PDA

Zobacz pełną wersję : Problem czytnik - potrzebny spec od Windy:)



Robert_P
23-05-2005, 21:56
Po włożeniu do kompa czytnika usb pojawia się komunikat:
że wykryto nowy dysk , otwiera się PP następuje zrzut zdjęć i wszystko było by ok gdyby... po pewnym czasie znowu nie pojawiał sie komunkat wykryto nowy dysk itd i w tym momencie cała procedura zrzutu zdjęć szlak trafia.
Powyższy problem dotyczy raczej kompa (winda xp) poniewaz ten problem nie występuje na innym sprzęcie , podobnie jest po włożeniu Pen Driva. Przy zrzucie prosto z D70 nic takiego się nie dzieje.
Problem raczej do speca od Windowsa ale wsród nas jest może ktoś kto wie jak temu zadziałac .

sinner
23-05-2005, 22:06
oj chyba ktoś pisał o czymś podobnym w jakimś watku poszukaj
chyba coś chodziło o poprawkę sp2

c2h5oh
23-05-2005, 22:07
Sprawdz ustawienia oszczedzania energii - moze goopi winblows odcina zasilanie..

Robert_P
23-05-2005, 22:46
sinner -Szukacza wykorzystałem i był podobny wątek mowiący a sp 2 ale nic treściwego nie znalazłem . Sp 2 mam zainstalowany i niestety nic to nie zmienia.
c2h5oh - niestety to nie jest to :(

c2h5oh
23-05-2005, 22:50
jaki chipset na plycie? wiem ze ktorys z via bez via4in1 i tak odcinal zasilanie niezaleznie od ustawien w windzie..

idiom
24-05-2005, 12:46
Najczęściej ten problem występuje podczas podłączania urządzeń do gniazd z przodu obudowy, bądź bezpośrednio na płycie (te od podłączania przodu obudowy :D )

Mam dokładnie ten sam problem po podłączeniu dysku USB - wyszukuje, chwila ciszy i spokoju, znów wyszukuje itd.
Jeśłi masz możliwość to przepnij czytnik pod tylne gniazda. Mnie pomogło :lol:

Robert_P
24-05-2005, 13:53
idiom- faktycznie podłączone do przedniego wyjścia więc ja będę w domku to sprawdzę temat
c2h5oh - pójdę narazie tropem idioma , zobaczymy co z tego wyjdzie

Dziękuję za porady , jak będzie oki dam znać

ANalfabeta
24-05-2005, 20:44
Najczęściej ten problem występuje podczas podłączania urządzeń do gniazd z przodu obudowy, bądź bezpośrednio na płycie (te od podłączania przodu obudowy :D )

Mam dokładnie ten sam problem po podłączeniu dysku USB - wyszukuje, chwila ciszy i spokoju, znów wyszukuje itd.
Jeśłi masz możliwość to przepnij czytnik pod tylne gniazda. Mnie pomogło :lol:
U mnie czytnik podlaczony na przednim panelu dziala ok. A potrafi byc podlaczony caly dzien

idiom
24-05-2005, 23:08
U mnie czytnik podlaczony na przednim panelu dziala ok. A potrafi byc podlaczony caly dzien
Nie twierdzę, że podłaczenie czytnika do przedniego gniazda zawsze musi dawać taki efekt.
Do przedniego gniazda podpinam D70 i coolpixa i wszystko ok, co prawda oba pracuja w trybie PTP. Podpinam też Flash'a i też jest wszystko w porządku. Dopiera jak podepnę dysk, system zaczyna wariować. Byc może jest to związane z tym, że przednie gniazda nie sa z reguły 2.0 i podpięcie do nich szybszych urządzeń daje ten, niechciany, efekt.
:lol:

Robert_P
24-05-2005, 23:09
idiom - faktycznie miał rację :!: po podlączeniu do tylnego złącza usb wszystko jest OK . Jednak samo podłączenie do tylnego gniazda mnie niesatysfakcjonuje więc postanowiłem pokombinować i tak :
- zamieniłem na płycie podłączenia tył stał się przodem i odwrotnie, efekt-bez zmian !!!
myślę sobie jakieś przebicia , więc odłączyłem wszystkie przewody jakie biegły koło kabli od usb (wyjścia audio, drugie usb , reset) został tylko kabelek od zasilania ale jakoś kompa trzeba włączyć :lol: i co ? NIC ! Dysk pojawia się i znika :evil: -Ręce opadły :(

idiom
24-05-2005, 23:26
Jedyne co Ci mogę jeszcze poradzić, to kup sobie przedłużkę do USB, ale UWAGA taką srebrną, z wyraźnie widoczną plecionką w środku, podepniesz do tylnego gniazda, a wyjście będziesz mial z przodu (też tak mam :wink: )

Zauważ, że wszystkie kable do USB 2.0 są ekranowane. Ciekawi mnie jaka masz płytę, skoro możesz podmienić tylne gniazda z przednimi, w większości tylne USB są bezpośrednio na płycie.

A ten kabelek od zasilania to tylko zwiera (na krótką chwilkę) i nic więcej, możesz włączać śrubokrętem :lol:

Robert_P
24-05-2005, 23:40
Przedłużkę mam (srebrną:)) ale miała być na stałe w drugim kompie który mam w pracy bez wyjścia z przodu. Można oczywiście dokupić następną przedłużkę tylko po co jak do cholery wyjście z przodu jest i powinno działać.
Płyta to Gigabyte GA-7VA ma dwa wyjścia USB bezpośrednio z płyty i 4 na dodatkowe wyjścia ( 2 mam na front panelu dwa na tyle ) i te zamieniałem .
Myślę że to może być przyczyna wkablach bo te co wychodzą do przodu nie sa ekranowane i może dlatego taka kicha sie dzieje, myślę że to bedzie ostatnia rzecz jakiej mogę dokonać zmienić kable na ekranowane ,a jaki to da efekt -zobaczymy.

Jey
25-05-2005, 09:27
A może to ma związek z obsługą USB 2.0. Najczęsciej przednie porty USB są wpinane do złącz na płycie a one zregóły są 2.0

Gothrek
01-06-2005, 22:04
Ja mam pytanie czy masz wiecej urządzeń na usb. Bo jeśli masz kilka i korzystają one z zasilania usb tak jaak czytnik to może być problem z zasilaniem. Inna sprawa że twoja płta jest na VIA i tu może być problem z VIA 4in1. jeśli codzi o uSB 1.1 i 2.0 to nie powinno być problemu bo 2.0 jest kompatybilne w dół. załąduj nowe sttery do płyty i powinno hulać...

Pozdrawiam