adolfik9501
18-05-2011, 21:59
Witam.
Kolejny wyścig FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA SANTANDER 2011 odbędzie się po raz 20 na torze Circuit De Catalunya.
Tor wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(41°34'9.53" N, 2°15'28.39" E)
Diagram z opisem zakrętów i mini zdjęciami dostępny jest tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/spain_853/circuit_diagram.html).
Trochę danych technicznych obecnego (od 2007 roku) układ toru:
Długość toru: 4655 m
Ilość okrążeń: 66
Dystans wyścigu: 307.104 km
Ilość wyścigów Grand Prix: 4
Strefa DRS najprawdopodobniej będzie umiejscowiona na prostej startowej i będzie miała 830 m.
Pierwszy zwycięzca:
2007 - Felipe Massa (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:31'36.230 hrs. 198.102 km/h.
Ostatni zwycięzca:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:35'44.101 hrs. 192.471 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'19.995 min. 209.488 km/h.
Rekord toru (najlepsze okrążenie w wyścigu):
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'21.670 min. 205.191 km/h.
Wyniki wyścigu z zeszłego roku:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 20 maja 2011 r.
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 21 maja 2011 r.
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 22 maja 2011 r.
Wyścig: 14:00
Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) przez cały wyścigowy weekend, jak również streamy do wyszperania między innymi na tych stronach:
http://www.sport-typ.info/
http://hqtv.com.pl/pl/index.php
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z archiwum YT:
UZ8YGGtWghs
Tak ściganie się w 1991 zaczęło:
7VN7cspSV0w
VQj5xQbKH5k
wiggvK7LdLk
Ech, ten klimat i faceci w krótkich spodenkach, wyścigi w boksach... ;)
Zapraszam
Kolejny wyścig FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA SANTANDER 2011 odbędzie się po raz 20 na torze Circuit De Catalunya.
Tor wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(41°34'9.53" N, 2°15'28.39" E)
Diagram z opisem zakrętów i mini zdjęciami dostępny jest tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/spain_853/circuit_diagram.html).
Trochę danych technicznych obecnego (od 2007 roku) układ toru:
Długość toru: 4655 m
Ilość okrążeń: 66
Dystans wyścigu: 307.104 km
Ilość wyścigów Grand Prix: 4
Strefa DRS najprawdopodobniej będzie umiejscowiona na prostej startowej i będzie miała 830 m.
Pierwszy zwycięzca:
2007 - Felipe Massa (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:31'36.230 hrs. 198.102 km/h.
Ostatni zwycięzca:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:35'44.101 hrs. 192.471 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'19.995 min. 209.488 km/h.
Rekord toru (najlepsze okrążenie w wyścigu):
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'21.670 min. 205.191 km/h.
Wyniki wyścigu z zeszłego roku:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 20 maja 2011 r.
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 21 maja 2011 r.
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 22 maja 2011 r.
Wyścig: 14:00
Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) przez cały wyścigowy weekend, jak również streamy do wyszperania między innymi na tych stronach:
http://www.sport-typ.info/
http://hqtv.com.pl/pl/index.php
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z archiwum YT:
UZ8YGGtWghs
Tak ściganie się w 1991 zaczęło:
7VN7cspSV0w
VQj5xQbKH5k
wiggvK7LdLk
Ech, ten klimat i faceci w krótkich spodenkach, wyścigi w boksach... ;)
Zapraszam