PDA

Zobacz pełną wersję : jaka lampa w plener do takiego efektu?



kubamisiura
21-05-2011, 14:44
Witam

Czy ktoś podpowie jaka lampe sobie zakupic aby uzyskac taki punktowe doswietlenie jak na zdjeciu?
http://zapodaj.net/99157e727738.jpg.html

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zapodaj.net/99157e727738.jpg.html)

Dodam ze na filmiku z ktorego jest to zdjecie jest to lampa ze swiatłem ciaglym.
Myslałem i takiej lampie jak jest do kamery z baterją i wrotami jak pod linkiem:
http://allegro.pl/zestaw-lampa-dc100-do-kamery-sciemniacz-w-wa-i1607327055.html

tymancjo
21-05-2011, 20:39
Zasadniczo jakakolwiek, może być ta z linku, jest to też do zrobienia błyskiem z CTO.

kubamisiura
21-05-2011, 23:18
Zasadniczo jakakolwiek, może być ta z linku, jest to też do zrobienia błyskiem z CTO.

mowisz o zwykłej SBX00 tylko z filtrem i ustawionej na daleki zoom i najmniejszej mocy?

marszull
22-05-2011, 02:42
do zdjecia jak z pierwszego linku mozna wstawic kogos z lampa z tylu ze snootem
zeby przyswiecil, co do koloru to filtr

tymancjo
22-05-2011, 19:06
Dokładnie coś takiego mam na myśli.

kubamisiura
22-05-2011, 21:38
Powiedzmy ze bede chciał zrobic szeroki kadr ze nie bedzie miejsca z tyłu na stawianie goscia z lampa. Wtedy młodzi bedą musieli przy sobie miec swiatełko (byc moze przy twarzy lub troszke nizej) co wtedy mam zastosowac?

marszull
22-05-2011, 22:01
tez jakis snoot tylko troszke szerszy
mozesz po prostu przykleic rulon brystolu do lampy, i wyregulowac wielkosc konca z ktorego bedzie padalo swiatlo

kubamisiura
22-05-2011, 22:05
hmm jest to jakies rozwiazanie. Czyli wykorzystanie lampy SB z kilkoma kombinacjami. ;)

jackrabbit
22-05-2011, 22:07
tylko ubezpiecz lampe najpierw :)