PDA

Zobacz pełną wersję : Efekt 'niebieskawych'[?] zdjec.



-AciD-
22-05-2011, 21:45
Otoż nie moge sie powstrzymać i musze zapytac:
Moim celem jest uzyskanie takiej oto kolorystyki... czego to jest kwestia? Sprzetu? A moze jakiejs specyficznej obrobki?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/249034_211854582182844_100000749107787_659838_1875 548_n.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/248008_211943965507239_100000749107787_660235_7930 660_n.jpg)

Oraz zdjecie, ktore znalalzme na forum - mam nadzieje, ze autor sie za to nie obrazi:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/8zmierozmiar-1.jpg
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/8858/8zmierozmiar.jpg)

ryszkut
27-05-2011, 20:51
sprzęt nie, obróbka.

panienka ma skórę w normalnym kolorze więc albo selective color albo maskowane. przynajmniej ja bym to tak zrobił

jackrabbit
27-05-2011, 21:03
ja bym blysnal lampa z filtrem ale ja sie nie znam :)

des009
27-05-2011, 21:12
Zapytaj właściciela zdjęć ;) Po pierwsze poprawny balas bieli dodatkowo jasne szkło plus świecenie lampą albo blenda. Na koniec PS, ale tylko zgaduję ;)

greg2804
29-05-2011, 21:54
ja bym ustawił lampe za modelka i błysnął z filtrem niebieskim

tymancjo
29-05-2011, 22:59
Można: Lampa Z CTO i WB na taki właśnie błysk. Wtedy zastane leci w niebieskie, ale tutaj wygląda mi to bardziej na taki postproces niż na błyskanie z filtrem.

Pozdrawiam,
Tomek

cammal
31-05-2011, 23:03
ja bym ustawił lampe za modelka i błysnął z filtrem niebieskim

przeciez drugi plan na tych zdjeciach nie jest doswietlany lampą(!)
tło zdjęć jest maskowane(pochodzi z innego zdjecia), na drugiej warstwie moze być*chociazby to samo zdjęcie wywołane z rawa z inną*(niższą) temperaturą (WB), albo z jakim innym filtrem (np wspomniany selective color, bądź plugin color nik software)

tymancjo
02-06-2011, 07:54
Kwoli wyjaśnienia, lampa z CTO (filtr pomarańczowy) na pierwszy plan i odpowiedni balans bieli (al'a żarowe) wtedy światło zastana (słoneczne) leci w niebieskości.

prz3mo
02-06-2011, 09:11
Kwoli wyjaśnienia

Gwoli, tymancjo... gwoli :)

Michał Jędrak
02-06-2011, 12:23
Wystarczy złota blenda, która bardzo ociepli pierwszy plan, potem ustawiamy WB, aby tenże pierwszy plan był 'poprawny' i wtedy tło wyjdzie niebieskie. Thank you za uwagę :-)

tymancjo
02-06-2011, 14:30
Gwoli, tymancjo... gwoli :)

Dzięki bogu ekonet nie wypatrzył ;)
Ale rumienię się ze wstydu.


Wystarczy złota blenda, która bardzo ociepli pierwszy plan, potem ustawiamy WB, aby tenże pierwszy plan był 'poprawny' i wtedy tło wyjdzie niebieskie. Thank you za uwagę

Można tak a można i tak :), co mi przypomniało stary dialogowy wierszyk

"-Maść na szczury! Maść na szczury!
Wyciągamy szczura z dziury i łagodnym ręki ruchem smarujemy go pod brzuchem,
raz ze włosem, raz pod włos. Od ogona aż po nos.
Po 10 dniach szczur zdycha - maść kosztuje tylko dycha!

- Panie, jakbym ja miał szura w ręce to mu zaraz łeb ukręce!

- Można tak, a można i tak... Maść na szczury! Maść na szczury..."
:)

JK
02-06-2011, 14:53
A Color Control Point z NX-a tu nie wystarczy? W kilka sekund tło może być zielonkawe, czerwonawe, albo jakie tylko sobie wymyślisz. Dziś do takich zabaw nie są już potrzebne żadne lampy z filtrami, czy jakieś inne blendy ocieplające. Wystarczy myszka. ;-)

Erie
02-06-2011, 15:06
A Color Control Point z NX-a tu nie wystarczy? W kilka sekund tło może być zielonkawe, czerwonawe, albo jakie tylko sobie wymyślisz. Dziś do takich zabaw nie są już potrzebne żadne lampy z filtrami, czy jakieś inne blendy ocieplające. Wystarczy myszka. ;-)

można tak, a mozna i tak ;), można myszkę, a można szczura ukatrupić ;)

jackrabbit
02-06-2011, 15:34
A Color Control Point z NX-a tu nie wystarczy? W kilka sekund tło może być zielonkawe, czerwonawe, albo jakie tylko sobie wymyślisz. Dziś do takich zabaw nie są już potrzebne żadne lampy z filtrami, czy jakieś inne blendy ocieplające. Wystarczy myszka. ;-)

zalozenie filtra na lampe - 10 sekund, obrocenie blendy na druga strone - 3 sekundy


ile trwa ta zabawa z myszka? kolezanka mi podpowiada ze jej to zajmuje z godzine ale jej chya chodzi o cos innego ;)

JK
02-06-2011, 15:36
zalozenie filtra na lampe - 10 sekund, obrocenie blendy na druga strone - 3 sekundy ...

Chcesz się ścigać?

jackrabbit
02-06-2011, 15:42
Chcesz się ścigać?

tak, kiedy? :mrgreen:

jacoslavgth
02-06-2011, 18:29
ja robie maskowanie tła i filtr "modry" na 25-30%, twarz docieplam a tło schładzam, czas ok 2 min :)

-AciD-
03-06-2011, 18:23
tło zdjęć jest maskowane(pochodzi z innego zdjecia)


Żart?

-AciD-
03-06-2011, 18:25
ja robie maskowanie tła i filtr "modry" na 25-30%, twarz docieplam a tło schładzam, czas ok 2 min :)

Filtr "modry" - tzn?:D Mozesz konkretniej opisac ten proces?

jackrabbit
03-06-2011, 21:35
Filtr "modry" - tzn?:D Mozesz konkretniej opisac ten proces?

kolega ma po prostu piracka, ruska wersje photoshopa :)

danz1ger
03-06-2011, 22:40
W exifie trzeciego zdjęcia stoi: Software = Obrazy cyfrowe ACD Systems, i pewnie tu leży pies pochowany.

-AciD-
04-06-2011, 00:58
Moglbys to rozwinac?

danz1ger
04-06-2011, 21:48
Tak mi przyszło do głowy. Nie mam i nigdy nie używałem tego programu. Należało by też wziąć pod uwagę zastosowanie profili kolorów załadowanych do aparatu. Kolega Stig prezentował kiedyś portrety ludzi pracy i zwłaszcza kolorystyka trzeciego zdjęcia bardzo mi je przypomina.

jacoslavgth
04-06-2011, 23:05
kolega ma po prostu piracka, ruska wersje photoshopa :)

wersja polska
proces wygląda następująco: dwie warstwy, pierwsza normalna z ciepłym kolorem skóry i druga w chłodnych tonacjach - można użyc filtra o chłodnej tonacji np modry lub jakis inny zimny ale nie przesadzać, następnie na warstwę z chłodną tonacją zakładam maskę i robię maskę widoczną ( powinna być w kolorze białym ) nastepnie wybieram pędzel - skrót "b" - i ustawiam odpoweidnie krycie pędzla i miękkośc krawędzi, najlepiej krycie dać na 30% jeżeli używasz tableta a miękkość krawędzi na 30-50% i malujesz po masce czarnym pędzlem, pamiętaj żeby w stosie warstw zaznaczyć maskę a nie obrazek, w miejscy gdzie mska warstwy bedzie zaciemniona, widoczna będzie warstwa poniżej czyli ta w cieplejszych tonacjach, wówczas uzyskamy efekt ciepłej twarzy na chłodnym tle :)

prz3mo
05-06-2011, 02:14
Ja tylko dodam, że "ciepłe-zimne" to efektowna sprawa i ten patent jest stosowany przez wielu foto, np. ślubnych. Ściany kościoła lekko niebieskawe, młodzi "ciepli" i już zdjęcie jak po warsztatach z PS :)

sea21
05-06-2011, 08:17
Nie chodzi tylko o ciepło-zimno ale też o proporcje kolorów na zdjęciach ( i to niekoniecznie żółtego i niebieskiego) ;)

prz3mo
05-06-2011, 11:48
Nie chodzi tylko o ciepło-zimno ale też o proporcje kolorów na zdjęciach ( i to niekoniecznie żółtego i niebieskiego) ;)

Ok, ale głównie o właśnie "ciepłe-zimne" :)

sea21
05-06-2011, 14:24
Poniekąd tak ale nie tylko niebieski jest zimnym kolorem. Tak samo jak nie tylko żółty jest kolorem ciepłym. Różne odcienie ciepłych i zimnych barw występują w różnych proporcjach ;)

verus
26-01-2013, 03:05
Opiszę dokładnie powstanie tego zdjęcia :
Brak lampy, brak blendy. Tylko ja, aparat i oczywiście modelka :-)
1. JPEG z puszki.
2. Na ten JPEG nałożony cross processing B04 z Nik Color.

I tyle ;-)

sea21
26-01-2013, 12:28
No i zniszczyłeś wszystko :p

donkiszot
26-01-2013, 13:58
Ale dlaczego od razu zniszczyłeś? Przecież ten cross nie robi nic innego jak właśnie ciepłe-zimne.
Choć moim zdaniem najwięcej tu zrobiło słońce, ale kto by się światłem przejmował gdy jest PS. ;)

marszull
26-01-2013, 14:29
sea21 chyba chodzilo o to ze podal dokladna odpowiedz dotyczaca dokladnie tych zdjec (jako autor)
i ucial dywagacje i zgadywanki ;)

verus
28-01-2013, 00:56
Teorie na temat powstania tego zdjęcia faktycznie budzą podziw :-)

slimiro
06-02-2013, 23:15
gdzie wy tu lampe widzicie ? co za goscie ;d

fafniak
06-02-2013, 23:36
Teorie na temat powstania tego zdjęcia faktycznie budzą podziw :-)

szczególnie te o błyskaniu lampą

verus
07-02-2013, 12:29
To jest najlepsze :-)

tło zdjęć jest maskowane(pochodzi z innego zdjecia), na drugiej warstwie moze być*chociazby to samo zdjęcie wywołane z rawa z inną*(niższą) temperaturą (WB), albo z jakim innym filtrem

donkiszot
07-02-2013, 14:20
Łatwo drwić gdy zna się odpowiedź. :roll:

A przecież ten zarzucony cross proces nie zrobił nic innego. W tle były cienie, to jest niebiesko, na pierwszym planie mocne, ciepłe słońce ocieplone jeszcze przez cross. Gdy się tak bez podśmie****ek przyjrzeć pomysłom, to wcale nie były takie odległe, a przecież to jak zgadywanie użytych przypraw zajadając bigos. ;)