PDA

Zobacz pełną wersję : fuji s5pro szybki test pokazujacy mozliwosci tonalne



olej7777
06-05-2011, 18:45
Przy okazju testu strobingu wyszlo mi oto takie zdjecie

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/224367_118285794920975_100002186641995_164424_4977 142_n.jpg)


korekta ev o -3,3 dala taki rezultat

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/224096_118285748254313_100002186641995_164422_6841 980_n.jpg)

zdjecia bez zadnej dalszej obrobki

pozdrawiam

robin102
06-05-2011, 19:06
Czary jakieś czy cuś ;)
Spróbuj w drugą stronę tak za uszy wyciągnąć z niedoświetlenia 3 EV
:)

Mikołaj
06-05-2011, 19:42
tak, to jest najmocniejsza, poza kolorem, strona tego aparatu, szkoda, że matryca nie jest rozwijana, bo 6MP to jednak mało. W kwestii zakresu tonalnego aparat nie do pobicia, ale wszytsko inne jest już prześcignione we współczesnych aparatach.

olej7777
06-05-2011, 20:56
w druga strone bez planszy testowej nie bedzie tak łatwo, bo cos niedoświetlone może być bardzo bardzo a i tak bedzie dla nas czarne :D ale tak moge powiedziec ze w druga strone ok +2 ev

wspolczesne fakt w innych wzgledach wyprzedzaja s5 ale dla mnie to i tak zostanie druga pucha- teraz szukam d700 coby zastąpić d300. Przy dorbym świetle chyba juz nie jesteśmy w stanie jednak zauważyć wielkich rożnic bo możliwości sprzętu przewyższaja to co widzimy... a ten zakres tonalny czasem sie przydaje :)

tomitom
06-05-2011, 22:23
Faktycznie 6mpx to bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo i jeszcze raz BARDZO mało. Napisałbym maleńko.
Ale tylko dla kogoś kto potrafi tylko marudzić i narzekać bo należy pamiętać, że dla odbitek 15x21cm w 320dpi wychodzi raptem 1912x2734px...faktycznie 2x więcej niż rozdzielczość fufu....
Zapomniałem dodać ze 6mpx fufu nie jest równa 6mpx w d50/40/70s bo piksele rozmieszczone są w niecodzienny sposób i śmiało można interpolować obraz do 10 lub jak to jest napisane na kartonie po fufu 12mpx.
Wadą może być brak ekstremalnie wysokich wartości ISO rodem z D700 i fatalnej jakości gumy (te akurat są rodem z d700 ;) ) ale nie ilość mpx w tej puszcze.

Tak jestem fanatykiem fufu :D i jutro będzie mi towarzyszyć podczas reportażu ślubnego obok pełnoklatkowego braciszka, mało tego - wiem że mnie nie zawiedzie - o ile gumy do końca nie oklapną...

Strus
06-05-2011, 23:25
Jesssu. Żarty jakieś czy jak ? Ten wątek to jak ponowne odkrywanie HAmeryki. Nie kumam idei jaka autorowi przyświecała. Czyżbyś , drogi założycielu wątku, nie miał wcześniej internetu ??

olej7777
07-05-2011, 16:02
staroc odgrzany ;) uzywam tego jako drugiej puszki jakos sie tak trafilo :) moze to to komus przydac bo ja kupujac ta puszke nie moglem znalezc jakis testow uzytkownikow. Nie kazdy tez wie ze takie cos istanialo wiec moze jak sie wiecej dowie to fuji zrobi s7pro?

Greg77
07-05-2011, 16:16
staroc odgrzany ;) uzywam tego jako drugiej puszki jakos sie tak trafilo :) moze to to komus przydac bo ja kupujac ta puszke nie moglem znalezc jakis testow uzytkownikow. Nie kazdy tez wie ze takie cos istanialo wiec moze jak sie wiecej dowie to fuji zrobi s7pro?

Byl na forum oooobszeeerny watek na ten temat z przykladami;)

Mikołaj
07-05-2011, 20:29
Faktycznie 6mpx to bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo... ... dla kogoś kto potrafi tylko marudzić i narzekać...

Za mało też dla jeszcze kilku innych typów ludzi np. jeśli mają inne zastosowania niż Ty ;)
Używałem długo S5pro i myślałem że nic nie będzie tak dobre, ale po roku używania 5DII zmiękłem i nie upieram się już przy tym poglądzie ;)

tomitom
08-05-2011, 12:41
tak, to jest najmocniejsza, poza kolorem, strona tego aparatu, szkoda, że matryca nie jest rozwijana, bo 6MP to jednak mało. W kwestii zakresu tonalnego aparat nie do pobicia, ale wszytsko inne jest już prześcignione we współczesnych aparatach.
przeczytaj co napisałeś.
Nigdzie nie doczytałem się że za mało do Twoich potrzeb.
Zresztą kanon ssie bo ma mało mpx ( patrz phase one p65+ )

Sapphiron
09-05-2011, 07:45
Tomi, nie dobijaj leżącego...

Alonzo
22-05-2011, 00:58
tak, to jest najmocniejsza, poza kolorem, strona tego aparatu, szkoda, że matryca nie jest rozwijana, bo 6MP to jednak mało. W kwestii zakresu tonalnego aparat nie do pobicia, ale wszytsko inne jest już prześcignione we współczesnych aparatach.
Nożeszfak!
Za pińć lat powiedzą że aparatem poniżej 500 milionów pikseli PO PROSTU NIE DA SIĘ ROBIĆ ZDJĘĆ I JUŻ!!!
Jakby faktycznie każdemu zależało by zajrzeć osobie na trzecim planie i innym 200 metrów dalej głęboko do ucha. Jednocześnie posiadając jakiś marny obiektyw reklamowany w sklepie dla idiotów-bo tylko piksele się liczą.
A i tak większość goniących za parametrami zagubi się szukając tych najlepszych zdjęć pośród setek terabajtów swoich twardych dysków i w najlepszym przypadku będzie podziwiać swoje prace wyłącznie na 9 calowej matrycy swoich netbuków czy tam 3,5-calowych ajpodów.

Sapphiron
22-05-2011, 08:21
Trochę słaby plik do pokazania możliwości S5 ten w pierwszym poście...

Proszę bardzo lepszy:
Plik RAF: www.makarski.eu/wymiana/swiatlo.RAF (kliknij zapisz jako)
oryginalny jpg:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.makarski.eu/wymiana/oria.jpg)

wyciągnięty w programie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.makarski.eu/wymiana/wyciagb.jpg)



Sorry za moją mordę no ale cóż, nie chciało mi się szukać niczego innego, a to akurat zrobiła moja kobieta przed reportażem na Juwenaliach.

tomitom
22-05-2011, 09:59
straszliwe, potworne, przerażające zdjęcie ;)

Remol71
22-05-2011, 10:11
Trochę słaby plik do pokazania możliwości S5 ten w pierwszym poście...

Proszę bardzo lepszy:


Wcale nie jest lepszy. Daj coś z ISO100, a nie z ISO640. Jeśli można to poproszę o landszaft z przepałami. Interesują mnie tego typu sceny z bardzo silnym punktowym światłem słońca:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/4992/sr02.jpg)

tomitom
22-05-2011, 10:33
Odnośnie punktowego jak wyżej przykładu.
Nie będę zamieszczać - bo nie chcę kopać w zasobach ale napiszę oto takie cosik (poszukam ale nie dzisiaj bo niestety mam urodziny i trzeba się pomału szykować do opijania "30" - wódkę schłodzić i takie tam).
Tak czy siak w takim przypadku trzeba wołać z rawa dwa razy i montować w szopie - DLACZEMU?
Różnica temperatury barwnej światła.
Co do ISO 100 a wyższe ISO im mniejsza wartość ISO tym lepiej coś wyciągnąć z fufu, ważne jednak żeby wartość ISO nie była większa od wartości 1k.

Photoartbox
22-05-2011, 13:33
Najlepszego Tomitom :)

Sapphiron
22-05-2011, 14:37
Wcale nie jest lepszy. Daj coś z ISO100, a nie z ISO640. Jeśli można to poproszę o landszaft z przepałami. Interesują mnie tego typu sceny z bardzo silnym punktowym światłem słońca:


Jakbym jeszcze robił takie zdjęcia jak landszafty...

A jesli chodzi o mniejsze iso to wyciągnąłbym jeszcze więcej także cóż...

Tomi stary jesteś już...

conik
23-05-2011, 00:48
czy moglbym prosic posiadasza s5pro o rawa...cos w stylu takiego zdjecia
ISO 1600 duzy kontrast...ciemne tlo i mocno oswietlony element sceny

slawek213
23-05-2011, 09:58
Rozszerzona dynamika w S5Pro dotyczy czułości 100-1000ISO, od 1250 ISO dane idą jedynie z jednego Pixela a nie z dwóch a wielkość pliku zmienia się z 25Mbit na ok. 9Mbit.
Jednak jakość fotek nawet na czułości 3200 jest moim zdaniem lepsza niż w moim D5000. Szumy nieco większe ale nie takie paskudne jak to miało miejsce w D80, a kolory miłe dla oka, nawet odcienie skóry są na tych czułościach dobre. Jest to aparat malujący Pixelami. Odbitka na płótnie 50x70 jest też bardzo ładna.

conik
23-05-2011, 10:19
czyli jesli dobrze zrozumialem w zakresie 100-1000ISO da sie przepaly wyciagnac a powyzej tego jest juz jak z kazda inna matryca? tak?

Sapphiron
23-05-2011, 10:21
powiedzmy że dobrze rozumiesz ;)

arturherda
24-05-2011, 09:26
Nie mogę się Panowie z wami zgodzić. Miałem S5, zrobiłem trochę zdjęć nim i zaczynam tęsknić powoli.

Mimo, że dodatkowe piksele działają rzeczywiście do ISO 1000, to nawet powyżej tego z matrycy Fuji mogłem wyciągnąć nieporównywalnie więcej ze świateł niż z matryc Canona.

tomitom
24-05-2011, 10:25
siła autosugestii :)

mathu
24-05-2011, 13:46
Jeżeli musisz użyć 1600, to brakuje światła, więc i tak nie ma czego wyciągać z góry ;)

thorcik
24-05-2011, 19:21
Jeżeli musisz użyć 1600, to brakuje światła, więc i tak nie ma czego wyciągać z góry ;)

Nie zawsze, na takim np. koncercie oświetlenie sceny lubi robić "psikusy" ;oP

tomitom
24-05-2011, 20:18
Nie zawsze, na takim np. koncercie oświetlenie sceny lubi robić "psikusy" ;oP

np wypalając matryce filmujących Canonów :]

http://www.youtube.com/watch?v=qzyKLoEDb64&feature=related

BugsBunny
25-05-2011, 10:19
Wcale nie jest lepszy. Daj coś z ISO100, a nie z ISO640. Jeśli można to poproszę o landszaft z przepałami. Interesują mnie tego typu sceny z bardzo silnym punktowym światłem słońca:


wstawiałem coś w tym rodzaju w tym wątku, jak będziesz chciał to wykopię RAFa
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=56565&page=5

Strus
25-05-2011, 11:17
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=90521

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=62575


To chyba wyczerpie wszelkie kolejne prośby o pliki i nawet zalążki dyskusji

arturherda
25-05-2011, 20:06
Ja osobiście jakiś czas temu skrytykowałem kilka cech w S5Pro. Wszystko cofam :) Zaczynam tęsknić coraz bardziej za puszką... naprawdę :)

thorcik
25-05-2011, 20:32
Ja osobiście jakiś czas temu skrytykowałem kilka cech w S5Pro. Wszystko cofam :) Zaczynam tęsknić coraz bardziej za puszką... naprawdę :)

Dlatego właśnie jak pomyślałem ostatnio "może sprzedam S5 i kupię inną puchę" to usiadłem i poczekałem aż mi przejdzie ;o)

Albert44
26-05-2011, 11:38
Ja osobiście jakiś czas temu skrytykowałem kilka cech w S5Pro. Wszystko cofam :) Zaczynam tęsknić coraz bardziej za puszką... naprawdę :)

S5Pro nie wybacza zdrady.. ;)

artful
27-05-2011, 14:25
S5Pro nie wybacza zdrady.. ;)

mi wybaczył... pewnie dlatego, że do niego wróciłem na kolanach:-)

BugsBunny
27-05-2011, 16:20
Ja osobiście jakiś czas temu skrytykowałem kilka cech w S5Pro. Wszystko cofam :) Zaczynam tęsknić coraz bardziej za puszką... naprawdę :)

Dla mnie ma niestety istotną wadę - nie podepnę do niego 24-105/4IS i 70-200/4IS :cry:

Albert44
27-05-2011, 17:22
Dla mnie ma niestety istotną wadę - nie podepnę do niego 24-105/4IS i 70-200/4IS :cry:

Próbuj! To nie wina S5Pro.. jesteś mało uparty po prostu.. ;)

thorcik
27-05-2011, 22:00
To nie wina S5Pro..

Oczywiście - to wina szkieł, że nie pasują do S5 ;oD

simil
27-05-2011, 23:59
Wydaje mi się , że autor założył ten temat , żeby zrobic troche szumu wokół S5 pro :D bo tą puche na allegro wystawie obecnie;] może się myle , ale wydaje mi się , że to celowy zabieg marketingowy hehe http://allegro.pl/fuji-s5pro-bije-blizniacze-d300-d90-s5-pro-gw-i1620336731.html to jest to :)

Albert44
28-05-2011, 10:18
Wydaje mi się , że autor założył ten temat , żeby zrobic troche szumu wokół S5 pro :D...
Zupełnie nie potrzebny ten szum :twisted: ... wszak towar, prima-sort :roll:

Sapphiron
28-05-2011, 11:16
Ja osobiście jakiś czas temu skrytykowałem kilka cech w S5Pro. Wszystko cofam :) Zaczynam tęsknić coraz bardziej za puszką... naprawdę :)


Jakbyś potrzebował czasem się pobawić Fufu to zapraszam :)

tomitom
28-05-2011, 11:53
W sumie nie chcę pozbywać się fufu - ale jakby ktoś mi dał za moją maszynkę z przebiegiem 12k taką kasę (z linki kolegi detektywa węszącego teorie spiskowe) to po zastanawiałbym się chwilkę czy go nie opchnąć.

Strus
31-05-2011, 14:45
To w takim razie pozwolę sobie przypomnieć to słabe i nieużywalne ISO1600 z fufu


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img846.imageshack.us/i/dscf9194.jpg/)

tomitom
31-05-2011, 16:39
fuj! teraz to już na pewno chcę opchnąć fufika nawet za pińćset

Albert44
31-05-2011, 17:45
To w takim razie pozwolę sobie przypomnieć to słabe i nieużywalne ISO1600 z fufu

Straszne.. to fuji. I pińcset to za dużo.

tomitom
31-05-2011, 20:13
Schodzę do cztyrysta pićdziesiont

Śli
31-05-2011, 23:13
biorę

artVinci
31-05-2011, 23:35
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/3677/93819701.jpg)


Fudżik nie ma się silić na wysokie ISO bo nie został do tego stworzony, ma za to inne zalety, które to body często przyklejają do dłoni na długo. Jego fajne iso balansuje miedzy 100 - 500 można wyżej ale po co :) Ja go bardzo lubię, a nawet jeszcze bardziej mimo iż w torbie leży d700 a dlaczego taj jest ... ......... tego już się dowie ten co go miał już w rękach w akcji

Strus
01-06-2011, 13:30
art, przepraszam ale co chcesz tu tym mydłem zaprezentować ?

piom
01-06-2011, 14:48
może tylko kolory bo poruszone i nieostre to to zdjęcie, a ja potwierdze iż pomimo 2 puszek d700 s5 pro ciągle ze mną chodzi wszędzie

thorcik
01-06-2011, 14:58
Fudżik nie ma się silić na wysokie ISO bo nie został do tego stworzony, ma za to inne zalety, które to body często przyklejają do dłoni na długo. Jego fajne iso balansuje miedzy 100 - 500 można wyżej ale po co :)

Sratytaty, na szatańskim 3200 też daje radę ;o)

blackangelek
01-06-2011, 16:40
Według mnie świetna pucha ;).Trudno z nim zrobić przepał,a nawet z kompletnej bieli uratujemy ładne zdjęcie.Iso 3200 według mnie też daje rade,a szum jeśli już jest to ładny,podobny do analogowego.
Nie wiem czy ta fotka was nie odstraszy,ale tak ładnie oddaje fuji biel(przepraszam za tło,ale nie miałem jak zrobić na jednolitym):

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bankfotek.pl/image/990470.jpeg)
Jeśli ktoś chce jakieś rawki to mogę podesłać.Najgorsza w fujim jest jego szybkość,a raczej jej brak niestety ;p,ale da się przyzwyczaić.

Albert44
01-06-2011, 19:58
Fudżik nie ma się silić na wysokie ISO bo nie został do tego stworzony, ma za to inne zalety, które to body często przyklejają do dłoni na długo. ..
Ano... ale ta fota to ANTYREKLAMA... :(

blackangelek
16-06-2011, 09:13
Trochę odświeżę...Martwą się ludzie ,że tak mało ma mpx. Ostatnio drukowałem 15 prac na formacie a2 -wszystkie z fujiego s5 i wyszły bardzo dobrze.Przy iso 400(powyżej nie wchodziłem) nie widać na wydruku żadnych szumów,czyściutko jest ;).