PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw + parasolki + lampa



gmoszkow
24-05-2005, 00:32
Witam

Może nie jest to nic odkrywczego, ale w dniu dzisiejszym kupiłem sobie

2 x parasolka - biała przepuszczająca + srebrna odbijająca
oprawkę do żarówki
lampę błyskową mocowaną na zwykły gwint żarówkowy

czakam na statyw, który to jest prezentem urodzinowym.

Jak to zmontuję to pokażę jak za 250 pln można mieć choć namiastkę studia.

Pierwsze próby dziś bardzo obiecujące, lecz ze względu na brak statywu nie mam kontroli nad lampą takiej jaką będę miał za 2-3 dni.

Wtedy pokaże efekty pracy

Jak ktoś zainteresowany to odysłam do allegro - lub na stronę www.eltec.pl

Jak mnie napadnie coś to jeszcze drugi taki komplet kupię do tego moja Sabina i gra gitara.

Pozdrawiam

Grzegorz

Gamling
24-05-2005, 00:35
Jak mnie napadnie coś to jeszcze drugi taki komplet kupię do tego moja Sabina i gra gitara.

Sprawdz sobie najpierw czy temperatura blysku sabiny jest taka sama jak tych lamp bo bywaja z tym problemy.

turbo
24-05-2005, 10:04
czekam na efekty.. IMO ciekawa alternatywa dla drogich i profesjonalnych zestawów oczywiście do zastosowań amatorskich

szymony
24-05-2005, 10:13
A za nieco więcej można się pobawić funsportami 100Ws.
http://www.funsports.pl/f-default-f.htm

[ Dodano: 24-05-2005, 10:17 ]

czekam na efekty.. IMO ciekawa alternatywa dla drogich i profesjonalnych zestawów oczywiście do zastosowań amatorskich

Doszliśmy do tego juz dosyć dawno :wink: przy okazji komentowania jakiegoś durnego artykułu o oświetlenu proponującego jako tanią alternatywę halogeny ogrodowe czy cuś.

gmoszkow
27-05-2005, 12:52
Zrobiłem już kilka fotek w takim komplecie

Jest znacznie lepiej niż się spodziewałem.

Nie ma regulacji mocy błysku a liczba przewodnia 38 daje po garach, że w przymykam do 8-11 i jadę na 1/500

Najwięcej to chyba daje wysoki statyw, który można pięknie ustawiać tak by dobrze doświetliło tło.

Na razie walczyłem tylko na białej parasolce, ale dziś poprubuję na srebrnej.

Pozdrawiam

Grzegorz

Saint
27-05-2005, 13:44
ja pozyczylem od znajomego chinczyka cy-250, ale na poczatku czerwca bede mial dwie Marko Flash Apus 600 z softboksem i plastrem miodu musze jeszcze dokupic sobie jakas zgrabna torbe na to i moge ruszyc w teren :)

Grzesiu co do twojego sprzetu to chy sprawdzales dokladnie ceny chyba troche przeplaciles albo mi sie wydaje bo na allegro zestaw parasolka + lampa + statyw cos okolo 150 zl widzialem, al;e moze wzieles jakis inny statywi i czy parasolke bo ceny samych lamp niewiele sie roznia.

gmoszkow
27-05-2005, 23:56
Statyw 225 cm - 80 pln
Lampa - Liczba przewodnia 38, możliwość synchronizacji na kablu (napięcie 9V) wyzwalana również zdalnie - 109 pln
Parasolka - biała 90cm - 38 pln
parasolka - srebrna 90 cm - 38 pln
oprawka na żarówkę do statywu - 27 pln

W kompletach jest może i trochę taniej, ale tam statyw jest niższy a mi zależało na umieszczeniu wysoko lampy.

Właśnie mi się odało zamocować dwie parasolki. Najpierw światło odbijam od srebrnej a później leci przez białą - efekt - miękkie seroko rozproszone światło

Liczba 38 trochę za dużo jak na moje mieszkanie - kupię jesze drugą słabszą.

Pozdrawiam

Grzegorz

Saint
28-05-2005, 09:56
gmoszkow, myslalem ze za jeden taki kaomplet lampa+parasolka+statyw placiles az tke, ale ok :) jesli by ci zalezalo to na allegro sa nasdki na dwie lampy. Ja teraz zastanawiam sie jak zrobic z namiotu softboksa i ramke na lampe tylko musze miec i bede mial bardzo duzy i bardzo tani softbox :)

GrZeCh
28-05-2005, 10:06
a taka propozycja .. moze by zrobic jakis przyklejony temat w tym dziale z jakimis tanimi rozwiazaniami studyjnymi ? moze sie przydac wedlug mnie

Redskull
28-05-2005, 19:46
Dokladnie i male FAQ co do budowy domowego studia, dla amatora

GrZeCh
28-05-2005, 19:59
ano .. bede jeszcze studentem przez 1.5 roku ( kto wie moze dluzej :D ) ale udalo mi sie z pania kanclerz dogadac ze dostane swoje pomieszczenie (bez oplat) i chce je urzadzic na moje male studio .. mialem zamiar niedlugo popytac conieco na forum o studyjne sprawy no i czytajac ten topic doszedlem do wniosku ze by sie przydalo takie male kompedium wiedzy do fotografii studyjnej dla mlodych adeptow fotografii :)

Saint
28-05-2005, 20:04
GrZeCh, dobra opcja musze ci powiedziec chyba musze udac sie do swojego dziekana :) i rektora jednoczesnie :)

GrZeCh
28-05-2005, 20:07
no sprobowac warto .. nic nie szkodzi no nie? ;) .. teraz tylko 3mam kciuki aby dotrzymali slowa :) .. bo te moje pomieszczenie jest w podziemiach lekko i teraz robia tam remont wiec bede mial odnowione pomieszczenie :> za ladne aby bylo prawdziwe :D

Saint
29-05-2005, 00:37
GrZeCh, nie zla spraqwa zastanawiam sie czy nie zrobic kola naukowego ;) wtedy jeszcze jakies kase moze rektorat da.

kacperek
05-06-2005, 20:54
Takie pytanie co do parasolki: czy lepiej 110cm czy 90cm? Czy sa to duze roznice?

gmoszkow
06-06-2005, 00:04
Ja nie widzę różnic, ale niech się specjaliści wypowiedzą

Biała

suslaw
07-07-2005, 14:42
Ja teraz zastanawiam sie jak zrobic z namiotu softboksa i ramke na lampe tylko musze miec i bede mial bardzo duzy i bardzo tani softbox :)

Saint - jestem ciekaw co wyszło z Twoich przemyśleń :wink:

stig
08-07-2005, 09:06
ja pozyczylem od znajomego chinczyka cy-250, ale na poczatku czerwca bede mial dwie Marko Flash Apus 600 z softboksem i plastrem miodu musze jeszcze dokupic sobie jakas zgrabna torbe na to i moge ruszyc w teren :)

A prad pociagniesz z drzew? :D

turbo
08-07-2005, 12:24
gmoszkow, możesz dorzucić do wątku przykładowe zdjecia z tego zestawu :?: