PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 05 - GP Hiszpanii



adolfik9501
18-05-2011, 21:59
Witam.

Kolejny wyścig FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA SANTANDER 2011 odbędzie się po raz 20 na torze Circuit De Catalunya.

Tor wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(41°34'9.53" N, 2°15'28.39" E)

Diagram z opisem zakrętów i mini zdjęciami dostępny jest tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/spain_853/circuit_diagram.html).

Trochę danych technicznych obecnego (od 2007 roku) układ toru:

Długość toru: 4655 m
Ilość okrążeń: 66
Dystans wyścigu: 307.104 km
Ilość wyścigów Grand Prix: 4

Strefa DRS najprawdopodobniej będzie umiejscowiona na prostej startowej i będzie miała 830 m.

Pierwszy zwycięzca:

2007 - Felipe Massa (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:31'36.230 hrs. 198.102 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:35'44.101 hrs. 192.471 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'19.995 min. 209.488 km/h.

Rekord toru (najlepsze okrążenie w wyścigu):

2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'21.670 min. 205.191 km/h.

Wyniki wyścigu z zeszłego roku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 20 maja 2011 r.

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 21 maja 2011 r.

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 22 maja 2011 r.

Wyścig: 14:00

Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) przez cały wyścigowy weekend, jak również streamy do wyszperania między innymi na tych stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://hqtv.com.pl/pl/index.php

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z archiwum YT:

UZ8YGGtWghs

Tak ściganie się w 1991 zaczęło:

7VN7cspSV0w

VQj5xQbKH5k

wiggvK7LdLk

Ech, ten klimat i faceci w krótkich spodenkach, wyścigi w boksach... ;)

Zapraszam

adolfik9501
19-05-2011, 18:26
Potwierdzono strefę DRS. Pomiar będzie przed ostatnim zakrętem, a aktywacja wynalazku nastąpi na linii mety. Długość strefy DRS to 830 m.

adolfik9501
20-05-2011, 19:11
Wyniki dzisiejszych treningów:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

elarco
20-05-2011, 21:35
Srebrne strzały mają już wydech z przodu?

MadOnion
21-05-2011, 11:08
Coś czuję że nie wszyscy pojadą w wyścigu :p

adolfik9501
21-05-2011, 12:07
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Wydaje się, że wszyscy się zakwalifikują... a może tylko tak się wydaje. Za dwie godziny kwalifikacje i będzie wszystko wiadomo.

marki
21-05-2011, 12:13
Heidfeld się zapalił i Ferrari nie może użyć nowego skrzydła jednak :)

siona
21-05-2011, 13:14
Wydaje się, że wszyscy się zakwalifikują... a może tylko tak się wydaje. Za dwie godziny kwalifikacje i będzie wszystko wiadomo.

a pamięta ktoś kiedy ostatni raz reguła 107 zebrała żniwo ?

adolfik9501
21-05-2011, 13:47
a pamięta ktoś kiedy ostatni raz reguła 107 zebrała żniwo ?

Pierwszy wyścig tego sezonu.

EDIT: Fajerwerki Quick Nicka

n1yNC_erB8A

siona
21-05-2011, 13:51
Pierwszy wyścig tego sezonu.



myślałem o czasach wcześniejszych :)

adolfik9501
21-05-2011, 14:05
(...)
Wydaje się, że wszyscy się zakwalifikują... a może tylko tak się wydaje. (...)

Tak to jest jak się na oko liczy, zwłaszcza jak się nie umie... ;) Czas 107% dla 3 treningu to 1:27,426... No ale w Q1 czołówka miękkich opon nie używa to też szanse słabszych zespołów rosną.


myślałem o czasach wcześniejszych :)

Ja nawet już nie pamiętam kiedy to to wprowadzono (chyba w połowie lat '90) ani kiedy z tego zrezygnowano...

siona
21-05-2011, 14:47
Ja nawet już nie pamiętam kiedy to to wprowadzono (chyba w połowie lat '90) ani kiedy z tego zrezygnowano...

no właśnie :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Regu%C5%82a_107%25 w 2002 r

adolfik9501
21-05-2011, 15:08
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Ciekawy wyścig będzie miał Nick. Masakra z tymi oponami - ciekawe jak wyjdą Force India (w Q3 na twardych) na taktyce w wyścigu.
Hamilton mimo błędu ładny czas. Alonso także skopał tyłek Massie ;) Pietrow ładnie.

EDIT: 107% czasu PP to 1:25,249... Mogło startować 17 bolidów w wyścigu ;)

mirtius
21-05-2011, 15:58
Pietrow ładny wynik, Hamiltonian 3 też nieźle, ale jak się weźmie pod uwagę, że to prawie 1 sekunda straty...

adolfik9501
22-05-2011, 15:50
Wyniki nieoficjalne:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

RBR (Vettel) - mądra strategia ściągnąć Vettela by miał przed sobą pusty tor zamiast toczyć się za wolniejszym Alonso.
Hamilton - Mistrz.
Heidfield - wow.
Button - Ten to opony oszczędza.
Webber - Alonso załatwił mu wyścig.
Team Lotus - bardzo ładnie jechali, robią ciągły postęp;

Dystans między RBR i McLarenem a resztą w wyścigu - masakra.

Wyścig emocjonujący jednak trochę pozrzędzę:

- wywalić DRS;
- wzmocnić opony (trochę);
- zmniejszyć różnicę między twardą a miękką mieszanką (2 sekundy to za dużo, tak do 0,5 - 1,0 sek);

siona
22-05-2011, 17:33
- wywalić DRS;
- wzmocnić opony (trochę);
- zmniejszyć różnicę między twardą a miękką mieszanką (2 sekundy to za dużo, tak do 0,5 - 1,0 sek);

i mamy procesję jak co roku :)

Pinki
22-05-2011, 20:25
A ja popieram te postulaty.
Za bardzo wynik wyścigu zależy od pitstopów.
No ale możemy sobie co najwyżej popostulować tu na forum.

MadOnion
23-05-2011, 10:28
Ten syf na torze po 20-30 okr. to jakis dramat