-2005, 08:36
a ja moge zadac pewnie glupie pytanie ale co to jest C1PRO? skad mozna sciagnac wersje trial czy demo?

deep
30-05-2005, 08:37
Już tak zrobiłem i według mnie znalazłem optymalne ustawienia, ale może ktoś znalazł lepszy środek więc dlatego pytam :)

[ Dodano: Pon Maj 30, 2005 8:39 am ]
C1Pro to Capture One Pro i jest to alternatywa dla nikon capture. Ściągnąć można ze strony producenta: http://www.phaseone.com