PDA

Zobacz pełną wersję : Co zakupić do D80?



cristoforo7
17-05-2011, 22:02
Witam wszystkich!
Fotografuję Nikonem D80, najczęściej zdarza mi się fotografować ludzi, krajobraz i architekturę. Chciałbym zainwestować w jakiś stałoogniskowy, jasny obiektyw, myślałem o 85mm tym bardziej, że kumpel poprosił mnie o parę fotek na ślubie a w kościele trochu ciemno jest. No i jeszcze jakaś tania lampka by się przydała (jaką polecacie?) no i nowe czy używki? Obiektyw Tamron miałem nowiutki może raz go odpiąłem a w środeczku piękne trzy PAPROCHY!!!:( To jak co myślicie?

Paradiso Perduto
17-05-2011, 22:39
hę? architektura, krajobraz i 85mm? w innym czasie, w innym życiu
propozycje warte rozważenia:
- sigma 10-20mm
- mikkor 50mm - portret
- tamron 17-50mm - śluby

co do ślubów, to zastanów się nad tym kilka razy, poszukaj, poczytaj


lampa sb-600/sb-700

nowe czy używane? a na co Cię stać?

poczytaj forum, było setki, jeśli nie tysiące razy

Piotrek Charchuła
17-05-2011, 22:46
A może zestaw 35 1.8 z 85 1.8 ? :-)

Paradiso Perduto
17-05-2011, 22:50
tysz może być;-)
tylko nie wiem po co Koledze 85mm na D80...

Drogis
18-05-2011, 07:26
Fotografuję Nikonem D80 ,najczęściej zdarza mi się fotografować ludzi ,krajobraz i architekturę

tylko nie wiem po co Koledze 85mm na D80...
85mm do portretów to przecież w sam raz.
Jasna sprawa, że będzie wąsko i w ciasnych pomieszczeniach niewiele poza głową się zmieści w kadrze, ale za to w plenerze można już poszaleć.

velaskez
18-05-2011, 09:49
Paprochami w tamronie się nie przejmuj, taka konstrukcja nie ma co narzekać ;)

joker333
18-05-2011, 10:06
też jestem zdania że 85 to rewelacyjne szkło na DX a czy autorowi będzie pasowało to już musi sam sobie odpowiedzieć, jeden lubi inny nie

Rycerz
18-05-2011, 10:11
krajobraz, architektura i śluby i do tego tylko 85/1.8 ? dość ekscentryczny wybór ;-)

velaskez
18-05-2011, 10:13
Chyba, że będzie siedział na dachu kościoła jako snajper :D

Drogis
18-05-2011, 12:06
Nie no, sama 85-tka to oczywiście za mało.
Uzupełnić ją o powiedzmy Tamrona 17-50/2.8 i będzie git :)

Paradiso Perduto
18-05-2011, 21:42
85mm do portretów to przecież w sam raz.
Jasna sprawa, że będzie wąsko i w ciasnych pomieszczeniach niewiele poza głową się zmieści w kadrze, ale za to w plenerze można już poszaleć.

a nie lepiej na DX 50mm?
50*1,5=75 do 85mm niewiele brakuje, a moim zdaniem to bardziej uniwersalny obiektyw

joker333
19-05-2011, 20:00
a nie lepiej na DX 50mm?
50*1,5=75 do 85mm niewiele brakuje,
jak to niewiele przecież ta 85 też bedzie na DX ;)
Ja polecam jednak 85 zakładając oczywiście że do niej będzie jakieś drugie szerokie szkło

Yanluk
21-05-2011, 03:28
Jak stalo ogniskowo to jak ktos wczesniej pisal 35 i 85 1.8. Z tym ze 35 w kosciele moze byc czasami wasko. Do tego przydalo by sie cos 17-50 (tamron bylby w sam raz). Ktorym tez mozna na 50mm zrobic portret. Ale 2.8 to nie to samo co 1.8.

Chcesz fotografowac zdazenia wymagajace roznych obiektywow i niestety nic az tak uniwersalnego nie istnieje :(

Ja bym zaczal od tamrona 17-50. I zobaczyl czy potrzebujesz dluzej i jasniej czy tez mozne szerzej i jasniej.
A tamrona bierz nowego, stalki uzywane wtedy jak stwierdzisz ze jednak to nie to nie stracisz przy odsprzedawaniu.

vASQ
21-05-2011, 04:03
Moge polecic N17-55 F/2.8 jak dla mnie swietne szkielko, tylko ze z d80 do kosciola z usmiechem na usta raczej sie nie wybieraj,bo szumi jak cholera. Ta puszka nadaje sie tylko na zewnatrz to takie moje skromne zdanie, a uzytkuje ta padake juz 5 rok. Z checia ja zamienie na d300s jesli jest jakis chetny,. grip pilot i baterie gratis :) no jeszcze klatka browara.

Paradiso Perduto
21-05-2011, 22:26
Kolega Yanluk godnie prawi! kup na początek Tamrona 17-50 2.8
zrobisz nim kilka tysięcy zdjęć i będziesz wiedział czego potrzebujesz
wspomniany Tamron, to najlepszy wybór na początek

jeśli nie zależy Ci na stałym świetle 2.8, weź N 18-70 albo N 18-105