PDA

Zobacz pełną wersję : raw do jpg D300vs D700



Krycha
08-05-2011, 23:14
Witam, mam małe pytanko do znawców tematu kompresji :)
Do tej pory robiłem na D300 w LR przy wywoływaniu rawów do jpg przy maksymalnie dobrej jakości pliki miałem rzędu 8-9 mb.
Dziś zrobiłem sobie to samo, ale pierwszy raz na plikach z D700 i o dziwo średnia wielkość plików jest znacznie mniejsza, jak to możliwe?

jackrabbit
08-05-2011, 23:16
moze te z d700 to studyjne sa? np na bialym/czarnym tle?

darko
08-05-2011, 23:20
To ciekawe, najlepiej było by ten sam kadr porównać

cammal
09-05-2011, 19:52
moze te z d700 to studyjne sa? np na bialym/czarnym tle?

też uważam, że to wynik większej ilości detali w zdjęciu. JPG to format kompresyjny, aby zaoszczędzić miejsce potrafi obszary względnie jednolite (np niebo) zapisać wykorzystując niewielką*ilość pamięci. Im więcej detali, tym większy plik.