PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki futerał na obiektyw N70-300 G VR 4,5-5,6



Zom53
18-05-2011, 22:44
Mam trudności z doborem futerału do obiektywu jak w tytule.Wymiary obiektywu razem z filtrem UV to 8,5cm x 17.5cm.
Chciałbym aby był on usztywniony coś w rodzaju jak to robi Lowepro bo taki już jeden posiadam dla N50 1,4. Przeglądnąłem na Skąpcu wszystkich producentów futerałów i jedynie trzy podchodziły by pod ten obiektyw:
-Lowepro Case 2 o wym. wewn. 9cm x 21cm czyli o 3,5cm za wysoki , obiektyw może się telepać w środku,
-Reporter S3 o wym. wewn. 9cm x 17cm czyli o 0,5cm za krótki,ale jest to sakwa zaciągana na sznurek i chyba dało by się ją zamknąć,
-Tatonka 80-300 o wym. wewn. 9cm x 18cm czyli powinien idealnie pasować, o konstrukcji zbliżonej do Lowepro i ten futerał chciałbym kupić.
Wszystkie trzy są w podobnej cenie od 60 do 70zł.
Chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z futerałami firmy Tatonka.Chętnie zapoznam się z opiniami
nim podejmę decyzję o zakupie i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.
JP

Zom53
22-05-2011, 20:13
Czy na pewno nikt z Szanownych Forumowiczów nie miał do czynienia z futerałami na obiektyw firmy Tatonka?
A może ktoś używa innych produktów tej firmy np. torba lub plecak fotograficzny? Bardzo proszę o jakieś opinie.
JP

Stach2008
22-05-2011, 20:35
Mam termos tatonka i jest super ;-)

adolfik9501
23-05-2011, 21:10
Mam termos tatonka i jest super ;-)

Potwierdzam ;)

Zom53
02-06-2011, 09:04
Z tym futerałem z Tatonki nic nie wyszło, bo nie ma go w kraju i nie można fizycznie sprawdzić jego wymiarów wewnętrznych a przedstawiciele firmy podają różne wartości wysokości wewnętrznej.
Może ktoś podzieli się wiadomością jakiego futerału używa do obiektywu jak w temacie.
JP

meehoo
19-06-2011, 15:34
Witam, mam ten sam problem. Wydaje się że najlepiej pasuje Tamrac MX5380:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/1333749110-1.jpg
źródło (http://static3.skapiecstatic.pl/1333749-1-1-0.jpg)

Ja chyba jednak zdecyduję się na Lowepro Lens Case 2, bo wygląda solidniej, a najwyżej dno czymś wyłożę żeby zniwelować luz. Zastanawiam się tylko czy te rzepy mocujące do pasa są wystarczająco wytrzymałe?

Mariusz888
19-06-2011, 15:59
A dlaczego nie może być te 3cm luzu nad szkłem? Przecież to w niczym nie przeszkadza - szkło i tak opiera się na dnie a chyba nie będziesz w kółko z nim podskakiwał ( a nawet gdyby to co?)? ;) Ja bym brał Lowepro - ja jestem zadowolony ze wszystkiego co kupiłem ich produkcji, a dodatkowo masz kompatybilność systemu SlipLock więc w razie czego zawsze mocowanie pasuje :)

Zom53
20-06-2011, 10:15
Witam.
Po ok.tygodniu odżyła sprawa Tatonki.Sklep sprowadził z Niemiec ten futerał i ustalił wysokość wewnętrzną na 17cm.
Co prawda N70-300 VR ma wysokość razem z założonym filtrem UV 17,2cm ale uznałem ,że się zmieści i kupiłem go.
Wykonany jest bardzo solidnie i można go przyrównać do Lowepro ale gdybym teraz miał wybierać to wybrał bym jednak Lowepro.Tatonka ma bardzo grube ścianki (ok. 1cm) przez co cała konstrukcja jest bardzo sztywna i wygląda przez to monstrualnie. Myślę , że obiektyw w tym futerale można by wrzucić na dno plecaka , zarzucić innymi gratami a obiektywowi nic by się nie stało.Obiektyw N70-300 VR mieści się w nim idealnie (oczywiście bez osłony przeciwsłonecznej) jakby był szyty na miarę. Postaram się wrzucić dzisiaj albo jutro zdjęcie futerału z obiektywem.
Lowepro natomiast ma ścianki ogrubości ok. 0,5cm (przynajmniej w modelu Lens Case 1M jaki posiadam) przez co jest konstrukcją bardziej delikatną.Model Lens Case 2 byłby jednak o 3cm wyższy.Może by mi to mniej przeszkadzało niż monstrualna Tatonka.
Brałem także pod uwagę tak jak kol. meehoo Tamraca MX 5380 ale nie podobał mi się ten odstający kapelusz.
Powtórzę jeszcze raz, że gdybym teraz miał wybierać to wybrał bym Lowepro tak jak kol. Mariusz888 ale wcześniej musiał bym włożyć do niego obiektyw.
Na zakończenie zebrałem dane techniczne tych trzech futerałów:
-średnica wew. TAT 9cm, TAM 10cm, LOW 9cm
-wysokość wewn. TAT 17cm, TAM 17cm, LOW 21cm
-średnica zewn. TAT 11cm, TAM 11cm, LOW 11,2 x 10,2cm
-wysokość zewn. TAT 21cm, TAM 19cm, LOW 24cm
-masa TAT 200g, TAM 153g, LOW 140g
Pozdrawiam JP

Zom53
21-06-2011, 12:45
Oto zdjęcia futerału Tatonka 80-300 z obiektywem N70-300 VR:
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img17.imageshack.us/img17/7403/dsc4114a.jpg]źródło (URL=http://imageshack.us/photo/my-images/17/dsc4114a.jpg/)[/URL]
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img51.imageshack.us/img51/3659/dsc4115a.jpg]źródło (
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img69.imageshack.us/img69/1161/dsc4116a.jpg]źródło (źródło (URL=http://imageshack.us/photo/my-images/848/dsc4113a.jpg/)
Pozdrawiam JP

meehoo
01-09-2011, 21:01
Ja w końcu zakupiłem Lens Case 2. 70-300vr mieści się w nim z "normalnie" założoną osłoną przeciwsłoneczną, chociaż minimalnie już wypycha wieczko.