coroner
18-05-2011, 14:14
Witam
ostatnio co raz bardziej podoba mi się fotografowanie widoków/budynków na długim czasie.
W temacie dopiero raczkuję, ale chciałbym się nieco rozwinąć w tym kierunku.
Od dawna podobają mi się zdjęcia z zarejestrowanym ruchem gwiazd, np http://plfoto.com/1562220/zdjecie.html
Wiem, że czas musi wynosić kilkanaście minut, by takie zdjęcie wykonać..
moje pytanie brzmi: jak zrobić zdjęcie zarówno z rozmytymi gwiazdami, jak i z oświetlonym elementem, np domem, budynkiem, zamkiem ?? Jest to wykonalne "jednym strzałem", czy najpierw muszę naświetlić odpowiednio ten podświetlony obiekt (potrzebny czas załóżmy 3-4sekundy), a później wykonać kilkunastominutową ekspozycję nieba, całość łącząc np w PS ??
kolejna kwestia - jak zablokować spust migawki w trybie B w D300s ?? są do tego jakieś specjalne wężyki, czy wystarczy zwykly wężyk, lub radiowe wyzwalanie jakie oferuje radyjko RF-602 ??
No i najważniejsze - jak zabezpieczyć się przed spaleniem matrycy ??
ostatnio co raz bardziej podoba mi się fotografowanie widoków/budynków na długim czasie.
W temacie dopiero raczkuję, ale chciałbym się nieco rozwinąć w tym kierunku.
Od dawna podobają mi się zdjęcia z zarejestrowanym ruchem gwiazd, np http://plfoto.com/1562220/zdjecie.html
Wiem, że czas musi wynosić kilkanaście minut, by takie zdjęcie wykonać..
moje pytanie brzmi: jak zrobić zdjęcie zarówno z rozmytymi gwiazdami, jak i z oświetlonym elementem, np domem, budynkiem, zamkiem ?? Jest to wykonalne "jednym strzałem", czy najpierw muszę naświetlić odpowiednio ten podświetlony obiekt (potrzebny czas załóżmy 3-4sekundy), a później wykonać kilkunastominutową ekspozycję nieba, całość łącząc np w PS ??
kolejna kwestia - jak zablokować spust migawki w trybie B w D300s ?? są do tego jakieś specjalne wężyki, czy wystarczy zwykly wężyk, lub radiowe wyzwalanie jakie oferuje radyjko RF-602 ??
No i najważniejsze - jak zabezpieczyć się przed spaleniem matrycy ??