PDA

Zobacz pełną wersję : EXIF - autor



admin
02-06-2004, 01:22
Czy w D70 da się zaimplementować funkcję automatycznego dopisywania autora do EXIF'a? Jeśli tak to jak to zrobić? Proszę o powstrzymanie się od komentarzy RTFM - nie mam w tej chwili instrukcji przy sobie... :)

Kaleid
02-06-2004, 01:32
Hmm...mozna dodawac komentarze do zdjec funkcja Image Comment (np wykonal P.A.M.) :D i ustawic aparat by dodawal takowy do kazdego nowego zdjecia

admin
02-06-2004, 08:23
No nie do końca mi o to chodziło. Mam kilka zdjęć w oryginalnym formacie, podesłanych z netu. Najczęściej są to sample ale i trafiają się wśród nich zdjęcia "galeryjne", w których pole autor jest wypełnione a nie mam info o modyfikacji EXIF'a. Pamiętam onegdaj dyskusję na pyryfycy o tej kwestii, ale nie mogę jej wygooglować. Poszukam jednak i jak znajdę to podzielę się info ba fajna to rzecz...:)

admin
02-06-2004, 10:13
Ok. Wybadalem sprawe i jest faktycznie jak pisze Kaleid. Nie mozna dodac stalej informacji o autorze ale w komentarzu Exifa (EXIF Comments) pojawia sie info wpisane w opcji Image Comments. O tyle jest to przydatne ze mozna zawrzec w niej opcje copyright, choc Nikon nie pomyslal w tabeli znakow o znaczniku dla tej opcji - szkoda.